• Hlavná
  • Herci
  • Kde je Aleisha Allen teraz? Vek, čistá hodnota, priateľ, rodičia

Kde je Aleisha Allen teraz? Vek, čistá hodnota, priateľ, rodičia

Aleisha Allen je bývalá detská herečka, ktorá bola hlasom za zásuvkou príručného stola v detskom televíznom seriáli Blues Clues, a ktorá sa stala populárnou, keď ju obsadili do filmových trhákov ako School of Rock a Are We There Yet?

ObsahRaný život a rodina

Aleisha LaNaé Allen sa narodila 28. apríla 1991 v Bronxe, New York City, USA, manželom Otisovi a Angele LaNaé Allenovým. Má afroamerický pôvod a má a mladší brat menom Omarri. O jej rodine a ranom živote sa toho veľa nepíše, ale vo svojom príspevku na Instagrame uviedla, že ako vyrastala, naučila sa, že môže robiť a byť čímkoľvek, čím chce.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

V podstate som pracoval z domu a dohliadal na svojich študentov prostredníctvom telepraxe od začiatku vypuknutia epidémie. O pár dní sa fyzicky vrátim do práce, čo je nevyhnutné, aby som liečil vlastných pacientov v inom zariadení. Ak vám záleží na tom, čo som si všimol, tu je to, čo som si všimol: Je neuveriteľne ťažké definovať a robiť rozhodnutia pre veľké skupiny, ako sme videli cez mnohé pokusy z etických perspektív vodcov/filozofov po stáročia (Kant, Bentham atď. ). Je tiež neuveriteľne ľahké kritizovať tých, ktorí boli poverení vedením týchto delegácií, najmä kvôli jazyku, ktorý používajú. Ide o to, že všetci sme podstatní, najmä pokiaľ ide o to, aby sme túto vec dostali. Všetci máme v tejto sieti prácu, ktorá buď prinesie, alebo zlomí výsledky. Situácia nás vyzýva, aby sme sa prekalibrovali a upravili pre naše vlastné väčšie dobro. Toto nie je čas na odplatu za rebéliu (napriek tomu, čo si myslíme o tých, ktorí vykonávajú delegáciu), morálne okolnosti sú tentokrát iné. Keďže väčšina z nás práve teraz otvorene nesedí pri tomto stole, všetko, čo môžeme urobiť, je ovládať sa. Takže ako podstatná osoba, ktorá uznáva svoju časť väčšieho systému, budem naďalej používať svoj úsudok múdro a okrem toho uprednostním súcit. Šťastná nedeľa. Zostaňte v bezpečí #labcoatleisha #onetimeforthebx

Príspevok zdieľaný používateľom Aleisha LaNae' Allen (@aleishalanae) 29. marca 2020 o 5:35 PDT

Ďalšia vec, ktorú povedala a ktorá jej bola vštepovaná, bola, že uprednostnila koncepty vracania a platenia, zdieľanie svojich požehnaní, bola jej zodpovednosť, či sa jej to páči alebo nie. Zriedka hovorila o svojich rodičoch a až v roku 2014 ich pozdravila na ich 24thvýročie.

Vzdelanie

V roku 2009 absolvovala Strednú odbornú školu múzických umení so zameraním na hudobné divadlo. Bolo to počas posledného ročníka, keď sa rozhodla ísť iným smerom a naplno sa venovať štúdiu, pretože chcela mať možnosť prejsť do dospelosti mimo centra pozornosti. Povedala, že mala pocit, že pracovala dosť tvrdo na to, aby si mohla dovoliť vysokoškolské skúsenosti, a verila, že by si to nemohla užiť rovnakým spôsobom, keby to vzala neskôr.

Aleisha vyštudovala Pace University v roku 2013 s bakalárskym titulom v odbore Communication Sciences and Disorders. V januári 2013 jej bolo udelené osvedčenie pre študentov učiteľstva s poruchami reči (TSSLD) od ministerstva školstva mesta New York. V auguste 2015 sa tiež zúčastnila školiaceho a certifikačného workshopu Lee Silvermana Voice Treatment (LSVT).

V roku 2016 získala titul Master of Science v odbore komunikačné vedy a poruchy – rečovo-jazyková patológia na Teachers College, Kolumbijská univerzita. Získala tiež certifikáciu Fiberoptic Endoscopic Evaluation of Swallow (FFES) od Boston Medical Center a v roku 2017 získala aj Certifikát klinickej kompetencie (CCC). Vo februári 2018 získala certifikáciu za absolvovanie školenia o ventilátore, pľúcach a tracheostómii vo výcvikovom stredisku Critical Care. Aleisha má teraz k svojmu menu pripojené M.S., CCC-SLP.

Aleisha Allen

Kariéra

Prvé kroky

Aleisha skutočne začala pracovať v skorý vek troch rokov , robí modelovanie pre tlač a televízne reklamy. Jej prvé televízne dielo bolo vo veku šiestich rokov, hoci ľudia nevedeli, ako vyzerala, pretože bola hlasom za zásuvkou pri bočnom stole v Nickelodeon's Blues Clues. Jej postava v tomto vzdelávacom televíznom seriáli pre deti bola v animovanej časti show a práve tam si hlavný hrdina Steve uchovával to, čo nazval svojím šikovným dandy notebookom, ktorý potreboval v každej hre, aby našiel stopy, ktoré po sebe zanechali. modro škvrnitý pes menom Blue. Premiéru mal 8. septembra 1996 v USA a bol obrovským hitom a bežal šesť sezón so 143 epizódami.

