Kde je dnes Barbara Mandrell? Čistá hodnota, vek, sestra, Wiki

ObsahKto je Barbara Mandrell?

Barbara Mandrell je dvakrát držiteľkou ceny Grammy, americká umelkyňa country hudby, ako aj herečka, ktorá je azda najlepšie známa svojimi hitovými singlami Years, Sleeping Single in a Double Bed a I Was Country When Country Was't Cool medzi mnohými inými. . Okrem toho je všeobecne uznávaná za to, že hrá vo filme TV show Barbara Mandrell a sestry Mandrell.

Raný život a vzdelávanie

Bola ňou Barbara Ann Mandrell narodený v znamení zverokruhu Kozorožca dňa 25thdecembra 1948 v Houstone v Texase ako najstaršia dcéra Mary Ellen (rodená McGill) a Irby Matthew Mandrell.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Všetko najlepšie k 71. narodeninám Barbara Mandrell #barbaramandrell #grandoleopry @opry #opry #countrymusichalloffame @officialcmhof #countrymusic #realcountrymusic #wehatepopcountry

Príspevok zdieľaný používateľom @ stránka realcountrymusic dňa 25. decembra 2019 o 7:48 PST

Obaja jej rodičia boli okrem toho, že bola domáca a policajtka, aj dokonalí hudobníci, a tak niet divu, že sa Barbara rozhodla ísť v ich stopách a presadiť sa v hudobnom priemysle. Má dve mladšie sestry, Thelmu Louise Mandrell, narodenú v roku 1954, a Ellen Irlene Mandrell, narodenú v roku 1956, ktoré sú tiež hudobníčka.

Navštevovala Oceanside High School v Kalifornii.

Detstvo a raná kariéra

Vo veku šiestich rokov sa Barbara už naučila hrať na akordeón, pričom počas nasledujúcich rokov sa naučila hrať aj na steel gitaru, ako aj na pedál a lap steel gitary, banjo a saxofón.

Keď mala 12 rokov, objavil ju producent RCA Records Chet Atkins na hudobnom obchodnom zjazde v Chicagu. Tento objav ju viedol k tomu, že v nasledujúcich rokoch pravidelne vystupovala s Joeom Maphisom v kruhu nočných klubov v Las Vegas a krátko nato začala turné s niektorými veľkými menami, ako sú Johnny Cash, Red Folex, Tex Ritter a Patsy Cline, ktorí ju opísali ako „13-ročnú blonďavú bábiku, ktorá hrá na steel gitare z tohto sveta“.

Po boku svojich dvoch sestier a Kena Dudneyho ako bubeníka, s rodičmi ako ich manažérmi, Barbara založil Mandrell Family Band a začal koncertovať po štátoch. V roku 1969 sa presťahovala do Nashvillu, Tennessee, kde podpísala nahrávaciu zmluvu s Columbia Records a začala svoju sólovú kariéru.

Hudobná kariéra

V roku 1970 vydal Mandrell singel s názvom Playin’ Around With Love, po ktorom nasledovalo niekoľko komerčne úspešných duetov s Davidom Houstonom. Širšie publikum zaujala v roku 1973 ako prvá podvádzanie žena o tom spieva v piesni s názvom The Midnight Oil. V roku 1975 podpísala nahrávaciu zmluvu s ABC Records a začala spolupracovať s hudobným producentom Tomom Collinsom nominovaným na Grammy. Potom vydala hitové single ako Standing Room Only, Married But Not to Each Other, ako aj jej číslo 1 Sleeping Single in a Double Bed v americkom Billboarde z roku 1978.

V roku 1979 sa jej singel Years dostal aj na prvé miesto v americkej hitparáde Billboard, zatiaľ čo v roku 1980 vydala komerčne úspešný štúdiový album s názvom Love is Fair.

