Kde je dnes Julia Duffy? Čistá hodnota, miery, rodina

ObsahKto je Julia Duffy?

Julia Margaret Hindsová sa narodila 27. júna 1951 v Minneapolise, Minnesota, USA, a je herečkou, ktorá je možno stále najznámejšia vďaka svojej práci v televíznom seriáli zo 70. rokov 20. storočia The Doctors, v ktorom hrala Penny Davis. Kritické uznanie si získala aj za svoju úlohu v sitcome Newhart, vďaka ktorej bola mnohokrát nominovaná na cenu Primetime Emmy.

Bohatstvo Julie Duffyovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Julie Duffy odhaduje na viac ako 4 milióny dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra herečky v zábavnom priemysle od 70. rokov minulého storočia.

pridané Julia Duffyová na Sobota 22. septembra 2012

Aj keď nie je taká aktívna ako v mladosti, jej práca stále pomáha budovať jej súčasný stav.

Raný život a herecké začiatky

Julia vyrastala v Minneapolise ako najmladšia spomedzi troch súrodencov. Jej otec zomrel, keď mala len sedem rokov, a po niekoľkých rokoch sa jej matka znovu vydala. Keď vyrastala, začala sa zaujímať o herectvo, najmä o divadlo, ako tínedžerka pracovala v rôznych miestnych javiskových produkciách. Jednou z jej prvých inscenácií v tejto oblasti bola The Girl in the Freudian Slip.

V roku 1970 chcela svoju kariéru posunúť ďalej a zapísala sa na Americkú akadémiu dramatických umení, čo si vyžadovalo, aby sa presťahovala do New Yorku.

Počas štúdia na súkromnej umeleckej škole pracovala ako čašníčka, aby si privyrobila. Program dokončila za dva roky a začala si hľadať prácu s telenovelami, ktoré sa väčšinou odohrávali v New Yorku. Niektoré z jej projektov v tomto období zahŕňali Love of Life a One Life to Live. Trochu pozornosti si získala svojou prácou v The Doctors, ktorú zastávala päť rokov až do roku 1978.

Pokračujúci vzostup k sláve

Po jej behu v The Doctors sa Duffy vrátila na pódium a objavila sa v oživení filmu Once in a Lifetime, ktoré si získalo uznanie u kritikov. Potom sa vrátila k úlohám pred kamerou a začiatkom osemdesiatych rokov mala sériu filmových projektov vrátane Cutter’s Way a Night Warning, na ktorých pracovala po boku Jimmyho McNichola. V roku 1982 sa o nej uvažovalo pre hlavnú úlohu v televíznom programe Cheers, ale dostala ju Diane Chambersová, ale aj tak sa objavila počas prvej sezóny ako hosť. Nasledujúci rok sa stala pravidelnou členkou šou CBS Wizards and Warriors, ktorá však bola po krátkom čase zrušená.

Jedna z jej najväčších úloh prišla, keď sa stala hlavnou členkou v Newhart od svojej druhej sezóny. Zahrala si rolu Stephani Vanderkellen, ktorá je chyžnou z vyššej triedy v Stratford Inn – šou sledovala príbeh páru, ktorý prevádzkuje malý hostinec vo vidieckom meste, pričom ich podnikanie ich často vedie k stretnutiu s výstrednými ľuďmi. Svoju rolu zastávala sedem sezón a vďaka svojmu výkonu si získala celonárodnú popularitu, o čom svedčia aj priame nominácie na cenu Emmy za herečku vo vedľajšej úlohe v komediálnom seriáli. Bola tiež nominovaná na Zlatý glóbus.

Po Newhartovi

Po Newhartovi Julia pracovala na sitcome Baby Talk , ktorá mala krátke trvanie zrejme kvôli problémom medzi hercami. Mala pracovať po boku Georgea Clooneyho, ale herec odišiel z pľacu a viedol ju k tomu, aby požiadala o uvoľnenie z jej role. Potom pracovala na Designing Women a neskôr urovnala svoj vzťah s Clooneym, keď duo spolupracovalo v Intolerable Cruelty. Nahradila Deltu Burke v Designing Women a jej vstup do show by viedol k najvyššie hodnotenej sezóne v histórii show, ale neskôr bola prepustená kvôli kreatívnym konfliktom medzi ňou a scenáristami.

V roku 1993 bola potom obsadená do The Mommies ako Barb Ballantine, ale bola to ďalšia krátkotrvajúca záležitosť. Potom si našla prácu v The Drew Carey Show ako bývalá manželka Lorda Mercera, Lindsay Mercer. Jej ďalší projekt by ju priviedol do Nickelodeonu, keďže podpísala zmluvu so spoločnosťou a objavila sa v mnohých programoch v sieti, vrátane True Jackson, VP, Drake & Josh a The Suite Life of Zack & Cody.

Nedávne projekty

V roku 2009 sa Duffy vrátil k práci na javisku s produkciou The Little Foxes po boku Kelly McGillis. Potom sa objavila v produkcii The Heiress a bola obsadená do niekoľkých televíznych programov v opakujúcich sa úlohách.

Niektoré z jej projektov počas niekoľkých nasledujúcich rokov zahŕňali Scream Queens a Shameless. V roku 2014 sa objavila vo filme Röntgen v tábore , v hlavnej úlohe po boku Kristen Stewart.

V tejto druhej časti svojej kariéry sa viac zamerala na divadlo, pričom niektoré z jej najnovších projektov vrátane Rancho Viejo a Guess Who’s Coming to Dinner jej výkon v druhom z nich priniesol nomináciu na cenu IRNE. Bola tiež hlavnou postavou vo filme Sex and Education a hrala vo filme The Outsider, pričom jej výkony pritiahli chválu od rôznych kritikov.

Venuje sa tiež oveľa nezávislejšej filmovej práci a jedným z jej najnovších projektov na obrazovke je hosťovanie vo filme The Cool Kids, ktorý sa vysiela na FX, v hlavných úlohách s Davidom Alanom Grierom a Martinom Mullom. Nedávno vydala aj knihu Zlé konkurzy , ktorá, ako už názov napovedá, pokrýva niečo málo o jej minulosti v zábavnom priemysle.

Osobný život

Julia sa stretla s hercom Jerrym Lacym na natáčaní Dark Shadows a obaja by spolu ešte raz spolupracovali v Love of Life. Krátko nato začali spolu chodiť a zosobášili sa v roku 1984. Preslávil sa najmä svojou prácou v Dark Shadows ako rôzne postavy a tiež sa preslávil v sitcomoch ako As the World Turns a The Young and the Restless. Obaja mali spolu dve deti, z ktorých najmladšie zomrelo v roku 2019, keď sa zaviazal samovražda .