Kde je dnes Dawn Lyn? čo robí teraz? Životopis

ObsahKde je Dawn Lyn dnes a čo teraz robí? Wiki Bio

Dawn Lyn Nervik sa narodila v Los Angeles v Kalifornii v USA 11. januára 1963 – jej znamenie zverokruhu je Kozorožec a má americkú národnosť. Dawn je bývalá herečka ktorá bola aktívna medzi rokmi 1967 a 1978, pričom je možno stále najznámejšia vďaka stvárneniu Dodie Douglasa v posledných troch sériách rodinnej komediálnej série Moji traja synovia, v ktorej hrali Fred MacMurray, Stanley Livingston a Don Grady, a ktorá je o vdovec, ktorý spolu so svokrom a strýkom detí vychováva svojich troch synov. Séria bola úspešná, pretože v roku 1962 získala Zlatý glóbus za najlepšiu televíznu reláciu, pričom bola nominovaná na ďalších deväť cien.

Herečka DAWN LYN má dnes 51 rokov. Najviac ju preslávila rola Dodie Douglas počas posledných troch sezón…

pridané Stránka The Old Movie Guy's Page na Sobota 11. januára 2014

Dawn po maturite na strednej škole pracovala na rôznych zamestnaniach vrátane vlastníctva butiku v San Franciscu, kým tam žila. V súčasnosti je zapojená do obchodu s nehnuteľnosťami a neplánuje sa opäť venovať herectvu, ale uviedla, že „dvere nie sú zatvorené“.

Detstvo a vzdelanie

Dawn bola vychovaná spolu so svojím bratom Leifom Garrettom, ktorý sa stal hercom a spevákom, ich otcom Rikom Nervikom, ktorý bol väčšinu detstva detí neprítomný, a ich matkou Carolyn Stellar, ktorá pracovala v dvoch zamestnaniach, aby finančne uživila seba a deti. .

Dawn navštevovala miestnu základnú školu a všetok svoj voľný čas trávila nácvikom herectva a účinkovaním vo filmoch a televíznych seriáloch.

Približne v čase, keď mala osem rokov, muž, ktorý utiekol z väzenia, tvrdil, že je Dawnin otec a že ju unesie a odíde z krajiny, a preto jej matka Dawn zaobstarala nemeckého ovčiaka Thora, aby sa o ňu staral – odsúdenca. nakoniec ho chytila ​​polícia. Dawn sa zapísala na miestnu strednú školu v roku 1977 a počas druhého ročníka tam prestala hrať, aby sa radšej sústredila na „normálny život“. Začala hrať rôzne športy a po imatrikulácii v roku 1981 sa nezapísala na vysokú školu, ale našla si prácu.

Úlohy vo filmoch

Dawn debutovala vo filme v roku 1970 ako sedemročná, keď stvárnila indické dieťa (neprihlásený vzhľad) vo westernovom filme Cry Blood, Apache, v ktorom hrali Jody McCrea a Marie Gahva a ktorý je o skupine sadistických kovbojov, ktorí hľadajú zlato, no film získal dosť slabé recenzie. V tom istom roku stvárnila Stephanie vo veku piatich rokov v komediálnom filme Milujem svoju manželku, v ktorom si zahrali Elliott Gould a Brenda Vaccaro a ktorý sleduje úspešného ženatého chirurga, ktorý začne spať s niekoľkými ženami, film získal Angel Tompkins nomináciu na Zlatú. Cena Globe za najsľubnejšieho nováčika – žena.

Dawn hrala Decky Ortegu vo westernovom filme Shoot Out v roku 1971 o bankovom lupičovi cestujúcom so šesťročným dievčatkom a v roku 1973 stvárnila Dwanu v životopisnom akčnom kriminálnom filme Walking Tall, v ktorom hrali Joe Don Baker a Elizabeth. Hartman a ktorá bola kritickým úspechom, pričom hrala aj Flossie Randall 30-minútový komediálny film Daddy's Girl réžia Alana Rafkina a scenár Dick Chevillat a Jay Sommers. V roku 1974 sa Dawn objavila v troch filmoch: krátkej komédii The Fess Parker Show, horore Devil Times Five a dráme Aloha Means Goodbye, predtým ako bola pozvaná, aby si zopakovala Dwana Pusser v životopisnom akčnom kriminálnom filme Walking Tall Part II. s Bo Svensonom, Lukeom Askewom a Johnom Davisom Chandelom v hlavných úlohách a ktorý je o mužovi, ktorý po smrti svojej manželky koncom 60. rokov v Tennessee bojuje so zločineckým syndikátom.

