Kami Cotler, mladá Elizabeth z The Waltons

Kami Cotler sa najviac preslávila hraním mladej Elizabeth v americkom dramatickom televíznom programe The Waltons – Earl Hammer bol tvorcom programu, ktorý napísal knihu Spencer's Mountain, z ktorej bola relácia založená. Okrem toho, že je Kami Cotler americkou herečkou, je aj oddaným pedagógom. Vyštudovala sociálne vedy na Kalifornskej univerzite v Berkeley.

ObsahSkorý život

Kami Ann Cotler, ktorá sa narodila 17. júna 1965 v Long Beach v Kalifornii, účinkovala už ako šesťročná ako Elizabeth Walton v 70-tych rokoch show The Waltons.

Jej Alžbeta bola najmladším dieťaťom rodiny vo Virgínii počas Veľkej hospodárskej krízy a druhej svetovej vojny. Cotler bola oporou šou až do svojich šestnástich rokov – šou skončila v roku 1981. Po dlhom pôsobení v The Waltons Kami vyskúšala niekoľko konkurzov, kde sa stretla s odradzujúcim a zlým vzhľadom. V Hollywoode nezostala dlho a venovala sa svojej vášni pre vyučovanie a vzdelávanie.

Televízna a filmová kariéra

Film The Homecoming: A Christmas Story z roku 1971 bol inšpiráciou pre televíznu show The Waltons z rokov 1972 až 1981.

Sme Cotler bol obsadený ako najmladší z potomstva detí v rodine vo Virgínii. Jej červené vlasy pre úlohu Alžbety sa stal súčasťou jej charakteristického vzhľadu. Kami hrala Wendy Craddock v televíznej šou The Heist predtým, ako získala svoju najdlhšiu hranú úlohu vo filme The Waltons, ktorý sa vysielal deväť sezón.

The Waltons sa odohrával vo fiktívnej komunitnej oblasti v horách Virgínie. Skutočným náprotivkom prostredia bola komunita Schuyler v okrese Nelson vo Virgínii, kde Earl Hammer vyrastal.

Sme Cotler

Elizabeth, postava Kami, bola daná hovoriť svoj názor a byť slobodomyseľná. Neskoršie sezóny ukázali, že Elizabeth zdieľala so svojím najstarším bratom John-Boyovu fascináciu čítaním a lásku k písaniu. V poslednom pokračovaní filmu sa zasnúbila s Drewom, ktorého hrá Tony Becker. Kami pokračovala v ďalších televíznych reláciách, ako napríklad Ja a šimpanz, trinásť epizódová (jedna sezóna) americká situačná komédia, ktorú vytvorili Garry Marshall a Thomas Miller. Sama seba hrala v roku 1979 vo Family Feud, počas epizódy Duke of Hazzards vs. The Waltons.

Obdobie od roku 1980 do roku 2004 bolo o hraní Elizabeth v sérii šiestich televíznych filmových pokračovaní pôvodných The Waltons. Predstavenie získalo množstvo ocenení. Počas prvej sezóny bola šou udelená Peabody Award a v roku 1973 získala cenu Primetime Emmy za vynikajúci dramatický seriál. The Waltons sa podľa TV Guide umiestnili na 34. mieste v zozname 60 najlepších seriálov všetkých čias.

Učiteľská a vzdelávacia kariéra

Srdcom Kami Cotler je vyučovanie a vzdelávanie.

pridané Sme Cotler na Utorok 12. novembra 2019

Rozhodla sa tráviť viac času venovaním sa svojej vášni pre vzdelávanie, čím sa znížila herecká práca na niekoľko rokov, kým dokončila štúdium. V 90-tych rokoch bola pridelená do Blue Ridge Mountains vo Virgínii ako učiteľka vidieckej školy a v roku 2001 sa vrátila do Kalifornie, aby učila 9.thGrade v Environmental Charter High School. V roku 2004 sa Kami stala spoluriaditeľkou Ocean Charter School a v roku 2007 založila vlastnú vzdelávaciu poradenskú spoločnosť.

V okrese Los Angeles v Kalifornii pôsobila ako zakladajúca riaditeľka Environmental Charter Middle School a zastávala pozíciu členky predstavenstva Americkej Montessori spoločnosti.

Manželstvo s Kim Howardovou

Kami Cotler je ženatý s Kim Howard. O ich manželstve sa vie len málo, keďže Kami zostala ďaleko od centra pozornosti od svojho posledného neprihláseného vystúpenia v televíznom filme Christmas on Honeysuckle Lane, ktorý vyšiel v roku 2018.

S manželom Kimom má dve deti, Callan Freya a Cotton. Od vedenia vlastnej cestovnej kancelárie až po riadenie kaviarne v San Franciscu, Kami zostala v súkromí so svojím rodinným životom a radšej všetko udržiavala v tichosti.

Čistá hodnota a plat

Kami Cotler má čisté imanie odhadované na viac ako 300 000 dolárov, ktoré sa nahromadilo z jej hereckej kariéry, učiteľských úloh, vlastnej butikovej cestovnej spoločnosti a kaviarne v San Franciscu.

Fyzické vlastnosti a štýl

Kami Cotler stále nosí svoje typické červené vlasy z čias v televíznom seriáli The Waltons. Jej oči majú odtieň orieškovej farby a sú svetlé a usmievavé. Na tvári má veľa pieh. Je strednej postavy a má veľmi svetlú pleť. Jej spôsob obliekania a štýl bol v prvých dňoch uvoľnený a neskôr sa stal menej ležérnym a formálnejším. Buď nosí vlasy rozpustené, alebo ich má upravené do drdola.