Kde je dnes Joanna Cameron? Za koho je vydatá? Bio

ObsahKto je Joanna Cameron a čo dnes robí?

Joanna Kara Cameron sa narodila vo Vail, Colorado USA, 20. septembra 1951 – jej znamenie zverokruhu je Panna a má americkú národnosť. Ona je herečka , ktorá je azda stále najznámejšia vďaka stvárneniu hlavnej postavy Isis v rodinnej fantasy dobrodružnej sérii The Secrets of Isis, ktorá sa vysielala v rokoch 1975 a 1976 a zahrali si v nej aj Brian Cutler a Joanna Pang. Príbeh sleduje archeológa, ktorý po nájdení starovekého amuletu získa schopnosť premeniť sa na superhrdinu a bojovať proti zlu.

Po odchode z herectva začala Joanna pracovať v odvetví domácej zdravotnej starostlivosti, kde zostala 10 rokov, kým začala pracovať v marketingu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#Isis Funny Gal' 2. september #1975, #MightyIsis #TheSecretsOfIsis #JoAnnaCameron #Shazam! #JohnDavey #CaptainMarvel #FilmationIsis #Filmation #CBS #SaturdayMorningCartoons #SaturdayRorningLiveAction #70sTV #70sKidStuff

Príspevok zdieľaný používateľom Matthew Mutchmore (@matmutchmr) 3. novembra 2018 o 5:27 PDT

Raný život a vzdelanie

Joannu vychovávali vo Vaile ako jediné dieťa jej otec, ktorý bol vodičom kamiónu, a jej matka, ktorá učila angličtinu na miestnej základnej škole. Joanna vyrastala pri sledovaní televízie so svojou matkou, no o tom, že sa stane herečkou, začala snívať až vtedy, keď sa zapísala na strednú školu a začala sa objavovať v školských predstaveniach. Po imatrikulácii v roku 1969 zapísala sa na Kalifornskú univerzitu v Riverside kde sa zoznámila s Lindou Hope, dcérou zosnulého britsko-amerického komika, herca a tanečníka Boba Hopea, a Linda zoznámila Joannu so svojím otcom, ktorý ju potom obsadil do jej prvého filmu – How to Commit Marriage v roku 1969. Joanna vyštudovala vysokú školu v r. V roku 1973 získala bakalársky titul z marketingu a potom sa rozhodla zamerať na svoju hereckú kariéru.

Úlohy vo filmoch

V roku 1969 bola obsadená, aby stvárnila Belindu Hastingsovú v kriminálnom filme The Last of the Power Seekers s Gregoirom Aslanom, Michaelom Bellom a Ralphom Bellamym v hlavnej úlohe, ktorý je o prezidentovi banky, ktorý žiada svojho zaťa, aby rezignoval. Nasledujúci rok Joana stvárnila zdravotnú sestru Sharon v komédii Milujem svoju manželku, ktorá je o mladom chirurgovi, ktorý sa nudí svojou manželkou a začne mať krátke a nezmyselné romániky s inými ženami.

V roku 1971 hrala Joanna Yvonne v kriminálnom komediálnom filme Pretty Maids All in a Row, v ktorom hrali Rock Hudson a Angie Dickinson, a je o kapitánovi kalifornskej štátnej polície, ktorý vyšetruje vraždu niekoľkých dospievajúcich dievčat na Oceanfront High School.

V tom istom roku stvárnila Marilyn aj Michelle romantická komédia B. S. Milujem ťa napísal a režíroval Steven Hilliard Stern.

V roku 1973 Joanna stvárnila Gloriu Rockwell v dráme Veľká americká súťaž krásy a v tom istom roku hrala Mini v romantickej dráme A Time for Love, ktorá nedokázala pritiahnuť veľkú pozornosť. Niektoré z jej nasledujúcich úloh boli v roku 1974 v trileri Sorority Kill s Jane Actman a Anthony Gearym, v kriminálnom trileri Nočné hry, v ktorom stvárnila Thelmu Lattimerovú aj v roku 1974, a v komédii Lepšiemu chlapovi sa to nemohlo stať, o krásnej žene, ktorá unesie muža a znásilní ho na odľahlom mieste.

Dve z posledných úloh Joanny vo filmoch pred odchodom do herectva boli v kriminálnej komédii High Risk v roku 1976 a v dráme Labutia pieseň z roku 1980, ktorú napísal a režíroval Jeffrey Bloom.

