• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Don Stark? Čo robí? Čistá hodnota, manželka

Kde je dnes Don Stark? Čo robí? Čistá hodnota, manželka

ObsahKto je Don Stark?

Donald Mario Stark sa narodil 5. júla 1954 v New Yorku v USA a je hercom, ktorý sa preslávil najmä prácou v televíznom seriáli That '70s Show, v ktorom stvárnil postavu Boba Pinciottiho počas všetkých ôsmich sezón seriálu. šou. Bol tiež súčasťou programu Hit the Floor, v ktorom stvárnil Oscara Kinkadeho.

Bohatstvo Dona Starka

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Dona Starka odhaduje na viac ako 5 miliónov dolárov, ktoré zarobil úspešnou kariérou herca v tejto profesii od roku 1963. Objavil sa aj v niekoľkých celovečerných filmoch a nepretržite pracuje už viac ako päť desaťročí.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Don vyrastal v New Yorku a má židovský pôvod. Jeho otec pracoval ako manažér pobočky Wilson's House of Suede, ktorá sa neskôr stala známou ako Wilsonova koža. Suchý zmysel pre humor si vypestoval vďaka otcovi. Rodina sa presťahovala do Kalifornie, kde navštevoval strednú školu Grover Cleveland High School, a práve v tom čase sa začal zaujímať o herectvo a stal sa súčasťou katedry divadelného umenia.

Mal hlavnú úlohu v niekoľkých školských hrách a bol tiež v školskom tíme amerického futbalu.

Jedným z jeho projektov v tomto období bol Othello, v ktorom stvárnil titulnú postavu v jednom z najznámejších diel Williama Shakespeara, ktorý rozpráva príbeh o generálovi a jeho práporčíkovi počas benátskej vojny, ktorý ide podľa premyslenej schémy proti generálovi. . Mal tiež úlohy v hudobných produkciách, ako sú Humár na streche a Chlapi a bábiky.

Profesionálna herecká kariéra

V priebehu rokov Stark vyvinul množstvo zručností, ktoré by boli užitočné v jeho hereckej kariére, bol plodným tanečníkom a trénoval niekoľko bojových umení. Mal tiež vášeň pre kulturistiku a vyvinul telo, ktoré by bolo tiež užitočné v mnohých úlohách.

Zatiaľ čo v 60. rokoch nezískal veľkú pozornosť, nakoniec začal získavať významnejšie úlohy v 70. rokoch. V roku 1975 pracoval na filme Switchblade sestry , ktorý rozpráva príbeh niekoľkých členiek gangu. Film bol neúspešný, ale neskôr si získal kult vďaka láske režiséra Quentina Tarantina k filmu.

Medzi ďalšie projekty, ktoré mala počas tohto obdobia, patrí Peggy Sue Got Married, The Couch Trip a Evil Speak. V roku 1987 sa objavil v televíznej show Kráska a zviera, v ktorej hral útočníka, ktorý podnecuje stretnutie hlavných postáv.

Mal tiež hosťujúce úlohy vo filmoch Zabrzdite svoje nadšenie, Viper, Cory in the House a CSI: Vyšetrovanie miesta činu. Pracoval aj na filme Federálovia, v ktorom si zahrali Mary Gross a Rebecca De Mornay, a sleduje príbeh dvoch adeptov Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI).

Tá šou zo 70. rokov

Jedna z najznámejších Donových sérií začala v roku 1998 – Tá relácia zo 70. rokov vznikol ako dobový sitcom, jemná pocta tomu desaťročiu. Medzi jeho hviezdy patrili Ashton Kutcher, Mila Kunis, Topher Grace, Wilmer Valderrama, Laura Prepon a Danny Masterson. Bol jedným z hlavných dospelých členov šou v šou, spolu s Tommym Chongom, Kurtwoodom Smithom a Debrou Jo Rupp.

Don Stark

Prehliadka sa zameriava hlavne na skupinu tínedžerov, ich vzťahy, nešťastia a potom udalosti v USA, ktoré zmenili éru. V priebehu rokov relácia predstavovala posun v politických ideológiách a riešila rôzne populárne témy tej doby, ako je sexuálna revolúcia, ropná kríza, prezidentstvo Nixona a ďalšie.

Don hral rolu otca Donny Pinciotti, o ktorom je známe, že je tak trochu flákač a chvastúň. Často ho vidia chodiť po svojom dome s otvoreným županom, ale bez spodnej bielizne. Je považovaný za dámu a často sa chváli svojou službou v Národnej garde. Po rozvode s manželkou je v relácii videný v rôznych vzťahoch.

Mnoho členov hereckého obsadenia odišlo po siedmej sezóne, najmä Topher Grace a Ashton Kutcher, ktorí sa všetci chceli venovať iným projektom, čo nevyhnutne viedlo k koniec predstavenia.

Kariéra po tejto show zo 70. rokov

V roku 2010 Stark pokračoval vo svojich konzistentných hereckých projektoch a pracoval na nezávislom filme My Name Is Jerry, ktorý bol vydaný priamo na DVD. Pustil sa aj do hlasového herectva a pracoval na niekoľkých epizódach Spider-Man: The Animated Series, v ktorých nahovoril záporáka Rhina. Objavil sa aj vo filme iCarly: iGo do Japonska ako postavy idú do Tokia. Mal tiež podporné úlohy v Castle a Anger Management.

V roku 2013 bol obsadený v televíznom seriáli Hit the Floor, kde hral úlohu majiteľa fiktívneho profesionálneho basketbalového tímu. Prehliadka sleduje príbeh členov Los Angeles Devils, pričom sa sústreďuje hlavne na drámu, ktorá sa odohráva mimo kurtu. Prehliadka bežala štyri sezóny predtým, než bola zrušené . Počas práce na show mal Don ďalšie projekty, vrátane filmu Hello, My Name is Doris, v ktorom hrali Max Greenfield a Sally Field. Hral tiež drogovo závislého manažéra v seriáli There’s... Johnny!, ktorý sa vysielal na Hulu.

Osobný život

Don sa oženil s Aubrey Robinson v roku 1980 a majú spolu dve dcéry. Vo voľnom čase trénuje softbalový tím, ktorého súčasťou sú aj jeho dcéry. Venuje sa tiež charitatívnej činnosti a dokonca je dobrovoľníkom pre Young Men’s Christian Association (YMCA), ktorá je známa svojím zameraním na atletiku a kresťanstvo. Skupina často organizuje kurzy a poskytuje zariadenia pre začínajúcich športovcov. Na pomoc s organizáciou využíva svoje skúsenosti z kulturistiky a bojových umení.