Kde je dnes Courtland Mead? Čo sa mu stalo? Wiki

ObsahKto je Courtland Mead?

Courtland Robert Mead sa narodil 19. apríla 1987 v Mission Viejo, Kalifornia, USA a je bývalým hercom, ktorý sa preslávil najmä prácou v 90. rokoch, keď sa stal etablovaným detským hercom. Niektoré z významných projektov, na ktorých pracoval, zahŕňajú The Little Rascals, The Haunting, The Young and the Restless a The Shining.

Čistá hodnota Courtland Mead

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Courtlanda Meada odhaduje na viac ako 1 milión dolárov zarobených úspešnou kariérou detského herca s početnými vystúpeniami vo filmoch a televíznych reláciách, hoci nie je známe, aká je jeho súčasná práca.

Courtland Mead

pridané Film Chlap 24/7 na štvrtok 18. apríla 2019

Raný život a začiatky kariéry

Courtlandov život, keď vyrastal, nebol ako u väčšiny detí, pretože do šoubiznisu ho vrazili vo veku dvoch rokov, podporovaný rodičmi a dvoma sestrami, ktoré boli pravdepodobne zodpovedné za jeho počiatočnú kariéru. Prvýkrát sa objavil ako vedľajšie postavy v nezávislých filmoch ako Only You a For Parents Only. V roku 1991 debutoval v televízii v epizóde Baby Talk.

V roku 1994 sa prvýkrát objavil vo filme Dragonworld, kde stvárnil mladého Johnnyho McGowana. Film bol prepustený priamo do videa, ale v tom istom roku mu otvoril viac príležitostí, pretože bol obsadený Malí nezbedníci .

Film je adaptáciou krátkych filmov z 20. až 40. rokov 20. storočia s názvom Our Gang a sleduje príbeh skupiny priateľov a ich nešťastia. Hral rolu Uh-huh, ktorý je typografom skupiny, prezývku získal vďaka neustálemu používaniu uh-huh ako odpovede. Ďalším filmom, na ktorom pracoval, bola Corrina, Corrina, v ktorej hrali Ray Liotta a Whoopi Goldberg.

Televízna práca a vzostup do popredia

Okrem filmov, Mead nakoniec získal konzistentnú prácu v televízii, najprv sa pravidelne objavoval v seriáli The Young and the Restless, kde stvárňoval Phillipa Chancellora na rok.

Ocenená séria je jednou z mála, ktorá zostala vysielaná v dennej televízii z mnohých, ktoré súťažili v 70. až 80. rokoch. Zameriava sa na početné rodiny a postavy, ktoré boli predstavené, so zahrnutím nových hercov, keď ostatní odchádzajú.

V seriáli vydržal len rok a potom mal pravidelnú rolu v Kirkovi, v ktorom tiež rok pracoval. V roku 1997 sa objavil v televíznej minisérii adaptácie The Shining, založenej na rovnomennej knihe Stephena Kinga, ktorá vznikla po nespokojnosti s verziou Stanleyho Kubricka z roku 1980.

Po odvysielaní získal dobrý ohlas a získal dve ceny Primetime Emmy, hoci verzia z roku 1980 je stále najlepšou oslavoval adaptácia, ktorá je považovaná za jedno z najlepších Kubrickových diel, ktoré pozdvihlo kariéru herca Jacka Nicholsona.

Pokračovanie v hereckej práci

Ako 90. roky 20. storočia postupovali, Courtland našiel pravidelnú prácu v televízii s reklamami, najmä prácu pre Pizza Hut, známy americký reťazec pizze. Pravidelne hosťoval aj v televíznych reláciách najmä vďaka svojej práci, ktorá si získavala pozornosť na rôznych frontoch.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dnes večer v ponuke: THE SHINING 1997 #theworst #courtlandmead #flk

Príspevok zdieľaný používateľom Abbey Aichinger (@human_hand_deer_burger) 10. júla 2014 o 00:02 PDT

V roku 1995 ho obsadili do Disneyho filmu Tom a Huck, ktorý je založený na románe Marka Twaina Dobrodružstvá Toma Sawyera a jeho názov je odkazom na Toma Sawyera a Huckleberryho Finna. V tom istom roku nahovoril aj šteňa pre film Babe, ktorý je o prasiatku, ktoré chce pracovať ako ovčiak, a bol natočený podľa románu Ovca-prasa od Dicka King-Smitha.

S pôsobením v The Shining sa stal stálicou aj v hororovom žánri, pričom bol obsadený Hellraiser: Pokrvná línia , štvrtý film zo série Hellraiser založený na dielach Clivea Barkera a posledný film zo série, ktorý bude uvedený v kinách.

Po práci vo filme Babe začal viac objavovať hlasové úlohy, pričom svoj hlas prepožičal filmu The Haunting na základe románu The Haunting of Hill House, ktorý mal v posledných rokoch ďalšiu populárnu adaptáciu.

Hlasové herectvo a odchod do dôchodku

Počas druhej časti Meadovej detskej kariéry sa viac zameral na hlasové herectvo a pracoval na animovanom filme Život chrobáka vyjadrenie postavy Fly. Film je jedným z prvých diel Pixaru a bol veľmi úspešný, získal pozitívne recenzie a dobre zarábal v pokladniach. Film je inšpirovaný bájkou Mravec a kobylka a zazneli v ňom hlasy Kevina Spaceyho a Haydena Panettiera.

Potom sa pripojil k obsadeniu animovaného seriálu Prehĺbenie , v ktorej nahovoril postavu Gusa Griswalda počas celého jej trvania od roku 1997 do roku 2001. Relácia sa vysielala na Disney a sledovala životy šiestich žiakov základných škôl so zameraním na ich vzájomné interakcie a interakcie s ostatnými školákmi. Prehliadka bola úspešná, a tak potom túto postavu vyjadril v dvoch animovaných filmoch založených na šou – Recess: School’s Out a Recess: Taking the Fifth Grade. Jedným z jeho posledných projektov pred odchodom do dôchodku bol Lloyd in Space, v ktorom nahovoril titulnú postavu počas celého jeho trojročného trvania.

V roku 2004 sa potichu vzdialil od hereckého sveta, hoci sa nedávno nakrátko vrátil vo filme Never Hike in the Snow priamo na videu. Nie je známe, či sa mieni vrátiť k herectvu, alebo to bola len jednorazová záležitosť.

Osobný život

Courtland je vo vzťahu s Chelsea Jean Whetstine a majú spolu dieťa, nie je známe, či sa plánujú v blízkej dobe vziať. Väčšinou sa drží pre seba a nemá žiadne verejné online účty, čo viedlo k mnohým špekuláciám. Nikdy sa verejne nevyjadril k tomu, prečo odišiel z herectva, hoci je bežné, že mnohí detskí herci sa aj po úspechu venujú iným veciam, keďže herectvo môže byť veľmi stresujúca práca.