Kde je dnes dcéra Jimmyho Cartera? – Životopis Amy Carterovej

ObsahÚvod

Často sa stáva, že deti dôležitých ľudí nerozumejú hodnote, ktorú majú, až do neskoršieho života, pričom sa musia naučiť prevziať zodpovednosť vo veľmi mladom veku. Toto je detstvo dcéry 39thBol ním prezident Spojených štátov amerických Jimmy Carter. Ako Amy Carter zvládla život v Bielom dome? Aké boli jej neskoršie snahy?

Skoré roky

Amy Lynn Carter sa narodila 19. októbra 1967 v Plains v štáte Georgia USA ako najmladšie zo štyroch detí a jediná dcéra Jamesa Jimmyho Earla Jr. Cartera a Rosalynn Carterovej. Vyrastala v Plains, kým sa jej otec v roku 1970 nestal guvernérom štátu Georgia, keď sa rodina presťahovala do domu guvernéra štátu Georgia.

O niekoľko rokov neskôr v roku 1976 bol Jimmy Carter zvolený za 39thPrezident Spojených štátov, tak jeho rodina opäť zmenila miesto a obývala Biely dom.

Život ako dcéra prezidenta

Počas rokov vo Washingtone chodila Carter do verejných škôl, ktoré boli väčšinou čierne, najprv to bola základná škola Stevens a potom navštevovala strednú školu Rose Hardy. Jej opatrovateľkou bola Mary Prince, černoška, ​​ktorá mala svoj podiel v centre pozornosti, keď bola odsúdená za vraždu – obvinenia sa ukázali ako nepravdivé a Prince dostal milosť. Zostala Carterovou opatrovateľkou od roku 1971 do roku 1981, keď sa skončilo predsedníctvo jej otca. To všetko sformovalo Amy na zanietenú zástankyňu boja za práva černochov nielen v Amerike, ale aj na celom svete.

Prítomnosť Carterovej v Bielom dome bola medializovaná v mnohých médiách, keďže malé deti od prezidentovania Johna F. Kennedyho v 60. rokoch v Bielom dome nebývali. Chovala siamskú mačku s názvom Misty Malarky Ying Yang, ktorá bola posledným domácim miláčikom tohto druhu v Bielom dome viac ako desať rokov. Carterová vlastnila aj slona, ​​ktorého jej daroval prisťahovalec zo Srí Lanky – dostal ho však Washington National Zoo. Carterová často každého rozveselila organizovaním večierkov vo svojom dome na strome, ktorý sa nachádzal na južnom trávniku, avšak tieto udalosti vždy monitorovali agenti tajnej služby. Ďalším z jej detských aktivít bolo korčuľovanie na kolieskových korčuliach vo východnej izbe. Často sa od nej tiež očakávalo, že bude komentovať médiá, čím sa jej život skôr zverejní.

Raz bola dokonca zapletená do škandálu, keď ju na štátnej večeri videli čítať knihu, čo mnohí zahraniční hostia považovali za neslušné a urážlivé. Po odchode z Bieleho domu sa rodina presťahovala do Atlanty a Carter strávila posledný rok strednej školy v College Park v štáte Georgia na Woodward Academy. Prihlásila sa na Brownovu univerzitu, ale veľa šťastia tam nemala, keďže v roku 1987 bola akademicky prepustená, napr. tvrdia zdroje , ktorá nedokázala zostať na správnej ceste so svojimi povinnosťami a projektmi. O niekoľko rokov neskôr promovala na Memphis College of Art a získala titul Bachelor of Fine Arts (BFA). V roku 1996 získala magisterský titul na Tulane University v New Orleans, Louisiana, v odbore dejiny umenia.

Kariéra

Po tínedžerských rokoch sa Carterová stala známou tvárou v oblasti politického aktivizmu.