Dawninou poslednou rolou vo filme pred odchodom do herectva bola opäť hra Dwany v akčnej kriminálnej dráme Final Chapter: Walking Tall v roku 1977, ktorá sleduje posledné dni života a smrť Buforda Pussera. Napriek tomu, že Dawn už skončila v herectve, prijala pozvanie, aby sa objavila v dokumentárnom seriáli TV Land Confidential v roku 2005 a Biography v roku 2008, pričom sa objavila aj v dvoch dokumentárnych filmoch The Actor's Journey a The Actor's Journey for Kids v roku 2011.

Úlohy v televíznych seriáloch

Dawn debutovala v televíznom seriáli v roku 1971 ako Kathy v epizóde The People vs. Lindsey z kriminálneho seriálu The D.A. ktorá skončila po odvysielaní prvej sezóny, no v tom istom roku stvárnila Amy Swanson v epizóde Death Is a Double-Cross akčného kriminálneho seriálu Cannon.

Nasledujúci rok videla svoju hosťujúcu hviezdu ako Melissa Feinstein v epizóde A Quality of Fear dramatického seriálu The Bold Ones: The New Doctors, ktorý priniesol Davidovi Hartmanovi nomináciu na Zlatý glóbus za najlepšieho televízneho herca – drámu. Dawn sa objavila v jedinej epizóde mysteriózneho seriálu Circle of Fear a troch epizódach westernový seriál Gunsmoke v roku 1973. Bola pozvaná ako hosťujúca hviezda ako Tina Reynolds v epizóde Little Girl Lost z akčného kriminálneho seriálu Mannix, ako aj Patti v epizóde The Pineapple League komediálneho seriálu The Brian Keith Show, predtým ako sa objavila v dvoch epizódach. z komediálneho kriminálneho seriálu Adam-12 v roku 1974. Niektoré z jej nasledujúcich účinkovaní boli v seriáloch Harry O, Born Free a Marcus Welby, M.D., predtým ako hosťovala v jedinej epizóde mysteriózneho kriminálneho seriálu Barnaby Jones. dobrodružný rodinný sci-fi seriál Ark II v roku 1976.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dawn Lyn bola taká roztomilá v My Three Sons. Dňa 1.11.2020 dovŕšila 57 rokov. A je to Leifova sestra. #dawnlyn #mythreesons #leifgarrett

Príspevok zdieľaný používateľom Trina Minnichová (@trina70) 19. januára 2020 o 6:50 PST

Niektoré z posledných úloh Dawn v televíznych seriáloch boli v troch epizódach dobrodružného rodinného seriálu The Red Hand Gang, v ktorom stvárnila Holly v roku 1977, v jednej epizóde komediálneho seriálu The Tony Randall Show, v ktorej hrala Jill, a v epizóde My Teenage Idol Is Missing v akčnej dobrodružnej dramatickej sérii Wonder Woman v roku 1978.

Milujte život a vzťahy

Dawn bola vydatá dvakrát. S Michaelom Whitbym, britským historikom, si vymenila sľuby 14. decembra 1990 po tom, čo s ním chodila dva roky – obaja sa rozviedli 20. júla 2001, nemajú spolu deti a hovorí sa, že Dawn buď nemôže mať. deti alebo nechce žiadne, keďže sa od maturity na strednej škole sústredila na svoju kariéru.

To, čo prispelo k šíreniu týchto fám, je skutočnosť, že bola vydatá jej druhý manžel William John Reese od 8. apríla 2006, a že ani títo dvaja spolu nemajú žiadne deti, pričom jej manžel má syna z prvého manželstva.

Dawn a William sa presťahovali na Havaj v druhej polovici roku 2000, keď tam Williamovi ponúkli dobre platenú prácu, ale Dawn tiež trávi veľa času v Los Angeles.

Záľuby a iné záujmy

Dawn rada jazdí na motorke, no najradšej jazdí na Harleyi svojho manžela. Jednou z jej hlavných vášní je čítanie a má rada knihy založené na skutočných historických udalostiach, ako je druhá svetová vojna a zabitie ruskej vládnucej rodiny Romanovcov.

Dawn rada trávi svoj voľný čas vonku a v prírode, chodí na turistiku, lezie po horách a kempuje v lesoch a pri jazerách. Leto je jej obľúbeným ročným obdobím, pretože rada pláva v oceáne a šnorchluje, no má rada aj zimu, pretože rada lyžuje, hoci to nerobí tak často ako kedysi.

Rád pozerá filmy neskoro v noci so svojím manželom a niektorí z jej obľúbených hercov a herečiek sú Heath Ledger, Leonardo DiCaprio a Angelina Jolie, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú Brokeback Mountain, Shutter Island a Pán a pani Smithovci.

Vzhľad a čistý majetok

Dawn má 57 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, meria 1,47 metra na výšku a váži okolo 48 kg. Od júna 2020 Dawnov čistý majetok sa odhaduje na viac ako 1 milión dolárov.