V roku 1983 Barbara bola ocenená prestížnou cenou Grammy za pieseň He Set My Life to Music. Po albume spolupráce s Lee Greenwoodom s názvom Meant for Each Other v roku 1984, Mandrell vydala úspešný singel s Bobbym Jonesom s názvom I’m So Glad We’re Standing Here Today, za ktorý si vyslúžila svoju druhú cenu Grammy. Avšak v septembri 1984, na jej vrchole kariéra pri ťažkej autonehode a utrpela zlomeninu stehna, kolena a členka, ako aj dočasnú stratu pamäti. Po rok a pol dlhej terapii a rehabilitačnom procese sa vrátila do starých koľají.

Počas zvyšku 80. a 90. rokov 20. storočia, napriek celkovému poklesu záujmu o country-pop, Barbara pokračoval v spievaní, koncertovaní a nahrávaní nových albumov, z ktorých medzi najúspešnejšie určite patria Sure Feels Good (1987) a I’ll Be Your Jukebox Tonight (1988). Niektoré z nej najlepšie hodnotené medzi singly z rovnakého obdobia patria No One Mends a Broken Heart Like You a I Wish That I Could Fall In Love Today.

Mandrell Medzi novšie vydania patrí album Ultimate Collection z roku 2001 a štúdiový album z roku 2016 s názvom This Time I Almost Made It: The Lost Columbia Masters.

V jej prosperujúcej a hojnej hudobná kariéra Barbara bola ocenená mnohými prestížnymi cenami ocenenia , vrátane deviatich ocenení People’s Choice Awards, Triple Crown Award Academy of Country Music, ako aj štyroch ocenení Academy of Country Music Awards a štyroch ocenení Academy of Country Association Awards. V roku 1980 bola treťou ženou, ktorá získala cenu zabávača roka od asociácie Country Music Association, a v roku 1982 zopakovala rovnaký úspech a stala sa prvou umelkyňou, ktorá túto cenu získala dvakrát. Všetky tieto uznania dosiahli Barbara Mandrell Jeden z najviac odmenený country hudobníkov, na vrchole ktorej bola v roku 2009, keď ju uviedli do Siene slávy country hudby.

Herecká kariéra

Okrem svojej hudobnej kariéry má Barbara aj celkom dosť pozoruhodná kariéra na obrazovke .

Debutovala v roku 1979, keď sa objavila ako portrét v epizóde televízneho seriálu The Rockford Files, zatiaľ čo jej skutočný herectvo debut prišiel krátko potom, keď hrala v televíznom filme Skinflint: A Country Christmas Carol, nominovanom na cenu Primetime Emmy. Do väčšieho povedomia sa dostala začiatkom 80. rokov, keď hrala vo dvojke Nominácia na Zlatý glóbus TV show Barbara Mandrell a sestry Mandrell .

Koncom deväťdesiatych rokov sa objavila v televíznom seriáli Baywatch, po ktorom bola obsadená do opakujúcej sa úlohy Alexa Mitchuma v televíznom romantickom dramatickom seriáli Sunset Beach. Najnovšie sa Mandrell na obrazovke objavil v roku 2000 v televíznom filme Stolen from the Heart a v epizóde televízneho seriálu Walker, Texas Ranger.

Osobný život

Hneď po ukončení stredoškolského vzdelania v máji 1967 Barbara sa vydala za Kena Dudneyho, ktorý bol v tom čase bubeníkom jej Mandrell Family Band. V priebehu rokov pár privítal tri deti – dcéru Jaime narodenú v roku 1976 a synov Matthewa a Nathaniela, narodených v roku 1970 a 1985.

Čistá hodnota

Podľa smerodajný zdrojov Odhaduje sa, že v polovici roku 2020 bude celkový čistý majetok Barbary Mandrell okolo neuveriteľnej sumy 45 miliónov dolárov. Získala ju predovšetkým vďaka svojej viac ako štyri desaťročia dlhej kariére v hudobnom priemysle, ktorá je bohatá na najlepšie hodnotené singly a ocenenia, ako aj vďaka jej snahám v rámci filmového priemyslu.