Kde je dnes Barbara Rhoades? Miery, dcéra

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Americká komediálna herečka Barbara Rhoadesová , sa narodil 23. marca 1946 v Poughkeepsie, štát New York, USA. Preslávila sa najmä svojimi komediálnymi a mysterióznymi úlohami – najmä vo filme The Shakiest Gun na západe z roku 1968 ako banditka Penelope Bad Penny Cushings.

Vychovala ju matka Sherry Rhoades v Poughkeepsie a navštevovala strednú školu Panny Márie z Lourdes.

Barbara Rhoades v epizóde It Takes a Thief – jej vôbec druhý kredit na IMDb

pridané Brífing s Michaelom na Utorok 29. marca 2011

Keď mala sedem rokov, začala chodiť na hodiny tanca.

Kto je Bernie Orenstein?

Barbarin manžel je spisovateľ a producent Bernard Bernie Orenstein, ktorý sa narodil 5. februára 1931 v Toronte v kanadskom Ontáriu. Medzi jeho najznámejšie diela patria That Girl z roku 1966, Grady z roku 1975 a Carter Country z roku 1977. Pred svadbou s Barbarou bol Bernie ženatý s Marion F Freeman a pár mal spolu jedno dieťa.

Kariéra

Barbara počas svojej dlhej kariéry neustále prepínala medzi filmom, televíziou a divadlom a je takmer neustále žiadaná. Jej herecký debut bol v roku 1967 v epizóde televízneho seriálu Ironside: The Man Who Believed. V roku 1975 sa objavila v jednej z posledných epizód seriálu s názvom Ironside: The Organizer, ktorá bohužiaľ nebola odvysielaná, pretože NBC náhle zrušila sériu, vysielala sa však v syndikácii.

Jej najznámejšou úlohou bola rola banditky Penelope Bad Penny Cushingsovej v mysterióznej komédii The Shakiest Gun in the West v roku 1968, po boku Dona Knottsa, ktorý stvárnil jej milquetoastového manžela. Barbara sa v rokoch 1977 až 1981 objavila v seriáli Soap ako budúca manželka Jodie Dallasovej, Maggie Chandler.

Televízia

Na začiatku svojej kariéry Barbara podpísala v roku 1967 dlhodobú exkluzívnu zmluvu s Universal Pictures a objavila sa v hosťujúcich úlohách v niekoľkých televíznych seriáloch, vrátane Hildy vo filme It Takes a Thief v roku 1968, Bunny in Love, American Style v roku 1969, La Von v The Partridge Family v roku 1970 a v McMillan & Wife z rokov 1972-1973, medzi mnohými ďalšími.

Barbara bola často členkou panelu v Match Game, najlepšie hodnotenej hernej show zo 70. rokov, ktorú moderoval Gene Rayburn. Bola opakujúcou sa členkou v situačnej komédii Busting Loose z roku 1977 ako Melody Feebeck a následne v roku 1989 sa znovu objavila ako Jessica Gardner v Generations. Barbara mala v roku 2011 opäť úlohu Irene Manningovej v populárnej americkej telenovele One Life to Live. Hrá najlepšiu kamarátku z detstva Victoria Lord (Erika Slezak).

Film

V roku 1970 hrala Barbara slečnu Jessie Brundidge vo filme There Was a Crooked Man... po boku Henryho Fondu a Kirka Douglasa. V roku 1972 bola Dr. Bolden vo filme Up the Sandbox s Barbrou Streisand v hlavnej úlohe a nasledujúci rok Barbara stvárnila Elaine vo filme Scream Blacula Scream z roku 1973.

V roku 1974 Barbara stvárnila Stephanie, šlapku z Las Vegas vo filme Harry a Tonto – vo filme jej postava zachytáva Art Carneyho, ktorý sa v tom čase objavil v jeho oscarovom výkone.

V roku 1977 hrala No Balls’ Hadley, policajtku v The Choirboys a v tom istom roku bola Donnou v The Goodbye Girl. Nedávno, v roku 2007, hrala Nancy vo filme First Born s Elisabeth Shue v hlavnej úlohe.

Divadlo

Od roku 1964 hrala Barbara 18 mesiacov od roku 1964 showgirl na Broadwayi v muzikáli Funny Girl. Svoje schopnosti na javisku zvýšila, keď sa objavila v produkcii Summer Stock vo Fishkill v New Yorku v Cecilwood Theatre.

Osobný život

Barbara sa 18. februára 1979 vydala za televízneho producenta Bernieho Orensteina a po viac ako 40 rokoch sú stále spolu, čo je v zábavnom biznise dosť nezvyčajné. Majú spolu jedno dieťa.

Vzhľad

Barbara má červené vlasy a hnedé oči. Je vysoká 5 stôp 10 palcov (1,78 m) a váži okolo 1435 libier (65 kg).

Čistý majetok a plat

Jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 1 milión dolárov z jej práce ako herečky a počas svojej kariéry si udržiava zdravý príjem, ktorý sa mení iba v závislosti od počtu vystúpení za rok. Objavila sa v niekoľkých kasovo úspešných a dobre zarábajúcich filmoch ako The Goodbye Girl (102 miliónov dolárov) a Up the Sandbox (305 miliónov dolárov),