• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Ellen Hamilton Latzen? – Životopis 2020

Kde je dnes Ellen Hamilton Latzen? – Životopis 2020

ObsahKto je Ellen Hamilton Latzen?

Ellen Hamilton Latzen sa narodila 26. júla 1980 v Spojených štátoch amerických a je herečkou, ktorá sa preslávila najmä svojou detskou kariérou, ktorá sa objavila vo filmoch Fatal Attraction a National Lampoon’s Christmas Vacation. Pracovala na televíznych reláciách a filmoch až do svojich tínedžerských rokov, keď sa rozhodla odísť od herectva.

Bohatstvo Ellen Hamilton Latzen

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Ellen Hamilton Latzen odhaduje na viac ako 900 000 dolárov, ktoré zarobila vďaka úspechu v rôznych snahách. Zatiaľ čo si hereckou prácou zarobila, neskôr vyskúšala rôzne zamestnania, nazbierala svoje skúsenosti a potom sa vrátila do zábavného priemyslu.

všetko najlepšie k 35 narodeninám Ellen Hamilton Latzen

pridané 1920-1989 veci na Nedeľa 26. júla 2015

Raný život a začiatky kariéry

Ellen vyrástla v USA a je dcérou webového dizajnéra. Jej rodičia sa rozviedli, keď bola mladá, a ona zostala bližšie k matke, vyrastala po boku staršej sestry. Keď mala šesť rokov, zavolali na kasting do nepomenovaného filmu, v ktorom sa hľadali dievčatá vo veku od šesť do osem rokov. Tisícky dievčat sa zúčastnili konkurzu, a hoci sa o herectvo na začiatku nijako zvlášť nezaujímala, skúsila to a bola vybraná na túto úlohu.

Ukázalo sa, že film je Fatal Attraction, ktorý videl jej prácu s hviezdami Michaelom Douglasom a Anne Archer, ktoré zohrávali úlohu dcéry ich postavy.

Film vyšiel v roku 1987 a vychádza z krátkeho filmu Diversion, ktorý vyšiel o sedem rokov skôr. Sleduje príbeh ženatého muža, ktorý vstúpi do pomeru so ženou, ktorá je ním posadnutá, pretože nechce, aby sa manželstvo jednoducho skončilo. Film mal úspech v pokladniach, stal sa druhým najlepšie zarábajúcim filmom roka a bol nominovaný na niekoľko Oscarov. Film sa premiešal polemiky počas svojej doby, kvôli svojim témam prenasledovania a problémom duševného zdravia.

National Lampoon and Other Projects

Vďaka jej práci vo Fatal Attraction sa Latzenovi otvorilo viac príležitostí.

Objavila sa vo filme Pán North, ktorý je založený na románe Thorntona Wildera Theophilus North, odohrávajúcom sa v 20. rokoch 20. storočia a v hlavnej úlohe s Anthonym Edwardsom, ktorý sleduje hlavnú postavu, keď prechádza bohatou štvrťou uprostred klebiet o ňom, ktoré môžu zničiť jeho vzťahy.

V roku 1989 získala ďalšiu veľkú rolu, keď bola obsadená vo filme National Lampoon’s Christmas Vacation, treťom filme zo série. Film je založený na poviedke Christmas ‘59, ktorá bola pôvodne publikovaná v časopise National Lampoon. Vo filme si zahrali Chevy Chase, Randy Quaid a Beverly D'Angelo a bol úspešný, považovaný za klasický Vianočný film.

Je to jediné pokračovanie, ktoré má film na pokračovanie, hoci jeho pokračovanie sa nedarilo tak dobre ako originál a bolo vydané priamo do televízie.

Odchod z herectva

Keď Ellen Hamilton prechádzala tínedžerskými rokmi, bolo pre ňu ťažšie zosúladiť hereckú prácu so školou. V deväťdesiatych rokoch urobila niekoľko nezávislých filmových projektov, ale nakoniec sa presťahovala do New Yorku, aby navštevovala internátnu školu v tejto oblasti. Odchodom z domu sa jej kariéra zastavila a odvtedy sa do nej nevrátila. Keďže sa odmlčala, oslovili ju niektoré publikácie o možnom návrate k herectvu, ale vyjadrila nezáujem pokračovať v tejto profesii a radšej ju nechala zatvorenú.

Po maturite na strednej škole sa presťahovala do San Francisca, kde navštevovala California College of Arts.

Škola má rozsiahlu históriu, ktorá vznikla počas vrcholného hnutia umenia a remesiel. Po ukončení štúdia tam nemala jasný smer vo svojej kariére a pracovala v rôznych oblastiach, najprv v cestovaní a pohostinstve, potom skúšala prácu v reklame a vydavateľstve. Počas mladosti dokonca pracovala pre pár start-upov. Nakoniec si uvedomila, že ju stále veľmi zaujíma zábava, a aj keď už nie je herečkou, chcela zostať spojená so svojimi koreňmi.

Nedávne snahy a detské hviezdy

Nakoniec sa Ellen presťahovala späť do Los Angeles v Kalifornii v nádeji, že sa bude venovať rôznym záujmom súvisiacim so zábavou. Začala viac pracovať v zákulisí a stala sa producentkou niekoľkých nezávislých projektov. Začala podcast o svojich skúsenostiach ako detská herečka a o spolupráci s niektorými veľkými menami vtedajšieho Hollywoodu. Pomáhala tiež produkovať reláciu Watched, ktorá sa zaoberá tým, čo sa deje v zákulisí života detských hercov.

Pre detských hercov je často ťažké prejsť v rámci profesie do roly dospelých kvôli mnohým faktorom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

ZÚfalo som potrebovala orezanie a @lindsayrheagoss prišla na pomoc! Ďakujem za úžasný strih, určite sa vrátim. #bangin

Príspevok zdieľaný používateľom Ellen Latz (@ellenlatzen) 24. januára 2020 o 7:53 PST

Herectvo môže byť práca plná tlaku a problémy, ktoré zažili ako dieťa, ich môžu demotivovať od toho, aby pokračovali v počiatočnom záujme. Iní detskí herci sa stávajú typografickými alebo kvôli ich súčasnému vzhľadu už nezapadajú do toho, čo väčšina inscenácií hľadá. Priznala, že nie je typickým dieťaťom, ktoré sa má obsadzovať vo filmoch, čo už obmedzovalo jej možnosti okrem prvých niekoľkých projektov. Mnoho detských hviezd má v dospelosti problémové životy s problémami závislosti alebo duševného zdravia, ako je to vidieť pri menách ako Macaulay Culkin a Lindsay Lohan, ktoré často pramenia z problémov, ktoré mali so svojimi rodičmi, keď boli mladší.

Osobný život

Neexistujú žiadne informácie o romantických snahách Ellen Hamiltonovej, takže nie je známe, či je vydatá alebo či má nejaké deti. Niektorí ľudia špekulujú, že už má rodinu, ale to sa nikdy nepotvrdilo. V roku 2016 trochu pribrala pozornosť keď sa ešte raz stretla s Michaelom Douglasom počas podujatia organizovaného Filmovým a televíznym fondom. Na internete zverejnil ich spoločnú fotografiu, ktorá vzbudila veľkú pozitívnu pozornosť. Bolo to prvýkrát, čo boli spolu, odkedy pracovali na Fatal Attraction.