• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Delta Burke? Za koho je vydatá? – Životopis

Kde je dnes Delta Burke? Za koho je vydatá? – Životopis

ObsahKto je Delta Burke?

Delta Ramona Leah Burke sa narodila 30. júla 1956 v Orlande na Floride v USA. Je to herečka, autorka a producentka, ktorá je snáď najznámejšia vďaka svojmu vysoko uznávanému vystúpeniu v televíznom sitcome Designing Women, v ktorom stvárnila Suzanne Sugarbaker. Pracovala aj na iných významných televíznych programoch vrátane Boston Legal a Filthy Rich.

Čistá hodnota Delta Burke

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Delty Burkeovej odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov, ktoré zarobila úspešnou kariérou herectva od roku 1974. Napísala aj knihu a stvárnila aj rôzne úlohy v zákulisí televíznej produkcie.

Všetko najlepšie k narodeninám Delta Burke. Hviezda 'Designing Women' a bývalá súťažiaca Miss America má 60 rokov. (AP Photo/Chris Pizzello)

pridané FOX 5 / Fox5NY.com na Sobota 30. júla 2016

Raný život a vzdelávanie

Delta vyrastala v Orlande, vychovávala ju predovšetkým matka, keďže jej otec nebol prítomný v jej živote. Obaja však nezostali dlho sami, pretože jej matka sa znova vydala za realitného makléra Fredericka Burkea, ktorý ju adoptoval. Potom vyrastala spolu s dvoma mladšími súrodencami z matkinho nového manželstva. V mladom veku prejavila silnú vášeň pre výkon a mala veľkú sebadôveru, čo mnohých viedlo k presvedčeniu, že bude mať úspešný život.

Navštevovala Colonial High School a počas svojho pôsobenia tam vyhrala štátnu cenu Miss Flame po tom, čo vyhrala miestnu korunku Miss Flame v Orlande.

Súťaž organizujú rôzne štátne hasičské zbory, aby im pomohli pritiahnuť viac pozornosti a pomohli získať finančné prostriedky. Počas posledného ročníka na strednej škole pokračovala v paráde a vyhrala titul Miss Florida, čím sa stala najmladšou, ktorá súťaž vyhrala.

Pokračovanie v štúdiu a herecké začiatky

Vďaka tomu, že sa Burke stala Miss Florida, jej organizácia Miss America ponúkla štipendium a to ju viedlo k tomu, aby pokračovala v napĺňaní svojho sna ako herečka. Zapísala sa do dvojročného programu na London Academy of Music and Dramatic Art, najstaršej umeleckej škole vo Veľkej Británii.

Potom sa vrátila do USA a prvýkrát sa objavila v mini-seriáli The Chisholms vysielanom na CBS. V šou hral Robert Preston a sledovala život titulárnej rodiny, keď sa stretávali s rôznymi problémami vrátane problémov s domorodými Američanmi.

Potom sa stala členom obsadenia show Zazobaný , ktorého súčasťou bola rok, stvárnila Kathleen Beck, mladú vdovu. Prehliadka sa vysielala na CBS a hrali v nej Charlie Frank a Dixie Carter a bola známa tým, že je to satira populárnych telenoviel tej doby, vrátane Dynasty a Dallasu. Potom sa objavila v programe HBO 1st & Ten, čo bola jedna z prvých snáh HBO odlákať divákov od toho, čo bolo vtedy považované za tri najlepšie v amerických televíznych sieťach CBS, NBC a ABC.

Prehliadka sleduje príbeh fiktívneho amerického futbalového tímu a v šou stvárnila majiteľa tímu.

Navrhovanie žien

Ďalšia úloha Delty by sa stala jej najpozoruhodnejšou, pretože bola obsadená do Designing Women. Prehliadka sleduje príbeh muža a štyroch žien, ktorí sú súčasťou firmy zaoberajúcej sa interiérovým dizajnom so sídlom v Atlante v štáte Georgia, odohrávajúcej sa v 80. rokoch 20. storočia a v hlavných úlohách s Dixie Carter, Jean Smart a Annie Potts. Relácia sleduje životy týchto spolupracovníkov a problémy v ich profesionálnom i osobnom živote. Počas svojho počiatočného spustenia mal dobré hodnotenia a patril medzi 20 najlepších predstavení v USA.

Veci však išli z kopca po tom, čo šou začala meniť svoje obsadenie, s Burke a Carter opúšťať . Predstavenie bolo po siedmich sezónach zrušené pre klesajúci záujem.

Počas vrcholu svojej kariéry v šou bola dvakrát nominovaná na cenu Primetime Emmy. Predtým, ako opustila šou, zverejnila svoju nespokojnosť so šou kvôli dlhému pracovnému času, ktorý ich udržiaval unavený a stresovaný. To nakoniec viedlo k a trhlina medzi ňou a Carterom, čo viedlo k ich oslobodeniu od zmlúv.

Život po dizajnovaní žien

Po jej práci v Designing Women začala Delta show pomenovanú po nej, ktorá mala krátke trvanie.

Potom si svoju postavu zopakovala vo filme Women of the House po tom, čo sa zmierila s niekoľkými ľuďmi zo seriálu, ale aj toto druhé úsilie malo krátke trvanie – napokon sa po piatich rokoch zmierila aj s Carterom. V 90. rokoch mala jej kariéra výrazný útlm a médiá poukazovali na jej pribúdajúcu váhu. Bojovala s depresiou a poruchou príjmu potravy, ktorá bola prítomná počas jej súťažných dní. Napriek problémom okolo nej hmotnosť , urobila to vo svoj prospech a podala niektoré zo svojich najlepších výkonov, ktoré pramenili z programov zameraných na jej váhu.

V roku 2000 mala vedľajšiu úlohu vo filme Po čom ženy túžia, predtým ako ju obsadili do DAG, v ktorom sa po diagnóze cukrovky vrátila k zdravej váhe. V roku 2003 sa pustila do javiskových produkcií, pracovala na Thoroughly Modern Millie a potom na pôvodnej produkcii Oceľových magnólií, v ktorej hrala postavu Truvy. Niektoré z jej najnovších projektov zahŕňajú opakujúcu sa úlohu v Boston Legal, kde hrá starú postavu Williama Shatnera. Pracovala aj na niekoľkých filmoch Hallmark a bola obsadená v pilotnom diele Counter Culture, ale produkcia bola pozastavená pre zranenie a show sa nikdy nevyzdvihla.

V roku 1989 sa Delta vydala za herca Geralda McRaneyho a pár odvtedy žije v Los Angeles, ale majú aj domy v New Orleans a Telluride. Jej manžel je známy svojou prácou v predstaveniach ako Jericho, House of Cards, Castle, Longmire a Promised Land. Pár nemá žiadne deti. Je známou zástankyňou práv homosexuálov a otvorene podporuje homosexuálnych členov zábavného priemyslu, spolupracuje s nimi alebo propaguje ich prácu. Priznala sa, že má syndróm kompulzívneho hromadenia, na prekonanie ktorého musela absolvovať terapiu. Počas vrcholu jej hromadenia posadnutosť , vlastnila 27 skladových jednotiek.