Prehliadka získala deväť nominácií na ceny Emmy a v roku 2001 vyhrala cenu Peabody. Videohry The Blue’s Clues tiež obsahovali jej hlas.

Bola tiež obsadená v inom televíznom seriáli pre deti, Playhouse Disney's Out of the Box, ktorý mal premiéru 7. októbra 1998 a mal tri sezóny s 82 epizódami a v ktorom Aleisha dokázala hrať a nielen byť hlasovou herečkou. Špeciálna ponuka Sesame Street priamo na video, Elmo's Magic Cookbook v roku 2001, obsahovala aj Aleishu Allenovú – neskôr ju odvysielal kanál Food Network.

Ďalší úspech

Prvý celovečerný film, ktorého sa zúčastnila, bol The Best Man v roku 1999 v malej úlohe a kvetinárka .

V roku 2003 bola jednou zo speváčok Alicia Brace Face v komediálnom filme The School of Rock. Tento predstaviteľ Jacka Blacka z Paramount Pictures zarobil viac ako 130 miliónov dolárov oproti rozpočtu 35 miliónov dolárov a získal pozitívne recenzie od kritikov.

Jej ďalším projektom bol komediálny film Are We There Yet?, v ktorom hrá rolu spratkovej 11-ročnej Lindsey Kingston, ktorá sa spolu so svojím bratom pokúsila sabotovať vzťah ich rozvedenej mamy s Nickom Personsom, ktorého hrá Ice Cube. Vyšlo v januári 2005 s produkčným rozpočtom vyše 30 miliónov dolárov a celosvetovo zarobilo takmer 100 miliónov dolárov. S úspechom filmu v pokladniach nebolo prekvapujúce, že vzniklo pokračovanie – Už sme skončili? bol vydaný v roku 2007, pričom príbeh sa začal dva roky po udalostiach prvého filmu. Aleisha bola obsadená do rovnakej úlohy, ale pokračovanie nedopadlo tak dobre ako prvé a zarobilo 60 miliónov dolárov po celom svete.

V roku 2010 mala svoj ďalší projekt v televíznom seriáli, jednu epizódu v The Electric Company, po ktorej nasledovalo krátke vystúpenie v komediálnom dramatickom filme Young Adult s Charlize Theron v hlavnej úlohe. Jej poslednou prácou bol hororový thriller You’re Nobody ‘til Somebody Kills You v roku 2012.

Patológ reči

Po získaní magisterského titulu v odbore komunikačných vied pracovala v Thrive and Shine Speech-Language Pathology (január 2017 – február 2018) a poskytovala klientom domácu a klinickú rečovú a jazykovú terapiu. Potom viedla oddelenie rečovej patológie na oddelení akútnej rehabilitácie v metodistickej nemocnici v južnej Kalifornii a pracovala tam takmer dva roky.

Jej práca ako logopedička (SLP) zahŕňala hodnotenie, plánovanie a implementáciu jazykovej intervencie alebo terapie pre deti aj dospelých, ktorí majú poruchy reči, hlasu a iné komunikačné poruchy alebo poruchy.

V januári 2020 začala pracovať ako klinická inštruktorka a supervízorka na Teacher’s College.

Osobný život

Má 28 rokov a momentálne je slobodná – dnes nie sú žiadne správy o tom, že by s nikým chodila, no údajne chodila s 20-ročným hercom Tahjom Mowriem, keď mala 15 rokov v roku 2006, no v roku 2007 sa rozišli. Obaja boli vo filme Už sme skončili? Podľa niektorých správ dokonca v roku 2003 chodila s Tahjom. Iná povesť o zoznamke bolo to, že chodila s ňou Už sme tam? herec Philip Bolden, ktorý mal v čase natáčania 10 rokov!

Zaujímavé fakty a fámy

  • Keď bola mladá, udržiavanie svojich známok bolo súčasťou dohody, ktorú uzavrela, aby mohla pokračovať vo svojom koníčku vystupovania alebo herectva.
  • Trieda profesionálnej strednej školy múzických umení v roku 2009 udelila Aleishe cenu za najlepšie oblečenú.
  • Podľa jej príspevku na Instagrame je alergická na psov.
  • Jej obľúbeným kovom je zlato, pretože je pre ňu nadčasové, liečivé a predstavuje sofistikovanosť.
  • Po absolvovaní magisterského štúdia navštívila svoje základné/stredné školy stále v plnom rozsahu, nie preto, aby sa predvádzala, ale ako svedectvo učiteľom a zamestnancom, ktorí jej pomohli dosiahnuť tento míľnik v jej živote.
  • Aleisha bola prednášateľkou na konferencii American Speech-Language Hearing Association (ASHA) v Orlande na Floride v roku 2019. Hovorila o svojich skúsenostiach ako profesionálka na začiatku kariéry od herečky po SLP.
  • Od začiatku pandémie COVID-19 pracuje z domu a dohliada na svojich študentov prostredníctvom telepraxe. Podľa jej príspevku na Instagrame by však so svojimi klientmi robila aj osobné konzultácie.

Vzhľad

Aleisha je vysoká 5 stôp 6 palcov (1,68 m), váži okolo 125 libier (57 kg) a jej dôležité štatistiky sú 34-24-32. Má tmavohnedé vlasy a tmavohnedé oči.

Čistý majetok a plat

Od jej posledného filmového alebo televízneho projektu ubehol nejaký čas, keď sa zamerala na štúdium a potom na prácu patologičky reči. Jej príjmy z predchádzajúcej a súčasnej práce nie sú zverejnené, ale zdroje ju odhadli čistý majetok začiatkom roku 2020 sa blíži k 2 miliónom dolárov.