Kde je Celia Weston dnes? Čo sa jej stalo? Wiki

ObsahKto je Celia Weston?

Celia Weston je americká ocenená herečka, ktorá sa preslávila vďaka úlohe Jolene Hunnicutt v televíznom seriáli Alice (1981-1985) a neskôr vo svojej kariére niekoľkým vedľajším úlohám vo filmoch ako Mary Beth Percy v vo filme Dead Man Walking (1995), ako pani Krensler vo filme Hulk v roku 2008 a ako Molly vo filme Knight and Day v roku 2010, okrem iných úloh.

Kde je dnes Celia Weston? Čo sa jej stalo?

Celia je teraz na konci 60. rokov, takže jej kariéra je aktívna už viac ako 40 rokov. Najnovšie dokončila prácu na filme Tajomstvo: Odvážte sa snívať, ktorý vychádza z veľmi úspešnej svojpomocnej knihy Tajomstvo (2006), ktorú napísala Rhonda Byrne, no premiéra ktorej nenaplnila očakávania, pretože dostal väčšinou negatívnu kritiku .

Celia Weston Wiki - Vek, detstvo a vzdelanie

Celia Watson sa narodila 14. decembra 1951 v Spartanburgu v Južnej Karolíne v USA a zmenila si priezvisko na Weston, keďže už existovala herečka s rovnakým menom a priezviskom. Celia chodila do Spartanburg Day School, z ktorej maturovala v roku 1966. O herectvo sa zaujímala už od malička as pomocou mamy prekonala trému. Bála sa však aj toho, že jej otec ako herečku neschvaľuje, a tak sa profesionálnemu herectvu začala venovať až v roku 1979, medzitým študovala psychológiu na Salem College vo Winston-Salem v Severnej Karolíne a neskôr sa prihlásila na University of Škola umenia v Severnej Karolíne.

Po získaní Artist Diploma sa presťahovala do Londýna, kde pokračovala v hereckom tréningu zápisom na Rose Bruford College of Theatre and Performance v Kente. V roku 1977 sa presťahovala späť do USA a podpísala zmluvu s Utou Hagen a Herbertom Berghofom.

Začiatky kariéry

Celia debutovala v roku 1979, keď bola vybraná pre rolu Maraya v hre Loose Ends, kde túto postavu stvárňovala až do roku 1980. Odvtedy hrala v niekoľkých hrách, na Broadwayi aj mimo nej – jej najobľúbenejšou úlohou bola Reba Freitag v hra The Last Night of Ballyhoo, v ktorej účinkovala v rokoch 1997 až 1998 a bola nominovaná na cenu Drama Desk Award a Tony Award, hoci žiadnu nezískala.

Celia Westonová

Jej posledným vystúpením na javisku bola postava tety Ruth v hre Marvin's Room v roku 2017.

Celia debutovala na obrazovke v roku 1980 v televíznom seriáli Ryan's Hope ako Gloria D'Angelo. Nasledujúci rok získala svoju prvú významnú rolu ako Grace v akčnom komediálnom filme Honky Tonk Freeway s Davidom Raschem, Paulom Jabarom a Howardom Hessemanom v hlavných úlohách a v tom istom roku bola vybraná pre rolu Jolene Hunnicutt v sitcome Alice. Celia najprv rolu nechcela, ale musela ju prijať, pretože potrebovala peniaze a plat za sériu bol veľmi dobrý. V neskorších vyhláseniach však Celia tvrdila, že rola Jolene Hunnicutt jej prekážala v kariére. Po skončení Alice pokračovala vo svojej kariére úlohami v nezávislých filmoch a objavila sa v projektoch ako Stars and Bars a A New Life v roku 1988 a Lost Angels v roku 1989.

Vystúpte na výslnie

Celia, už ako populárna herečka, pokračovala vo svojom vzostupe ku sláve aj v 90. rokoch, objavila sa v niekoľkých úspešných filmoch, ako napríklad v dráme o chlapčenskom géniovi Little Man Tate (1991), ktorú stvárnil Adam Hann Byrd, a tiež v hlavných úlohách s Jodie Foster a Michaelom. Shulman. Potom v roku 1995 mala vedľajšiu úlohu v komediálnej dráme Unstrung Heroes, nominovanej na cenu Akadémie Diane Keaton, v ktorej hrali Andie MacDowell, John Turturo a Michael Richards. V tom istom roku mala vedľajšiu úlohu v oscarovej kriminálnej dráme Dead Man Walking, kde hviezdami boli Sean Penn a Susan Sarandon.