Bola pravidelnou účastníčkou väčšiny protestov, ktoré obhajovali zmenu americkej politiky voči Strednej Amerike a juhoafrickému apartheidu koncom 80. a začiatkom 90. rokov. V roku 1986 bola dokonca zatknutá spolu s líderkou občianskych práv Abbie Hoffmanovou a 13 ďalšími aktivistami počas demonštrácie, ktorá sa konala na University of Massachusetts, ale vďaka slávnemu právnikovi Leonardovi Weinglassovi bola zbavená všetkých obvinení. Demonštrácie boli zamerané proti náboru ľudí pre CIA na vysokých školách a jej obhajoba bola založená na tvrdeniach, že samotná CIA bola zapojená do nezákonných aktivít, takže narukovanie na akademickú pôdu bolo považované za porušenie.

gif

To bolo špekuloval že práve táto udalosť ju v tom čase prepustila z Brownovej univerzity, napriek oficiálnemu vyhláseniu inštitúcie. Stala sa členkou poradnej rady neziskovej organizácie Carter Center, ktorú založil jej otec v roku 1982 po tom, čo v roku 1980 prehral prezidentské voľby. Cieľom organizácie je obhajovať ľudské práva a diplomaciu. Bola tiež zobrazená v knihe Jimmyho Cartera pre deti, ktorá vyšla v roku 1996, The Little Baby Snoogie-Fleejer, ktorú Carter tiež ilustroval.

Manželstvo

Počas štúdia na Tulane University sa Carter zoznámila so svojím budúcim manželom Jamesom Gregorym Wentzelom. Wentzel je synom výkonného riaditeľa spoločnosti Mobil Oil Company Jima Wentzela a jeho manželky Judy.

Po ukončení vysokej školy sa stal kariérnym počítačovým konzultantom. Pár sa zosobášil v roku 1996 v Pond House, kde Carter pred rokmi žila so svojou babičkou Lillian, zatiaľ čo Jimmy Carter riešil svoju prezidentskú kampaň v roku 1976. Kráčala po ceste, ktorá bola pokrytá borovicovou slamou, a zaviazala uzol pod divokými viničmi, pričom mala na sebe pouličné, ručne vyšívané šaty v štýle 20. rokov 20. storočia. Práve v ten deň vyvolala veľa kontroverzií, keď sa počas obradu odmietla vydať s tvrdením, že nikomu nepatrí. Dokonca sa rozhodla ponechať si svoje priezvisko namiesto toho, aby brala Wentzelovo. Jej otec, bývalý prezident, bol medzi 140 hosťami a rodinnými príslušníkmi prítomnými na svadbe.

Amy Carter, dcéra prezidenta Jimmyho Cartera

pridané Inlet Bridal na štvrtok 25. apríla 2019

Pár žil v New Orleans, kde sa im v roku 1999 narodilo ich jediné dieťa Hugo James Wentzel, no pár rokov na to sa ich manželstvo začalo rozpadať a čoskoro podali žiadosť o rozvod.

Osobný život

Carter žije ďaleko od centra pozornosti a na verejných fotografiách alebo v médiách ho možno vidieť len zriedka. Zdroje z médií štát že sa znovu vydala a privítala svoje druhé dieťa, ale od marca 2020 neexistujú žiadne informácie o jej dieťati ani identite jej druhého manžela. Nemá žiadne profily na sociálnych sieťach a o jej každodennom živote sa nevie takmer nič. Odmieta tiež poskytovať rozhovory. V súčasnosti žije v Atlante spolu so svojou rodinou. Jej najstarší brat John William Jack Carter bol kandidátom na prvú významnú funkciu, ako aj demokratickým kandidátom do amerického senátu v roku 2006, ale prehral s republikánskym senátorom.

James Earl Chip Carter bol účastníkom Demokratického národného výboru, zatiaľ čo jeho syn objavil neslávne známe 47% video, ktoré bolo namierené proti Mittovi Romneymu. Najmladší brat Donnel Jeffrey Jeff Carter je konzultant a jeden zo spoluzakladateľov spoločnosti Computer Mapping Consultants.

Napriek mnohým podobnostiam v ich biografii si Carterovú nemožno zamieňať s ďalšou Amy Carterovou z politickej spoločnosti – bývalou demokratickou republikánkou, členkou Snemovne reprezentantov štátu Georgia a výkonnou riaditeľkou Technical College System of Georgia.

Čistý majetok

Čiastočne vďaka kariére svojho otca v politike, ako aj vlastným snahám, Carter zarobila dosť veľa. Napriek tomu, že nezverejnila svoje zárobky, jej čistý majetok odhadujú zdroje na približne 7 miliónov dolárov.

Fyzicka charakteristika

Carter je vysoký 5 stôp 7 palcov (1,70 m) a váži okolo 137 libier (62 kg). Vlasy má blond a oči zeleno-modrej farby.