• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Linda Kaye Henning? Čistá hodnota, Deti, Bio

Kde je dnes Linda Kaye Henning? Čistá hodnota, Deti, Bio

Linda Kaye Henning je americká herečka, tanečnica a speváčka, narodená 16. septembra 1944 v Los Angeles, Kalifornia, USA. Je známa snáď ešte stále tým, že stvárnila postavu Betty Jo v sitcome Petticoat Junction.

ObsahSkorý život

Linda Kay Henning je prvou dcérou Paula a Ruth Henningových a staršou sestrou Carol Alice a Paula Anthonyho. V snahe prekonať svoju hanblivosť zapísala matka Lindu Kay do detského divadelného klubu The Peter Pan Players, v ktorom Linda účinkovala v rôznych hrách inšpirovaných rozprávkami ako Popoluška, Snehulienka či Pinocchio. V tínedžerskom veku pokračovala vo svojich hereckých aktivitách, ako aj v štúdiu tanca.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#petticoatjunction / epizóda crossoveru #greenacres! #classictv #evagabor #lindakayehenning

Príspevok zdieľaný používateľom @ boduke70 dňa 7. júla 2017 o 4:09 PDT

Neexistujú žiadne informácie o Lindinom základnom vzdelaní, aj keď je známe, že navštevovala Kalifornskú univerzitu v Los Angeles (UCLA), ale nie je známe, v ktorom roku promovala.

Skorá kariéra

Herecký debut a spodnička Junction

Linda Kay sa prvýkrát v televízii objavila ako Penelope, menšia rola v komediálnom seriáli Pán Ed, potom sa objavila ako tínedžerská tanečnica vo filme Bye Bye Birdie. Napriek tomu, že bola v tom čase obsadzovaná iba do malých úloh, herečka Bea Benaderet navrhla Paula Henninga, otca Lindy Kay a producenta filmu. Spodnička Junction , aby sme ju zahrnuli ako jednu z troch hlavných dievčat show.

Jej otec však mal podozrenie, že by bol obvinený z rodinkárstva, ak by bola jeho dcéra obsadená v šou, a tak sa kastingu nezúčastnil a po tom, čo Linda získala rolu sestier Bradleyových, dokonca ju požiadal, aby zmenila stred. meno Kaye, aby ľudia nevedeli, že sú príbuzní.

Známa ako Linda Kaye Henningová, jej postava Betty Jo sa stala rolou, pre ktorú je väčšinou známa, no súčasne bola aj v iných produkciách, ako sú Green Acres a The Beverly Hillbillies. V roku 1964 debutovala aj ako speváčka v televíznom seriáli Toast of the Town.

Ďalšie slávne seriály, v ktorých Linda účinkovala, boli Family Affair, Mork & Mindy a Happy Days, tiež sa objavila ako Mrs Osbourne vo filme Mad About You.

Jej posledná rola v televízii bola v roku 2007, keď stvárnila postavu pani Malloryovej vo filme Sliders. Odvtedy však nie je aktívna ako herečka.

Osobný život

Prvé manželstvo

Linda Kaye sa stretla s hercom Mikeom Minorom na nakrúcaní filmu Petticoat Junction, v ktorom vystupoval ako Steve Elliott. Keď sa postavy Betty a Steva zamilovali na natáčaní, herci sa do seba zamilovali aj v skutočnom živote, pričom sa začiatkom roku 1967 zasnúbili a mali sa zosobášiť 9. septembra toho roku, čo je presný dátum, kedy sa mali vziať ich postavy v seriáli. Na jar toho roku však pár prekvapivo odvolal zasnúbenie.

Neskôr v tom istom roku mal Minor odhaliť dôvod rozchodu, keď sa pár hádal kvôli jeho neistote ohľadom ich kariéry, hoci Mike uistil, že nikdy Lindu Kaye prestali milovať v čase, keď boli odlúčení. Po televíznom sobáši sa pár zmieril a urovnal svoje nezhody a v roku 1968 sa zosobášil v skutočnom živote.

Minor, ktorý bol predtým ženatý s Monyeen Rae Martini až do roku 1966, hral úlohy v rôznych seriáloch, ako sú Moji traja synovia a Všetky moje deti. Bol tiež spevákom, ktorého debutovým albumom bol This Is Mike Minor z roku 1966 a vydal niekoľko ďalších singlov. Vo svojom čase v Petticoat Junction predviedol niekoľko piesní s obsadením seriálu a spieval ústrednú pieseň The Smiths Family.

Manželstvo Minora a Henninga sa z neznámych dôvodov skončilo v roku 1973.

Druhé manželstvo

Linda Kaye sa vydala za herca Ashbyho Adamsa v roku 1994, hoci milostný príbeh dvojice nie je známy. Adams je tiež herec známy svojimi úlohami vo filmoch The Doctors, Santa Barbara a The Adventures of Brisco County, Jr..

Slávny otec

Otec Lindy Kaye Paul Henning bol úspešným režisérom a autorom niekoľkých televíznych relácií, vrátane tvorcu Petticoat Junction, nápad na reláciu dostal z príbehu z detstva, ktorý mu povedala jeho manželka: „Moja žena mi rozprávala o svojich začiatkoch v Missouri, kde jej starí rodičia mal hotel pri železničnej trati. Cestujúci predajcovia prišli, pretože ceny boli veľmi rozumné a bola tu domáca kuchyňa.“

Pôsobil aj ako režisér The Ezio Pinza Show, The Bob Cummings Show a Green Acres. Pripisuje sa mu aj to, že je scenáristom filmu Where’s Raymond? a RCA Victor Show.

Spolu s Lindinou matkou Ruth založil v Missouri The Ruth and Paul Henning Conservation Area.

Čistá hodnota

Čistý majetok Lindy Kaye Henningovej sa odhaduje na 1 milión dolárov v dôsledku jej dlhej kariéry herečky.

Vzhľad

Linda Kaye Hennings je považovaná za krásnu ryšavú ženu bieleho etnika. Je vysoká 5 stôp a 1,60 m, no jej hmotnosť nie je známa, hoci vždy mala štíhlu postavu.

Zaujímavosti

Okrem lásky k tancu a herectvu prejavila Linda Kaye Hennings v mladosti aj veľký záujem o vedu.

Prvýkrát sa Mike Minor v Petticoat Junction v skutočnosti odohral v roku 1964, keď hral vedľajšiu postavu. Počas tohto jedinečného vzhľadu sa zaľúbil do Lindy Kaye, hoci si ho ryšavka nikdy nevšimla, keďže nikdy nehrali spolu v žiadnej scéne. V tom čase bol však ešte ženatý so svojou prvou manželkou.

V manželstve s Mikeom Minorom mala Linda na sebe rovnaké šaty, aké mala počas ich fiktívneho manželstva v televízii.

Linda Kaye Hennings je členkou California Artists Radio Theatre.

Zdieľa dátum narodenia so svojím otcom.

Bea Benaderet bola Lindinou televíznou mamou počas Petticoat Junction. Bohužiaľ Benaderet zomrel v roku 1968 na rakovinu pľúc, dva roky pred zrušením show. V rozhovore Linda si spomenula na smutný zážitok počas predstavenia po Benaderetovej smrti: „Najťažší deň bol, keď mali list od Kate napísaný Betty Jo. Nahrali Bea, ako to čítala, a ja som sa len snažil, aby som počas scény neprepukol v slzy.