Pred koncom desaťročia sa Celia objavila aj v romantickej vojnovej dráme Ride with the Devil (1999) a hrala tetu Joan v kriminálnom trileri Talentovaný pán Ripley, nominovanom na niekoľko Oscarov, s Mattom Damonom, Gwyneth Paltrow. a Jude Law v hlavných úlohách.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Celia Weston na reklamnej fotografii pre „Alice“ v roku 1983. Z fotoarchívu CBS #celiaweston

Príspevok zdieľaný používateľom Mario Alcerro (@maredal61) 15. mája 2019 o 7:06 PDT

Neustály úspech

S nástupom nového milénia sa pre Celiu nič nezmenilo, keďže sa naďalej objavovala v populárnych filmoch. Bola Katie Grinnel v kriminálnej dráme In the Bedroom (2001) – päťkrát nominovaná na Oscara, v ktorej si zahrali Tom Wilkinson, Sissy Spacek a Nick Stahl. Potom si zahrala Doris Archer v mysterióznom sci-fi filme K-PAX s Kevinom Spaceym v hlavnej úlohe. Nasledujúci rok sa objavila v komediálnom dramatickom filme Igby Goes Down, nominovanom na Zlatý glóbus, a tiež mala nezabudnuteľnú úlohu vo filme Ďaleko od neba nominovanom na Oscara, v ktorom hrali Julianne Moore, Dennis Quaid a Dennis Haysbert.

V roku 2004 stvárnila Vivian Percy v ďalšom filme The Village, nominovanom na Oscara, ktorý napísal a režíroval M. Night Shyamalan, a zahrali si v ňom Sigourney Weaver, William Hurt a Joaquin Phoenix, zatiaľ čo v roku 2005 bola Peg v komediálnom dramatickom filme Junebug. O dva roky neskôr si Celia zabezpečila jednu z mála hlavných úloh vo filme Joshua po boku Sama Rockwella a Very Farmigy. Pred koncom dekády sa Celia objavila v niekoľkých ďalších pozoruhodných vystúpeniach, najprv ako mama v komediálnom kriminálnom filme Observe and Report (2009), potom ako Lana Burns vo fantasy dramatickom filme The Box, tiež v roku 2009.

Roky 2010 a nedávne snahy

Od roku 2010 sa Celia viac zamerala na televízne úlohy. Bola vybraná pre úlohu Pauly Ann Hendricksovej v televíznom komediálnom kriminálnom seriáli Memphis Beat, ktorý sa objavil vo všetkých 20 epizódach oceneného seriálu.

Aj v roku 2010 bola vybraná pre opakujúcu sa úlohu Barb Tucker v populárnom televíznom komediálnom seriáli Modern Family a od roku 2010 do roku 2016 sa objavila v piatich epizódach seriálu oceneného Zlatým glóbusom. V rokoch 2014 až 2015 bola členkou antológie v seriáli American Horror Story, kde stvárnila Lillian Hemmingsovú a v posledných rokoch bola Florence vo filme Freak Show (2017), hrala Dottie v televíznom seriáli Hunters a naposledy sa objavila v dramatický film Adam (2020).

Celia Weston Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Celia sa objavila na obrazovke aj na javisku a všetko jej úsilie prispelo k jej bohatstvu. Podľa zdrojov je čistý majetok Celie Westonovej až 4 milióny dolárov od polovice roku 2020.

Celia má blond vlasy a modré oči. Je vysoká 5 stôp 8 palcov (1,73 m), pričom váži približne 145 libier ~ 66 kg a jej dôležité štatistiky sú 34-23-34, veľkosť podprsenky 34B.

Osobný život Celie Westonovej, je vydatá? Koníčky a záujmy

Osobný život Celie Weston je záhadou, nikdy nehovorila o svojich ašpiráciách iných ako profesionálnych. Podľa zdrojov je Celia slobodná, nikdy sa nevydala a nemá deti a nie je tam žiadna zmienka o priateľoch alebo aférach.

Okrem herectva miluje aj spev, ktorý jej niekoľkokrát pomohol získať roly, väčšinou na javisku. Celia je veľkou basketbalovou fanúšičkou a jedným z jej obľúbených hráčov je Zion Williamson, nová hviezda New Orleans Pelicans, ktorá je absolventkou Spartanburg Day High School.