Kde je dnes Ian Michael Smith? čo robí teraz? Bio

ObsahKto je Ian Michael Smith?

Ian Michael Smith sa narodil v Elmhurste, Illinois, USA, 5. mája 1987 – jeho znamenie zverokruhu je Býk a má americkú národnosť. Je to bývalý herec a softvérový inžinier , ktorý získal uznanie v roku 1998, keď hral ako Simon Birch v rodinnej komédii Simon Birch, ktorú napísal a režíroval Mark Steven Johnson a v ktorej si zahrali aj Joseph Mazzello a Ashley Judd. Príbeh sleduje mladého chlapca, ktorý verí, že ho stvoril Boh a že má v živote špeciálny cieľ – film vzbudil veľkú pozornosť a získal tri ceny, pričom na ďalšie tri bol nominovaný.

'Simon Birch' má dnes 21! Film bol dosť emotívny, a ak si ho nepamätáte, je to pravdepodobne preto, že...

pridané Zimbio na Streda 11. septembra 2019

Kde je dnes a čo teraz robí?

Ian mal iba jedinú rolu vo filmoch – v Simonovi Birchovi – a odvtedy sa sústredil na vzdelávanie. Od roku 2016 pôsobí ako člen predstavenstva pre Project Alloy, budovanie technickej komunity.

Raný život a vzdelanie

Ian bol vychovávaný ako jediné dieťa v Elmhurste jeho otcom Steveom, ktorý bol taxikár, a jeho matkou, ktorá bola v domácnosti. Čoskoro po jeho narodení sa zistilo, že Ian trpí Morquiovým syndrómom, ktorý má za následok trpaslík.

Keď mal deväť rokov, našiel ho filmový skaut a navrhol Harveymu Weinsteinovi, aby ho obsadil ako Kevina komediálny film The Mighty Harvey sa však rozhodol nedovoliť Ianovi objaviť sa vo filme, pretože bol príliš mladý, no neskôr Iana navrhol pre ďalší film a on sa potom objavil v Simonovi Birchovi.

Ian navštevoval York Community High School a počas toho času podstúpil viacero chirurgických zákrokov vrátane dvoch bilaterálnych osteotómií a spinálnej fúzie, bez ohľadu na to bol jedným z najlepších študentov a po imatrikulácii v roku 2005 sa Ian zapísal na prestížny Massachusetts Institute of Technology. (MIT), na ktorej získal bakalársky titul v odbore informatika, inžinierstvo.

Ian Michael Smith

Ian pokračoval vo vzdelávaní na Gallaudet University vo Washingtone DC, kde v roku 2012 získal titul Master of Arts v odbore lingvistika.

Ianova kariéra

Ian skutočne začal svoju kariéru v máji 2006, keď pracoval ako AAPD Federal IT Intern na Ministerstve poľnohospodárstva Spojených štátov amerických (USDA) – zostal u nich päť mesiacov a potom sa zameral na štúdium, než sa stal študentským zamestnancom na MIT, vývoj Javascript frameworku pre psychoakustické testovanie od mája 2008 do januára 2009.

V júni 2009 nastúpil do Rosetta Stone ako ich stážista, ale strávil s nimi len tri mesiace, potom iV máji 2011 začal pracovať ako dodávateľ v ANCILE Solutions, Inc. zostať u nich štyri mesiace.

Od augusta 2010 do júna 2012 pôsobil Ian ako postgraduálny asistent na katedre lingvistiky Gallaudet a potom začal pracovať ako dodávateľ v Brilliant Echo (jeden rok). Jeho prvou dôležitou prácou bola spoločnosť Lookout, kde pôsobil ako softvérový inžinier od januára 2012 do novembra 2014, keď dostal ponuku začať pracovať na rovnakej pozícii v Revinate – zostal u nich iba štyri mesiace.

Vo februári 2015 sa Ian vrátil do Lookout a stal sa ich hlavným softvérovým inžinierom, ale v júli 2016 skončil, aby sa pripojil k PlanGrid, kde pracoval ako softvérový inžinier jeden rok a sedem mesiacov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Simon Birch🥰🤍 • • • • • #joemazzello #josephmazzello #simonbirch #ianmichaelsmith #90s

Príspevok zdieľaný používateľom 🦘✨joey✨🦘 (@sweetbabyjoseph) 11. augusta 2020 o 16:12 PDT

Vo februári 2018 sa stal vedúcim softvérovým inžinierom v Neighborly a zostal u nich deväť mesiacov, kým sa presťahoval do práce pre Dark až do júna 2020.

Milujte život a vzťahy

Ian si radšej necháva svoje osobné záležitosti pre seba a odkedy si zahral vo filme Simon Birch, vyhýba sa pozornosti, no internetom kolujú klebety, že by mohol byť ženatý muž – podľa týchto klebiet stretol svoju polovičku, kým navštevovali MIT a v roku 2015 sa zosobášili na súkromnom obrade, ktorého sa zúčastnilo len pár ich najbližších priateľov a rodiny.

Existuje však veľa ľudí, ktorí veria, že Ianov stav mu veľmi sťažuje hľadanie lásky a že nemal žiadny vzťah (alebo aspoň nie dlhodobý) – nevideli ho, ako trávi čas. s akýmikoľvek ženami na verejnosti.

Ian nekomentoval žiadne klebety týkajúce sa jeho milostného života, takže od augusta 2020 predpokladá sa, že je stále slobodný , nie je ženatý a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

Ian je milovníkom zvierat a pri mnohých príležitostiach dobrovoľne pracoval v miestnom útulku pre zvieratá – má tiež dvoch domácich miláčikov a niekoľkokrát choval psov, kým si našli trvalý domov. Rád cestuje a väčšinu svojich peňazí míňa na návštevu atraktívnych amerických destinácií, pričom pri mnohých príležitostiach bol aj v Európe, kde navštívil krajiny ako Švajčiarsko, Švédsko a Nórsko. Uprednostňuje zimu pred letom, pretože nemá rád horúce počasie – rád je v prírode, najmä vysoko v horách, kde je sneh.

Vo svojom voľnom čase Ian rád pozerá filmy a niektorí z jeho obľúbených hercov a herečiek sú Ryan Gosling, Vin Diesel a Emma Watson, zatiaľ čo medzi jeho obľúbené filmy patria Zápisník, Čierna čierna a franšízový Harry Potter. Rád tiež sleduje komediálne seriály, pričom jeho dva obľúbené sú That '70s Show a Rick & Morty.

Vek, výška a čistý majetok

Ian má 33 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, jeho výška je 3 stopy 1 palca (0,94 m) kvôli jeho nanizmu a váži okolo 53 libier (24 kg).

V auguste 2020 sa Ianovo čisté imanie odhadovalo na viac ako 2 milióny dolárov.