• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes hviezda Godzilly (1998) Maria Pitillo? – Životopis

Kde je dnes hviezda Godzilly (1998) Maria Pitillo? – Životopis

Maria Pitillo je bývalá americká herečka, ktorá sa preslávila najmä úlohami Audrey Timmonds v Godzille Rolanda Emmericha a Tiny Calcatery v seriáli Providence.

ObsahRaný život a rodina

Mária Pitillo sa narodila 8. januára 1966 v Elmire, New York, USA, má americkú národnosť a jej znamenie zverokruhu je Kozorožec. Mária sa narodila v rodine írskeho a talianskeho pôvodu – Máriina matka Patricia Masterson a jej otec, ktorého meno nie je k dispozícii, sa rozviedli, keď mala Maria okolo ôsmich rokov. Keď sa Máriin otec presťahoval do Mahwah v New Jersey, väčšinu času tam žila s ním, ako aj so svojimi sestrami Ginou a Lisou. Maria nikdy nezverejnila, prečo sa rozhodla žiť so svojím otcom a nie so svojou matkou, nie je však známe, či mala na výber.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#MariaPitillo je Audrey Timmonds #Godzilla1998 #Godzilla #Výročie

Príspevok zdieľaný používateľom GODZILLA 1998 (@godzilla1998.unofficial) 25. januára 2018 o 14:34 PST

Už od útleho veku Maria vedela, že chce vystupovať na javisku a chodila na hodiny hudby a spevu. Mala rada aj prechádzky, hrala futbal a volejbal.

Vzdelanie

Maria navštevovala Mahwah High School, kde bola členkou pretekárskeho tímu. Neskôr bola preložená na Northern Highlands Regional High School, ktorá sa nachádza v Allendale, Bergen County, New Jersey. V škole mala veľa kamarátov, ale nevedela si rozumieť so svojimi učiteľmi. Tesne pred začiatkom plesu sa Mária pohádala s jedným zo svojich učiteľov, takže jej bolo zabránené zúčastniť sa na promócii, no Maria sa na ples vkradla, aby si užila tanec a párty so svojimi spolužiakmi. Po imatrikulácii v roku 1984 sa Maria zapísala do Playhouse West School and Repertory Theatre, kde v roku 1988 promovala.

Neskôr absolvovala ďalšie kurzy Robbieho McCauleyho, ktorý dával Marii spev. Odišla tiež do New Yorku študovať Meisnerovu techniku ​​herectva, ktorú učili Harold Guskin a William Esper. Keď bola v Los Angeles, nepremeškala svoju šancu študovať na prestížnom Playhouse West Jeffa Goldbluma.

Kariéra

Herecká kariéra: prvé kroky

Predtým herectvo Maria pracovala v obchode Ann Taylor v New Jersey a šetrila si peniaze na vysokú školu. S pomocou svojho priateľa, ktorý ju vzal na konkurzy na mladých hercov, však Maria odštartovala svoju hereckú kariéru, keď sa objavila v rôznych televíznych reklamách. Bolo ju možné vidieť v takých promo kampaniach ako Chic Jeans, Pepto-Bismol a mnohých ďalších. Maria debutovala vo filme Wise Guys a rolu Massuese získala v roku 1986.

Mária Pitillo

V roku 1987 sa objavila ako Vickie v epizóde What If I’m Gay? z populárneho seriálu CBS Schoolbreak Special av roku 1988 získala rolu Pony Tail Girl vo filme Bright Lights, Big City, kde si zahrala po boku Michaela J. Foxa a Dianne Wiest, a v tom istom roku bola obsadená ako Angel v Spike of Bensonhurst.

Od roku 1989 do roku 1991 bolo možné Máriu vidieť v rôznych populárnych seriáloch, kde získala vedľajšie úlohy v sporadických epizódach takých šou ako Ryan's Hope, Miami Vice a Law & Order. Objavila sa aj v takých filmoch a televíznych filmoch ako The Lost Capone (1990), She-Devil (1989) a White Palace (1990). V roku 1990 Maria nahrala dve piesne, Bye Bye Blackbird a The Jazz Standard, ktoré boli zahrnuté do soundtracku k The Lost Capone.

V roku 1992 Maria získala rolu Robin v jednej z epizód seriálu Stredovek, zo seriálu sa vyvinul veľmi úspešný projekt, no pre Máriu to bolo prvýkrát, čo získala pozitívne recenzie od kritikov, ktorí chválili jej talent, aj keď mohla byť vidieť iba v epizóde Night Moves.

