• Hlavná
  • Herci
  • Kde je dnes Chabelo? je mŕtvy? Vek, rodina, čistá hodnota

Kde je dnes Chabelo? je mŕtvy? Vek, rodina, čistá hodnota

ObsahKto je Chabelo a kde je dnes? je mŕtvy? Wiki Bio

Francisco Xavier Lopez Rodriguez sa narodil v Leon, Guanajuato, Mexiko, 17. februára 1935, takže jeho znamenie zverokruhu je Vodnár a má mexickú národnosť. Je televíznym hostiteľom a hercom, ktorý sa najlepšie preslávil hosťovaním televíznej show En Familia con Chabelo, ktorú bolo možné sledovať na Canal de las Estrellas.

Internetom sa šírili fámy, že populárny herec zomrel v roku 2019, no tie sa odvtedy ukázali ako nepravdivé – Chabelo je živý a zdravý pokojný život so svojou rodinou.

pridané chabelo na Streda 22. apríla 2015

Raný život a vzdelanie

Chabelo vyrastal s dvoma sestrami v Guanajuate, kde ich vychovávali ich rodičia, ktorí obaja pracovali v miestnej továrni. Počas obdobia stráveného na strednej škole sa zaujímal o spev a učil sa hrať na rôzne nástroje a zároveň cvičil svoju komédiu v nádeji, že sa raz stane stand-up komikom. Najviac sa však sústredil na zápas a mal reprezentovať Mexiko v roku 1952 na olympijských hrách v Helsinkách vo Fínsku, no nenašiel sponzorov, ktorí by mu zaplatili „letenku“.

Po imatrikulácii Chabelo nečakane odštartoval svoju hereckú kariéru a nezapísal sa okamžite na vysokú školu, ale po získaní dostatku peňazí začal študovať medicínu, aj keď nie je známe, či získal alebo nezískal titul.

Kariéra ako herec

Chabelo stretol dvoch hercov Panseco a Gamboa krátko po skončení strednej školy – títo dvaja herci už boli v Mexiku trochu populárni, keďže Panseco pracoval v rádiu a Gamboa sa objavoval v televíznych reláciách. Naučili Chabela všetko, čo je potrebné vedieť o filmovom a televíznom priemysle, čo viedlo k tomu, že sa Chabelo stal hovorcom Pepsi Coly v Mexiku, a potom mu umožnili cestovať po celej Južnej a Severnej Amerike.

Keď skončil s Pepsi Colou, bolo pre neho ťažké nájsť si prácu, pretože nikto neplatil toľko ako Pepsi, a nakoniec sa začal objavovať v šou v New Yorku za malú časť toho, čo by normálne dostával. Pepsi Cola. Účinkoval vo filmoch Trip to the Moon, Panchito a El Aviso Inoportuno v rokoch 1958, 1962 a 1969.

30. decembra 1968 Chabelo spustil show V Rodine s Chabelom – V rodine s Chabelom – ktorý sa stal najobľúbenejším detským predstavením v Latinskej Amerike.

Chabelo vytvoril šou pre deti, aby mohli pracovať so svojimi rodičmi, hrať hry a súťažiť v niekoľkých typoch zábavných súťaží, zatiaľ čo on slúžil ako hostiteľ hry a správal sa, akoby bol sám malým chlapcom menom Chabelo. Do Guinessovej knihy rekordov bola relácia zapísaná 30. decembra 2012, keď v nedeľu ráno bez jedinej prestávky dosiahla 44 rokov vysielania. O tri roky neskôr, 20. decembra 2015, In Family with Chabelo odvysielala svoju poslednú epizódu.

Chabelo je v Mexiku považovaný za celebritu a hosťoval vo viac ako tridsiatich filmoch a televíznych seriáloch, pričom produkoval aj mnohé predstavenia vrátane Los Simuladores a VIP La Escuelita.

jpeg

Je tiež hudobníkom, ktorý vydal viac ako 30 albumov, zatiaľ čo mnoho speváčok vrátane Daniely Romo a Celie Cruz napísalo piesne o Chabelovi, ktoré sú uvedené na albume Los Cuates de Chabelo vydanom v roku 1999.

Milovať život a priateľku

Chabelo bol priateľom s Teresitou Mirandovou roky predtým, ako sa 31. decembra 1969 vzali, možno sa poznali už od strednej školy. Zosobášili sa na pomerne skromnom obrade za účasti ich blízkych priateľov a rodiny, a jeho manželka porodila ich prvému synovi Oscarovi v roku 1970, po ktorom v roku 1972 nasledoval ich druhý syn Javier. V roku 1976 sa im narodil tretí syn Juan Gabriel a teraz majú Teresita a Chabelo štyri vnúčatá.

Tereza Miranda sa pustila aj do filmového priemyslu a už roky pracuje ako druhá jednotka režiséra a asistentka réžie – niektoré z filmov, na ktorých pracovala, zahŕňajú Perdeu-seum Marido a Dois Dias no Paraiso vydané v roku 1957 a O Homem do Dia vyšlo v roku 1958. Predpokladá sa, že pomohla Chabelovi mnohými nápadmi, ktoré neskôr použil vo svojej relácii V rodine s Chabelom.

Záľuby a iné záujmy

Chabelo sa začal učiť hrať na bicie vo veku 14 rokov a približne v rovnakom čase začal spievať a svoje prvé piesne písal vo veku 17 rokov.

Vie hrať na gitare a klavíri, pričom mu ide aj šport ako basketbal, stolný tenis a golf, ktorý hráva najčastejšie. Na počesť jeho prínosu ku komédii bol vydaný komiks, v ktorom je hviezdou, a boli vyrobené aj jeho akčné figúrky, ktoré sa dajú kúpiť v Mexiku. Chabelo sa zaujíma o jazyky a spolu so svojimi priateľmi Manuelom ‚El Loco‘ Valdesom a Nemcom Valdesom ‚Tin Tan‘ vymyslel vlastný názov Mautro – najobľúbenejšie slovo z jeho jazyka je ‚Katafixia‘, čo znamená ‚obchod‘.

Chabelo najradšej sleduje komediálne filmy a predstavenia a niektorí z jeho obľúbených hercov sú Jim Carrey, Robin Williams a Leslie Nielsen, zatiaľ čo medzi jeho obľúbené filmy patrí franšíza The Naked Gun, Good Morning, Vietnam a Dead Poets Society. Jeho obľúbená kniha je Life of Pi od Yanna Martela.

Rád cestuje a bol po celých Spojených štátoch a pri niekoľkých príležitostiach bol aj v Európe a Ázii. Jeho obľúbená kuchyňa je mexická

Vzhľad a čistý majetok

Chabelo má 85 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, je vysoký 1,92 m a váži okolo 81 kg. Od marca 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 4 milióny dolárov.