• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Kene Holliday? Čistá hodnota, manželka Linda Coplingová

Kde je dnes Kene Holliday? Čistá hodnota, manželka Linda Coplingová

ObsahKto je Kene Holliday a kde je dnes?

Kenneth Earl ‚Kene‘ Holiday sa narodil v Copiague, okres Suffolk, štát New York, USA, 25. júna 1949 – jeho znamenie zverokruhu je Rak a má americkú národnosť. On je herec ktorý je možno dodnes najznámejší vďaka stvárneniu jednej z hlavných postáv – seržanta Curtisa Bakera – v komediálnom seriáli Carter Country, ktorý sa vysielal v rokoch 1977 až 1979 a v ktorom si zahrali aj Victor French a Guich Koock. Príbeh sleduje šerifa a jeho zástupcu, ktorý je vzdelaným černochom – séria získala protichodné recenzie.

Kene odišiel z herectva v roku 2015 a odvtedy vedie zjavne pokojný život so svojou manželkou v Los Angeles v Kalifornii.

Detstvo a vzdelanie

Kene bol vychovaný v Copiague ako jediné dieťa, jeho matka bola krajčírka a jeho otec bol stavebný robotník. Keď mal Kene 12 rokov, zomrel mu otec a matka ho motivovala, aby pokračoval vo svojom živote a možno našiel útechu v športe – to viedlo Kene k tomu, že začal hrať futbal na strednej škole a behať na dráhe. Navštevoval strednú školu Copiague, na ktorej bol najlepším futbalistom, akého škola kedy videla, a preto dostal prezývku „Mr. Hotshot“, keďže strelil na ihrisku množstvo gólov.

Po imatrikulácii v roku 1967 Kene zapísal na University of Maryland po ponúknutí štipendia a počas druhého ročníka tam sa začal zaujímať o herectvo a hral hlavnú úlohu v každoročnom univerzitnom predstavení.

Kene ukončil bakalársky titul v roku 1971 a potom pokračoval v práci v knižnici Folger Shakespeare Library vo Washingtone, D. C. Keď však začal zneužívať drogy a alkohol, Keen bol prepustený z práce – pokračoval v užívaní drog. a piť takmer denne počas nasledujúcich 14 rokov.

Keneova matka zomrela v decembri 2010 po tom, čo roky bojovala s Alzheimerovou chorobou.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Plánujete #keneholliday?

Príspevok zdieľaný používateľom Jonathan J. Fraser (@jjf006) dňa 27. októbra 2015 o 21:11 PDT

Úlohy v televíznych seriáloch

Kene sa zaslúžil o účinkovanie vo viac ako 60 filmoch a televíznych seriáloch a v tomto článku sa chystáme spomenúť niektoré z jeho najvýznamnejších výkonov.

Debutoval v televíznom seriáli v roku 1976, keď bol obsadený ako hosťujúca hviezda ako asistent D. A. Dunn v epizóde A Shield for Murder of akčná kriminálna dráma Kojak , zatiaľ čo v nasledujúcich rokoch sa objavil v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako napríklad The Incredible Hulk v roku 1978, mysteriózna lekárska dráma Quincy, M. E. v roku 1979 a komédia Soap v roku 1980.

Uznanie získal v roku 1985, keď bol pozvaný, aby nahovoril Roadblock, jednu z hlavných postáv animovaného akčného dobrodružného seriálu G. I. Joe: A Real American Hero, v ktorom si zahrali aj Jackson Beck a Christopher Collins, a sleduje skupinu elitných vojakov bojujúcich proti teroristom.

Kene sa naďalej objavoval v jedinej epizóde mnohých seriálov – tri z jeho posledných úloh v televíznych seriáloch predtým, ako odišiel z herectva, boli v akčnej komédii – lekárskej kriminálnej dráme Diagnosis Murder v roku 1996, v kriminálnej dráme Law & Order: Special Victims Unit v roku 2005 a policajná procedurálna dráma Law & Order: Criminal Intent v roku 2008.

png

Úlohy vo filmoch

Jeden z Kenových prvých pozoruhodných hereckých výkonov vo filmoch bol v kriminálnej mysterióznej dráme See China and Die, ktorú napísal a režíroval Larry Cohen a v ktorej si zahrali aj Esther Rolle a Frank Converse – príbeh sleduje slúžku, ktorá sa snaží zistiť, kto ju zabil. šéf.

