• Hlavná
 • Herci
 • Kde je dnes Charlene Tilton? Čistá hodnota, dcéra, výška

Kde je dnes Charlene Tilton? Čistá hodnota, dcéra, výška

Charlene Tilton si azda najlepšie zapamätáte vďaka svojej ikonickej úlohe Lucy Ewingovej, netere JR Ewinga v legendárnej televíznej šou Dallas. Je to celoamerická herečka, ktorá hrala v obrovskom repertoári filmov a tiež prekvapila svet svojím milým hlasom. Jej život sa však nezaobišiel bez patričnej nádielky tragédií a ťažkostí, keďže nie vždy sa mala v živote najlepšie. Čítajte ďalej, keď rozoberáme život hereckej veteránky, ktorá v roku 2020 oslávi 62. narodeniny.

ObsahRaný život a rodina

Charlene L Tilton sa narodila v San Diegu v Kalifornii v USA 1. decembra 1958.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#CharleneTilton #Dallas

Príspevok zdieľaný používateľom Kolekcia Christophera Simmonsa (@csimmonscollection) 27. júna 2020 o 16:49 PDT

Jej raný život nebol najkrajším obdobím jej života, keďže jej matka, Katherine Thacker, bojoval ako osamelý rodič. Katherine pracovala ako sekretárka a nedostala finančnú pomoc od otca svojej dcéry. Muž na nich odišiel, keď bola ešte mladá, a ona Charlene vyrastala bez toho, aby ho poznala.

V tínedžerskom veku Charleneina matka ochorela na duševnú poruchu, čo prinútilo Charlene žiť v pestúnskej starostlivosti väčšinu svojej kariéry na strednej škole. Počas tohto obdobia sa Charlene zoznámila s hercom Larrym Hagmanom, ktorý sa pre ňu stal krstným otcom a mentorom. Neskôr si zahrali v telenovele v Dallase.

Ako tínedžerka snívala o tom, že sa stane herečkou, sen to sa podarilo vo veku 17 rokov, keď bola obsadená ako Bambi vo filme Freaky Friday z roku 1976.

Vzdelanie

Charlene navštevovala hollywoodsku strednú školu, kde bola a roztlieskavačky a prezident Thespians klubu. Vyštudovala strednú školu, no odvtedy sa už nepotrebovala vzdelávať a nenavštevovala žiadne iné inštitúty.

Kariéra

Charleneina kariéra začala niekoľkými malými rolami v televíznych reláciách a filmoch, ale rýchlo sa preslávila svojou ikonickou úlohou Lucy Ewing Cooper, úlohou, ktorú hrala počas ôsmich sezón Dallasu.

Jej prvé úlohy boli v komediálnych predstaveniach Eight Is Enough a Happy Days, kde sa objavila v jednej epizóde každej z nich. Bola tiež videná vo filmoch Freaky Friday, Sweater Girls a Big Wednesday, potom získala svoju úlohu ako členka Dallasu v roku 1978, keď mala 19 rokov, a zostala v nej až do roku 1990.

Jej kariéra prekvitala počas vysielania populárnej telenovely a dostala sa na obálku niekoľkých časopisov. Za úlohu Lucy bola ocenená aj cenou Young Artist Award pre mladistvú herečku v televíznom seriáli, ako aj niekoľkými ďalšími cenami.

Hrala v niekoľkých predstaveniach a filmoch v osemdesiatych rokoch, vrátane niekoľkých ikonických titulov ako Loď lásky, Ostrov fantázie a Vražda, napísala. Objavila sa aj ako sama vo filme Married... With Children.

Po úspechu s telenovelou v Dallase získala niekoľko rolí v deväťdesiatych rokoch, vrátane filmov Problémové dieťa 2, Len pre rodičov a televíznych filmov Obľúbené smrteľné hriechy a Bezpečnostná hliadka.

Od roku 2000 sa Charlene väčšinou objavila v niekoľkých komediálnych spoof filmoch, medzi ktoré patrí #1 Camp roztlieskavačiek a Superhero Movie.

Svoju úlohu Lucy si zopakovala aj v roku 2012 v Dallas revival.

Najnovšie sa objavila vo filme The Road Less Travelled z roku 2017.

Okrem úspešnej kariéry v televízii a filme je Charlene aj speváčkou. Hrala hlavné vokály v epizódach Dallasu, keď jej postava Lucy utiekla, aby sa stala country speváčkou.

Zahrala si tiež po boku speváka Michaela Bubla vo filme Totally Blonde a zúčastnila sa niekoľkých televíznych reality show a herných šou celebrít, medzi ktoré patrí aj Dancing On Ice.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

O osobných preferenciách Charlene sa toho veľa nevie, no začiatkom osemdesiatych rokov sa dostala na titulky škandálov bulvárnych denníkov za to, že sa objavila hore bez v čísle Playboy. Okrem toho je známe, že bola dobrou priateľkou herca Larryho Hagmana a bola jediným členom hereckého obsadenia v Dallase, ktorý oslávil jeho 70. narodeniny. Po jeho smrti v roku 2012 sa zúčastnila na jeho pohrebe a vo vyhlásení uviedla, že bol jej najväčšou hereckou inšpiráciou.

Vzťahy

Charlene's romance boli tiež plné ťažkostí a tragédií.

Od roku 1982 do roku 1984 bola dvakrát vydatá a rozvedená, najprv s country spevákom Johnnym Leem, s ktorým má dcéru Cherish Lee. ich vzťah skončil v roku 1992 rozvodom bez detí. Potom si vytvorila vzťah s kameramanom Cheddym Hartom, ktorý však zomrel v roku 2009. Nie je známe, či odvtedy Charlene mala aj iný vzťah. Jej dcéra sa narodila v roku 1982 a rovnako ako jej otec sa venovala kariére country spevu.

Fyzicka charakteristika

 • Dátum narodenia: 1. december 1958
 • Farba vlasov: blond
 • Farba očí: Modrá
 • Výška: 4 stopy 11 palcov (1,5 m)
 • Hmotnosť : 119 libier (48 kg)
 • Veľkosť šiat: 4 (1980)
 • Veľkosť topánok: 5 (US)
 • Veľkosť podprsenky : 32C (1980)
 • Hviezdne znamenie: Strelec
 • Národnosť: Americká
 • Etnická príslušnosť: Kaukazská

Čistý majetok

Charlene's čisté imanie odhadovaná celková suma, ktorú nazbierala za dlhé roky svojej úspešnej hereckej kariéry, predstavuje od roku 2020 2 milióny dolárov.