Úlohy v televíznych seriáloch

Joanna debutovala v televíznom seriáli v roku 1969, keď hosťovala ako Jan Speiser v epizóde Man Without a Heart of The Bold Ones: The New Doctors, v ktorej si zahrali aj David Hartman, E. G. Marshall a John Saxon a ktorá sleduje životy neurochirurg doktor David Craig a jeho dvaja kolegovia.

V nasledujúcich rokoch sa Joanna objavila v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako napríklad v dráme Medical Center v roku 1969, westernový Daniel Boone a sci-fi dobrodružstvo The Name of the Game v roku 1970.

Pokračovala ako hosťujúca hviezda v epizóde Love and the Eyewitness v romantickej komédii Love, American Style, ako aj v epizóde Have I Got an Apartment for You! z komediálneho seriálu The Partners v roku 1971.

Joanna získala uznanie, keď bola obsadená, aby stvárnila Carolyn Kingsleyovú a zdravotnú sestru Anne MacAndrewsovú v štyroch epizódach drámy Marcus Welby, M. D., ktorú vytvoril David Victor a hrali v nej Robert Young a James Brolin, pričom príbeh sleduje lekárov Marcusa Welbyho a Stevena. Kiley sa snažia zaobchádzať s ľuďmi ako s jednotlivcami. V roku 1972 sa Joanna objavila v jedinej epizóde dobrodružného seriálu Search av roku 1974 bola obsadená ako Lorna McGrath v epizóde Negatívnej reakcie kriminálnej mysterióznej drámy Columbo.

Nasledujúci rok bola Joanna obsadená ako Isis v troch epizódach akčnej rodinnej fantasy série Shazam!, zatiaľ čo v roku 1977 bola jej hosťujúcou hviezdou ako Vanessa Vale v epizóde Have You Heard About Vanessa z kriminálnej mysterióznej drámy McMillan & Wife.

Tri z jej posledných úloh v televíznych seriáloch pred odchodom z herectva boli v epizóde V tichu drámy Gibbsville v roku 1977, dvoch epizódach akčného dobrodružného kriminálneho seriálu The Amazing Spider-Man v roku 1978 a dvoch epizódach akčného zločinu. dráma Switch aj v roku 1978.

Za koho je vydatá?

Joanna sa zoznámila so svojím dnes už bývalým manželom Grantom D. Conroyom na párty v roku 1970, keď ich zoznámil spoločný priateľ a začali spolu chodiť o niekoľko dní neskôr – Grant sa narodil v Corpus Christi v Texase a jeho otec bol pilotný inštruktor, ktorý bojoval aj v 2. svetovej vojne a bol výkonným dôstojníkom eskadry VP-44, ktorá sa preslávila účasťou v bitke pri Midway.

Motivovaný svojím otcom sa Grant stal aj pilotom, je športovcom a historikom. S Joannou sa vzali na súkromnom obrade 24. decembra 1975 sa zúčastnili ich najbližší priatelia a rodina, ale obaja sa o niekoľko rokov neskôr rozviedli, zrejme preto, že Joanna nechcela mať deti.

Joanna nehovorila o žiadnych iných mužoch, s ktorými by mohla chodiť, a od septembra 2020 je slobodná, bola raz vydatá a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

Joanniným hlavným koníčkom je cestovanie a jej herecká kariéra ju zaviedla po celých Spojených štátoch, pričom bola aj v niekoľkých európskych krajinách, ako je Taliansko a Francúzsko.

Je veľkou milovníčkou zvierat, pričom mačky sú jej obľúbené a dnes má dve domáce mačky – počas svojich tínedžerských rokov mnohokrát dobrovoľne pracovala v útulku pre zvieratá.

Joanna rada číta historické knihy, pričom jej obľúbené sú tie, ktoré opisujú druhú svetovú vojnu a rodinu Romanovcov, ktorá vládla Rusku v rokoch 1613 až 1917.

Tiež rada počúva jazzovú a bluesovú hudbu a jej obľúbenými umelcami sú Miles Davis, Louis Armstrong a Charlie Parker.

Vo svojom voľnom čase Joanna rada pozerá filmy a jej obľúbeným hercom a herečkou sú Tom Hanks a Julia Roberts, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú Sleepless in Seattle, You’ve Got Mail a Notting Hill.

Vek a výška

Joanna má 69 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, jej výška je 5 stôp 6 palcov (1,68 m) a váži približne 59 kg.

Od septembra 2020 sa čistý majetok Joanny odhaduje na viac ako 1 milión dolárov.