• Hlavná
  • Herci
  • Kde je Charlayne Woodard dnes? Čistá hodnota, manžel, životopis

Kde je Charlayne Woodard dnes? Čistá hodnota, manžel, životopis

ObsahÚvod

Na rozdiel od mnohých iných herečiek, ktoré dnes vidíme, Charlayne nielenže využila svoj talent na slávu a bohatstvo, ale svoj úspech využila aj na rozprávanie príbehu o tom, aké to bolo pre mnohých čiernych Američanov vyrastajúcich v jej ére.

Skorý život

Charlaine Charlayne Woodard sa narodila 29. decembra 1953 v Albany, štát New York, USA.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Všetko najlepšie k narodeninám žena. Vďačný za rodinu a priateľov a chodenie v dobrom zdraví.

Príspevok zdieľaný používateľom Charlayne Woodard (@asaleayo) 31. decembra 2019 o 1:19 PST

Vzdelávanie

Charlayne stredoškolské vzdelanie nie je známe, ale vyštudovala na Goodman School of drama a teraz slúži ako doživotná členka Actors Studio, je tiež členkou rady The Dramatist Guild: The Council of Actor's Equity Association, ako aj je v predstavenstve v The Jolla Playhouse. Vzdelanie, ktoré získala, a vedomosti, ktoré získala počas mnohých rokov ako herečka a dramatička, jej tiež dali tú česť byť členkou konferencie Ojai Playwrights Conference, The Marble House Project, The La Jolla Playhouse a teraz je hosťujúcou umelkyňou na USC. a CAL ARTS.

Kariéra - Herečka

Kariéra Charlayne Woodardovej sa začala v hre Ain’t Misbehavin na Broadwayi, za ktorú bola nominovaná na cenu Tony za najlepšiu herečku. V televízii debutovala v roku 1978 vo filme Cindy, v ktorom hrala hlavnú úlohu. V roku 1982 debutovala celovečerným filmom v kanadskej dráme Hard Feelings, ktorú režíroval Daryl Duke. V roku 1984 nakrútila komédiu Crackers. Woodard sa objavila vo vedľajšej úlohe v ďalšom televíznom filme God Bless the Child v roku 1988 a nasledujúci rok hrala ďalšiu vedľajšiu úlohu ako Lola v komédii s názvom Twister, filme režiséra Michaela Almereydu.

V roku 1991 Woodard vystupoval v dvoch filmoch, prvý bol He Said, She Said, romantická dráma, a druhý One Goop Cop, kriminálna dráma, pričom oba mali protichodné recenzie. Populárna séria Days of Our Lives ju privítala na palube dva roky, predtým ako stvárnila Janice Smith vo filme The Fresh Prince of Bel-Air s hercom Willom Smithom v hlavnej úlohe. Po niekoľkých vystúpeniach v televízii Charlayne pokračovala v hraní vo filmoch ako The Meteor Man v roku 1993, Babyfever v roku 1994 a „Oko za oko v roku 1996“.

Kým pracovala na tom, aby sa preslávila na veľkej obrazovke, naďalej sa zúčastňovala menších televíznych filmov, ako napríklad Buffalo Girls v roku 1995, Run for the Dream: The Gail Devers Story v roku 1996 a Touched by Evil v roku 1997. .

V rokoch 1996 – 2000 získala opakovanú rolu v seriáli o lekárskej dráme „Chicago Hope“, v ktorom hrala Dr Paulu Michelsonovú. V roku 2000 hrala pani Price vo filme Unbreakable, superhrdinskom thrilleri, ktorý režíroval M Night Shyamalan. Film bol obrovským úspechom a priniesol takmer 250 miliónov dolárov s rozpočtom iba 75 miliónov dolárov. Film bol prvým zo série Unbreakable a získal množstvo pozitívnych recenzií.

V rokoch 2002 až 2011 hrala opakujúcu sa rolu v televíznom seriáli Zákon a poriadok: Jednotka zvláštnych obetí, medzi nakrúcaním v rokoch 2006 – 2007 bola obsadená aj v lekárskej dráme na pohotovosti.

V roku 2013 bol Charlayne videný vo filme Things Never Said, ktorý režíroval Charles Murray. Niektoré z jej nedávnych projektov boli Pose v roku 2018 a Sneaky Pete v roku 2019. V roku 2019 ju priviedol režisér M Night Shyamalan, aby si zopakovala rolu pani Price v treťom a poslednom filme série Unbreakable. Hoci recenzie boli zmiešané, film bol opäť veľmi úspešný a s rozpočtom 20 miliónov dolárov priniesol ďalších 250 miliónov dolárov v pokladniach.

Kariéra – dramatik

Woodard doteraz hrala vo všetkých hrách, ktoré napísala. Pretty Fire je rozdelená do troch segmentov a rozpráva príbeh o Charleniných bojoch ako afroamerickej rodiny počas troch generácií.

Séria bola kriticky ocenená a bola vybraná Asociáciou knižničných služieb pre mladých dospelých ako odporúčaná audiokniha pre mladých dospelých a získala cenu za tour de force pre jednu ženu od NAACP (Národná asociácia pre rozvoj farebných ľudí).

Neat bola druhá časť série Pretty Fire, v ktorej Woodard spomína, aký bol život, keď vyrastal v 60. a 70. rokoch ako mladé čierne dievča, ktoré sa presťahovalo po celej krajine a nakoniec skončilo v New Yorku. Kritici povedali, že „Neat“ bol „pútavý“ a bol napísaný s „pútavým humorom a ostrým nadhľadom“.

Finále série Pretty Fire je In Real Life, v ktorom Charlayne v New Yorku ide za svojím snom stať sa úspešnou herečkou, rieši náročné cesty Broadway a spôsob, akým to formovalo jej život. Hoci The Night Watcher napísal a hral Woodard, toto nebolo súčasťou série Pretty Fire. V hre Charlayne stvárňuje ženu, ktorá prichádza do Los Angeles v nádeji, že nájde len materialistické veci, no nájde v sebe matku.

Stretnutie s manželom

Woodward sa v roku 1991 oženil s právnikom duševného vlastníctva Alana Michaela Harrisa a odvtedy sú zrejme šťastne zosobášení.

Hoci pár nemá vlastné deti, Charlayne má 13 krstných detí a 21 neterí a synovcov, z ktorých všetci ju volajú teta Charlayne.

Čistá hodnota

Od marca 2020 zdroje uvádzajú, že Woodardova čistá hodnota je približne 17 miliónov dolárov.

Fyzicka charakteristika

Charlayne je Afroameričanka s hnedými očami a čiernymi vlasmi a je pomerne vysoká, meria 1,93 m, no jej váha zostáva neuvedená.