Ďalší úspech

Rok 1995 bol pre Máriu veľmi dôležitý, pretože sa podieľala na viac ako piatich projektoch vrátane filmov a televíznych seriálov. Získala rolu Kim vo filme Bye Bye Love a Zee vo filme Frank & Jesse. Stvárnila aj Teresu Walden Stamper v televíznom filme Escape from Terror: The Teresa Stamper Story a Mariu Caprefoli vo filme Between Love and Honor. V polovici roku 1995 bola Maria obsadená ako stála v komediálnom seriáli FOX Partners (1995 – 1996), kde hrala Aliciu Sundergard.

Po získaní úlohy Glorie McKinney vo filme Drea God v roku 1996 sa objavila v seriáloch ako Out of Order, House Rules a In The Loop.

Najvýznamnejšia rola si však Mariu našla v roku 1998, keď bola pozvaná, aby stvárnila Audrey Timmonds v Godzille Rolanda Emmericha. Napriek tvrdej práci celého štábu získal film veľa negatívnych recenzií od kritikov a divákov. 19. ročník udeľovania cien Zlatá malina rozbil Máriu a udelil jej cenu za najhoršiu herečku vo vedľajšej úlohe, film získal aj cenu Zlatá malina za najhorší remake alebo pokračovanie a bol nominovaný v kategóriách Najhorší film, Najhoršia réžia a Najhorší scenár. Ocenenia Stinkers Bad Movie Awards z roku 1998 tiež pridali tvorcovi filmu istý smútok, pretože Godzilla „vyhrala“ v kategórii Najhorší scenár pre film, ktorý zarobil viac ako 100 miliónov dolárov (s použitím hollywoodskej matematiky).

Pieseň z filmu Come with Me v podaní Seana P. Diddyho Combsa a Jimmyho Pagea získala dve kontrastné ocenenia: Obľúbená pieseň od 1999 Blockbuster Entertainment Award a Najhoršia pieseň vo filme od Stinkers Bad Movie Awards v roku 1998.

Najnovšie diela a odchod z herectva

Maria nebola zmätená spornými výsledkami svojej práce v Godzille a získala viac úloh v iných projektoch. V roku 2000 stvárnila Vicki vo filme After Sex, Paulu vo filme Will & Grace a Debbie McNeil v televíznom filme Vianočné tajomstvo. V rokoch 2001 až 2002 bola v opakujúcom sa hereckom obsadení Providence, získala rolu Tiny Calcatery Maria, potom sa podelila o to, že sa jej páčila práca v seriáli, ako príbeh plastickej chirurgičky, ktorá opustila svoju prácu v bohatej oblasti Beverly Hills. práca v jej rodnom meste Providence na Rhode Island, aby mohla byť so svojou rodinou, bola v súlade s jej vlastným pohľadom na rovnováhu práce a rodiny.

V roku 2002 sa Maria vydala a čoskoro po svadbe musela s herectvom skončiť, pretože zistila, že je tehotná. Medzi jej neskoršími prácami je vystúpenie v epizóde Priatelia The One with the Home Study. V roku 2008 sa objavila ako Valerie Cerritas v komediálnej dráme Big Shots a odvtedy nikdy nehrala.

Osobný život, manžel David Roger Fortney

Maria sa s Davidom Rogerom Fortneym stretla v Los Angeles, keď tam obaja pracovali. David je kameraman, ktorý pracoval na projektoch ako dokumentárny seriál American Greed TV, The Cure Is U a Earth Scapes. David a Maria vychovávajú svoju dcéru Evu Jean, no na sociálnych médiách sa príliš neobjavujú, a tak sú ich súkromný život v utajení. Od roku 2020 vedie s Davidom malý rodinný podnik.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Maria je stále vášnivá bežkyňa, je tiež nadšencom jogy a rada trávi čas na pláži a večer sa tam prechádza. Rád číta knihy faktu. Jej obľúbená farba je červená.

Vzhľad

Mária má stredne dlhé hnedé vlasy a zelené oči. Je vysoká 5 stôp 4 palce (1,63 m) a váži okolo 123 libier (56 kg), jej dôležité štatistiky momentálne nie sú k dispozícii. Mária nemá žiadne tetovanie.

Čistý majetok a plat

Od roku 2020 sa Mariin osobný čistý majetok odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, prevažne z jej hereckej kariéry, ale príjmy, ktoré ona a jej manžel získavajú z rodinného podniku, ktorý prevádzkujú, naznačujú, že ich spoločné bohatstvo je o niečo vyššie.