• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Lee Horsley? Manželka, čistá hodnota, deti, životopis

Kde je dnes Lee Horsley? Manželka, čistá hodnota, deti, životopis

ObsahKde je dnes Lee Horsley? Wiki Bio

Lee Arthur Horsley sa narodil v Muleshoe, Texas USA, 15. mája 1955, takže jeho znamenie zverokruhu je Býk a má americkú národnosť. Je to herec známy tým, že sa objavil v niekoľkých populárnych televíznych seriáloch ako Matt Houston a Nero Wolfe. Lee už nehrá, ale je na dôchodku a momentálne žije s manželkou v ich dome v Texase.

Raný život a vzdelanie

Lee strávil len prvé dva roky svojho detstva v Muleshoe, kým sa jeho rodina presťahovala do Denveru v Colorade, kde začal spievať v kostolnom zbore.

Jeho otec bol obchodník, zatiaľ čo jeho matka pracovala na miestnom trhu, nemá žiadnych súrodencov. Lee sa začal zaujímať o herectvo vo veľmi ranom veku, cvičil pred zrkadlom a keď sa zapísal na základnú školu, začal sa objavovať v školských predstaveniach. Neskôr sa zapísal na Englewood High School, zmaturoval v roku 1973 a potom sa rozhodol pokračovať vo svojej hereckej kariére radšej ako na vysokej škole, a tak sa presťahoval do New Yorku.

Lee bol tiež vášnivým futbalistom na strednej škole, pričom hral aj futbal a behal dráhu.

Úlohy vo filmoch

Lee odštartoval svoju kariéru účinkovaním v divadelných hrách, ako je Oklahoma! a West Side Story medzi inými, zatiaľ čo debutoval vo filme The Sword and the Sorcerer stvárňujúci princa Talona v roku 1982 a bol nominovaný na Saturn Award za najlepšieho herca. V roku 1994 hral ako Peter Browning vo filme Unlawful Passage, po ktorom nasledovala úloha Eda Codyho vo filme Nightmare Man. V roku 2003 bol pozvaný, aby stvárnil postavu Joea Kennyho vo filme Dismembered, a potom bol rozprávačom filmu Jasper: Príbeh mule v roku 2005, kým získal rolu Diamond Joe Carson v r. Súboj v oblasti 51 v roku 2007.

V tomto sci-fi filme si zahrali Jason London a Gigi Edgley a sleduje príbeh dvoch mimozemšťanov, ktorí hľadajú zbraň ukrytú na Zemi, ktorú potom použijú na zničenie planéty. Leeove posledné úlohy vo filmoch boli v Tales of an Ancient Empire v roku 2010, Django Unchained v roku 2012 a The Hateful Eight v roku 2015.

Úlohy v televíznych seriáloch

V roku 1981 debutoval v televíznom seriáli Nero Wolfe, kde sa objavil v 14 epizódach ako Archie Goodwin, zatiaľ čo v nasledujúcich rokoch hral vo filmoch The Wild Women of Chastity Gulch, The Love Boat a Thirteen at Dinner.

Uznanie získal po pozvaní, aby stvárnil Matlocka ‚Matta‘ Houstona Matt Houston v roku 1982 seriál – v ktorom hrajú aj Pamela Hensley a Lincoln Kilpatrick – sleduje Matta, ktorý je bohatý Texasan a vo svojom voľnom čase sa venuje súkromnému vyšetrovaniu. Lee točil pre sériu do roku 1985 a potom sa objavil v dvoch minisériách – Sever a Juh, Kniha II a Crossings v roku 1986. V roku 1988 sa objavil v jedinej epizóde Dolly a v roku 1989 začal hrať ako Ethan Allen. Cord in Paradise, ktorý za svoj výkon získal cenu Western Heritage Award.

Natáčal pre ňu do roku 1991, potom v roku 1992 začal stvárňovať poručíka Bena Carrolla v dramatickom kriminálnom seriáli Bodies of Evidence s Georgeom Clooneym a Kate McNeilovou, ktorý sleduje poručíka Bena, ktorý vedie tím detektívov. Jeho ďalšia dôležitá úloha prišla v roku 1994, keď hral vo filme Hawkeye, zatiaľ čo niektoré z jeho posledných úloh v televíznych seriáloch boli v Home Song v roku 1996, Wind on Water v roku 1998 a Touched by an Angel v roku 2001.

Milujte život a manželku

Lee sa so svojou manželkou Stephanie Downerovou stretol počas štúdia na strednej škole – obaja začali ako priatelia, pomáhali si s testami a skúškami a začali spolu chodiť v roku 1972.

Boli spolu osem rokov, kým sa v roku 1980 v kostole zosobášili so svojimi priateľmi a širokou rodinou. V roku 1981 Stephanie porodila ich dcéru menom Amber a v roku 1983 ich nasledoval syn Logan. Lee a Stephanie držali svoj milostný život mimo pozornosti médií, aj keď sa verí, že po tom, ako sa Lee stal slávnym a jeho manželka žiarlila, mali v manželstve nejaké problémy, tieto problémy však prekonali a zostali spolu dodnes.

Verí sa, že Stephanie je prvou a jedinou ženou, s ktorou kedy Lee bol, zatiaľ čo Stephanie chodila s iným chlapcom zo strednej školy, kým sa s Leeom začala stretávať.

pridané Fanúšikovia Lee Horsleyho na Sobota 28. decembra 2019

Záľuby a iné záujmy

Lee sa narodil v Texase obklopený koňmi a rančmi a svoj kovbojský štýl oblečenia si zachoval dodnes. Voľný čas rád trávi vonku, jazdí na koňoch a zúčastňuje sa rodea, pričom napísal aj niekoľko románov o westerne. Jedným z Leeho hlavných koníčkov je cestovanie a pri natáčaní filmov a televíznych seriálov bol po celých Spojených štátoch a pri viacerých príležitostiach bol v Európe a dokonca žil rok v Španielsku.

Vo svojom voľnom čase rád pozerá filmy, pričom medzi jeho obľúbených hercov a herečky patria Clint Eastwood, Kevin Costner a Angie Dickinson, zatiaľ čo niektoré z jeho obľúbených filmov sú Sedem statočných, Nespútaný Django a Osem nenávistných. Lee je veľkým fanúšikom country hudby, pričom medzi jeho obľúbených interpretov patria Johnny Cash, Dolly Parton a Keith Urban, pričom sa zúčastnil mnohých country koncertov. Je milovníkom zvierat, jeho obľúbené sú kone, zatiaľ čo mal veľa domácich miláčikov psov a mačiek.

Vzhľad a čistý majetok

Lee má 64 rokov. Má krátke sivé vlasy a hnedé oči, je vysoký 5 stôp, 1,73 metra a váži okolo 70 kg. V marci 2020 sa jeho čisté imanie odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov .