• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Kathy Baker? Čistá hodnota, rodina, miery

Kde je dnes Kathy Baker? Čistá hodnota, rodina, miery

ObsahKto je Kathy Baker?

Kathy je úspešná americká filmová, televízna a divadelná produkcia ocenená cenou Emmy herečka , ktorá od začiatku svojej kariéry hrala vo viac ako 50 filmoch. Je aj šikovná cukrárka.

Kathy vek, raný život, rodina a vzdelanie

Katherine Whitton „Kathy“ Baker bol narodený v znamení zverokruhu Blíženci 6. augusta 1950 v Midlande, Texas, USA. Je dcérou všeobecne známeho pedagóga a geológa Johna Seawanda Bakera a jeho francúzskej manželky Helene Andree.

Spomínate si na Kathy Baker v jej trojnásobnej ocenenej úlohe #Emmy vo filme PICKET FENCES v 90. rokoch?

pridané getTV na Piatok 3. februára 2017

Ako dieťa mala Kathy šťastie, že vyrastala na dvoch miestach, vrátane Nového Mexika, kde bola vychovaná v kvakerskej rodine – nespomenula žiadnych súrodencov. Baker má začiatkom roku 2020 69 rokov.

Baker sa zúčastnil jej strednej škole v Millbrae na Mills High School a zmaturovala v roku 1968. Začiatkom 70. rokov nastúpila na California Institute of Arts, kde študovala herectvo. Jej matka narodená vo Francúzsku ju ovplyvnila, aby sa pripojila na Kalifornskú univerzitu (v Berkeley), kde absolvovala bakalársky titul vo francúzštine.

Neskôr Baker odcestovala do Paríža, kde študovala haute cuisine na Condon Bleu, a vrátila sa do štátov, aby sa stala cukrárkou. Neuvedomila si však, ako veľmi sa chce venovať hereckej kariére.

Začiatok Bakerovej kariéry a vzostup ku sláve

Baker túžila byť herečkou už od nej bol dieťa, ovplyvnené jej inštruktorom drámy Allenom Knightom, aby si rozvinula záujem o herectvo. Už ako päťročná začala hrať v detskom divadle v Albuquerque, no svoju profesionálnu kariéru herca začala až po tridsiatke.)

Kathy začala hrať na javisku Magic Theatre v San Franciscu, kde sa objavila v niekoľkých hrách Sama Sheparda, kde stále vystupovala, keď si v roku 1983 prerušila vo filme Fool for Love, off-Broadwayskej produkcii, za ktorú dostala Obie Award. ako aj cenu Theatre World Award (1984.)

V rokoch 1984 a 1986 urobila Kathy veľký krok vo svojom kariérnom živote, keď predviedla dve zo svojich najznámejších vystúpení: Desire Under the Elms a Teta Dan a Lemon.

Úspech s týmito predstaveniami ju inšpiroval k tomu, aby sa oddala žánru epickej historickej drámy a prevzala rolu Louise Shepardovej vo filme The Right Stuff z roku 1983. V roku 1987 bolo meno Kathy jedným z najuznávanejších v hereckej profesii a bola pozvaná, aby sa objavila v kriticky uznávanom thrillerovom dramatickom filme „Street Smart“, ktorý získal cenu Boston Society of Film Critic Award.

Kathyino uznanie ju prinútilo hrať v mnohých ďalších filmoch vrátane Dad z roku 1989, Nožnicovoruký Edward (1990), Jac Knife z roku 1989 a Mister Frost z 90. rokov.

Roky 1992-1996 boli pre Kathy jedným z vrcholov v jej kariére, keďže účinkovala vo všetkých štyroch sériách filmu David E. Kelley's Picket Fences, ktoré vysielala CBS. Jej rola doktorky Jill Brockovej v tomto dramatickom seriáli jej vyniesla tri ceny Emmy a vďaka nej bola korunovaná ako jedna z najlepších svetových herečiek, pokiaľ ide o televízne dramatické seriály.

V priebehu rokov sa Kathy objavila v mnohých seriáloch, ako napríklad Medium (2005-2010), Big Time in Hollywood, FL (2015), Sister Cities z roku 2016 a Paterno z roku 2018. Medzi jej najvýznamnejšie filmy patria Deväť životov (2005), Posledná šanca Harvey a Knižný klub Jane Austenovej.

Pozoruhodné ocenenia

Kathy Baker získala viac ako 12 významných ocenení, ako napríklad Cenu kritikov Národnej filmovej spoločnosti za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Za výkon vo filme Street Smart bola nominovaná na cenu Independent Spirit Award a Bakerova rola vo filme Fool for Love z roku 1983 jej priniesla cenu Obie za najlepší výkon. Počas vrcholu svojej kariéry získala nespočetné množstvo nominácií na cenu Emmy.

Osobný život Kathy Baberovej, vydatá a deti

Baker, bývalá manželka Donalda Camillieriho, bola požehnaná s syn Julian Joseph Camillieri a dcéra Marie-Claire Camilleri. Obaja sa vzali v roku 1984 a rozviedli sa v roku 1999. Je príbuzná Diany Muldaur, známej herečky, ktorá vystupovala v Star Trek: The Next Generation, je sesternicou jej otca. Baker je vydatá za Stevena Robmana, amerického divadelného režiséra a producenta, za ktorého sa vydala v roku 2003. Pár teraz žije v južnej Kalifornii.

Kathy Baber Čistá hodnota

Väčšinu z nich vytvorila Kathy jej bohatstva vďaka svojej kariére herečky. Od roku 2020 má čistý majetok odhadovaný na viac ako 2 milióny dolárov. Kathy zatiaľ neprezradila žiadne informácie o svojich autách, domoch a inom majetku.

Rozmery a vlastnosti tela Kathy Baber

Baker je priemer postavený Americká žena bielej rasy, ktorá meria 1,68 m na výšku, váži približne 60 kg a jej životne dôležité štatistiky sú 35-25-36. Jednou z jej najpozoruhodnejších čŕt sú jej dlhé svetlohnedé vlasy a zelené oči. Slávna herečka má postavu typu presýpacie hodiny a hodí sa do veľkosti šiat 4 (US.)