V roku 1984 Kene stvárnil majora Clarka sci-fi film The Philadelphia Experiment , v hlavnej úlohe s Michaelom Pareom, Bobbym Di Ciccom a Nancy Allen, a ktorý sleduje dvoch námorníkov žijúcich v roku 1943, ktorí sa ocitli v roku 1984 po tom, čo sa ich experiment pokazil.

Niekoľko ďalších rolí Kene vo filmoch bolo v komediálnej dráme No Small Affair v roku 1984, v dráme Badge of the Assassin v roku 1985 a v animovanom akčnom dobrodružnom filme G. I. Joe: The Movie, v ktorom nahovoril Roadblock.

Tri z jeho posledných a najvýznamnejších hereckých výkonov vo filmoch boli v komédii If It’s Tuesday, It Still Must be Belgium v ​​roku 1987, v životopisnom filme The Josephine Baker Story z roku 1991 a v dráme Handle Your Business v roku 2015.

ocenenia

Kene bol za svoje herecké výkony nominovaný na štyri ceny, vo filme Great World of Sound z roku 2007, ktorý získal cenu pre najlepšieho herca na Medzinárodnom filmovom festivale v Newporte za najlepší mužský herecký výkon.

Všetko najlepšie k 70. narodeninám Kene Hollidayovi! Poznáte ho najlepšie pre jeho rolu súkromného detektíva Tylera Hudsona vo filme #Matlock počas troch sezón, ale objavil sa aj vo filmoch #Kojak, #QuincyME, #DiagnosisMurder a ďalších!

pridané FETV na V utorok 25. júna 2019

Ďalšie nominácie boli na Gotham Independent Film Award za prelomového herca (2007), Independent Spirit Award za najlepšieho muža vo vedľajšej úlohe (2008) a Chlotrudis Award za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe (2008).

Manželka Linda Coplingová

Kene bol trikrát ženatý, jeho prvou manželkou bola Janifer Baker, herečka, ktorá zomrela 18. mája 1984 a dodnes môže byť známa vďaka svojej úlohe v športovom kriminálnom filme Penitentiary II z roku 1982. Boli manželmi niekoľko rokov a Janifer porodila ich dieťa predtým, než sa rozviedli – verí sa, že Janifer požiadala o rozvod, pretože Kene nedokázal prestať piť.

Oženil sa s neslávnou ženou Dolly, ktorá im porodila dieťa, no po necelých troch rokoch spolužitia sa v tichosti rozviedli. Začiatkom 90-tych rokov Kene stretol Lindu Coplingovú, spisovateľku známu svojou knihou Woman of God: A Dedicated Vessel: A Memoir, a pomohla mu prekonať jeho problémy s alkoholom. Vzali sa 6. apríla 1996 a potom spolu cestovali počas kázania v gospelových muzikáloch.

Kene a Linda sa dohodli, že nebudú mať deti, takže od októbra 2020 je Kene ženatý so svojou treťou manželkou a má dve deti z dvoch bývalých manželstiev.

Záľuby a iné záujmy

V istom momente jeho života bolo Keneovou hlavnou záľubou pitie alkoholu a spôsobovanie problémov – 30. decembra 1988 sa s niekým pohádal, rozbil mu okná na dome a potom nastúpil do auta a narazil do iného auta zaparkovaného neďaleko. Kene bol pri mnohých príležitostiach zatknutý za šoférovanie pod vplyvom alkoholu a v roku 1989 ho vyhodili zo seriálu Matlock, pretože zneužíval alkohol.

Kene sa venuje cestovaniu odkedy sa oženil s Lindou, a obaja boli spolu po celom svete – boli v každom štáte USA a tiež v mnohých európskych krajinách vrátane Švédska, Anglicka a Španielska.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Keď som začal pracovať s Kene Hollidayom... #2014 #LivingLegend #KeneHolliday #Matlock

Príspevok zdieľaný používateľom M i l a n W i l l i a m s (@theworldaccordingtomilan) 22. augusta 2020 o 12:28 PDT

Obaja sú milovníci zvierat, ale nemajú žiadne domáce zvieratá, pretože stále občas cestujú.

Kene má svojho obľúbeného herca a herečku, ktorými sú Elvis Presley a Emma Watson, a medzi jeho obľúbené filmy patrí Viva Las Vegas, Blue Hawaii a franšízový Harry Potter.

Čistý majetok

Kene má 71 rokov. Má krátke čierne vlasy a hnedé oči, jeho výška je 5 stôp 11 palcov (1,8 metra) a váži okolo 72 kg.

Od októbra 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 300 000 dolárov.