• Hlavná
  • Herci
  • John Franklin (herec vo filme Children of the Corn) – Manžel, Wiki

John Franklin (herec vo filme Children of the Corn) – Manžel, Wiki

ObsahKto je John Franklin (herec vo filme Children of the Corn)?

John Franklin sa narodil v Blue Island, Illinois USA, 16. júna 1959 – jeho znamenie zverokruhu sú Blíženci a má americkú národnosť. John je bývalý školský učiteľ, spisovateľ a herec , ktorý je azda najznámejší stvárnením Isaaca Chronera v hororovom trileri Children of the Corn z roku 1984, v ktorom si zahrali Peter Horton, Linda Hamilton a R. G. Armstrong, a bol úzko založený na poviedke Stephena Kinga o kulte detí, ktoré zabiť všetkých starších ako 18 rokov. Film získal jednu cenu a na ďalšie tri bol nominovaný.

Detstvo a vzdelanie

Johna vychovávali spolu so svojimi štyrmi bratmi a jednou sestrou na Blue Island, ich otec, ktorý pracoval v poisťovacej agentúre, a ich matka, ktorá bola upratovačkou – veľká rodina mala toľko peňazí, aby zaplatila účty a položila jedlo na stôl. , ale na nejaký luxus nestačí.

Johnovi diagnostikovali nedostatok rastového hormónu vo veľmi ranom veku, a preto nikdy nedosiahol „výšku dospelosti“. Navštevoval strednú školu Dwighta D. Eisenhowera na ktorej sa začal zaujímať o herectvo aj o učiteľstvo a po imatrikulácii v roku 1977 si dal dva roky pauzu, kým sa prihlásil na University of Illinois, kde v roku 1983 získal titul bakalára výtvarných umení – vtedy sa presťahoval do Los Angeles v Kalifornii a začal sa venovať svojej hereckej kariére.

Úlohy v televíznych seriáloch

John sa prvýkrát objavil v televíznom seriáli v roku 1984, keď obsadil dve postavy v dvoch epizódach komediálneho hudobného seriálu Kids Incorporated, v ktorom hrali Fergie, Moosie Drier a Rahsaan Patterson a je o niekoľkých deťoch, ktoré vystupujú v klube pre deti.

John sa potom objavil v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako napríklad v epizóde Sám z drámy Highway to Heaven z roku 1986, Promises of Someday of kriminálna fantasy dráma Kráska a zviera v roku 1988 a epizóda V-Fibbing dramatického mysteriózneho thrilleru Chicago Hope v roku 1996.

V roku 1997 stvárnil Deweyho Todda v dobrodružnej komediálnej dráme The Wonderful World of Disney a potom bol Kippom v epizóde Critical Care akčného dobrodružného sci-fi seriálu Star Trek: Voyager v roku 2000.

Johnove tri najnovšie úlohy v televíznom seriáli boli v roku 2015 v epizóde The Medium komediálneho hororového mystéria Hell's Kitty, v ktorej hral Isaiaha, a epizóde Chasing Amy z komediálneho kriminálneho seriálu Brooklyn Nine-Nine, v ktorej stvárnil Tinu Boyle v 2017 a epizódu Measure Twice, Cut Once z komédie Fresh Off the Boat, v ktorej hral Lorenza v roku 2018.

Úlohy vo filmoch

John nahovoril hlavnú postavu Magical Mose v krátkom dobrodružnom filme The Kingdom Chums: Little David’s Adventure v roku 1986 a potom sa takmer objavil vo filme The Man Who Breke 1000 Chains, ale jeho scény boli z finálneho filmu vymazané.

V roku 1988 nahovoril Walkabouta Chuckyho vo fantasy hororovom thrilleri Child's Play, v ktorom hrali Catherine Hicks, Chris Sarandon a Alex Vincent, a je o bábike posadnutej duchom sériového vraha – film získal dve ceny a bol nominovaný na tri ďalšie. .

V roku 1991 stvárnil Cousin It komediálny fantasy film The Addams Family , v ktorom si zahrali Anjelice Huston, Raul Julia a Christopher Lloyd a je o podvodníkoch, ktorí sa snažia okradnúť excentrickú rodinu s pomocou komplica, ktorý sa prezlečie za ich strateného strýka – film získal päť ocenení a bol nominovaný na 21. ďalšie, vrátane Oscara.

V roku 1993 si John zopakoval svoju rolu vo filme Addams Family Values, potom v roku 1994 stvárnil Bobbyho v komediálnom sci-fi filme Tammy a T-Rex, ktorý získal protichodné recenzie. V roku 1997 stvárnil jednu z hlavných postáv Little Mike v komédii George B., ktorú napísal a režíroval Eric Lea a John si zopakoval svoju úlohu Isaaca vo filme Children of the Corn 666: Isaac’s Return v roku 1999.

V roku 2000 stvárnil Morluva v dráme rodinnej fantasy Vianočné tajomstvo a po štvorročnej prestávke v herectve sa vrátil, aby si zahral majstra Keldara v komédii Rozprávky muchy na stene, ako aj Manželský radca v krátkom filme. hororový triler Hag, ktorý napísal a režíroval Erik Gardner, ktorý si vo filme tiež zahral.

Dve z Johnových najnovších rolí vo filmoch boli v komediálnom fantasy horore Monsterland v roku 2016 a v komediálnom horore Hell's Kitty z roku 2018, ktorý napísal a režíroval Nicholas Tana.

John donedávna vyučoval Shakespeara a anglický jazyk na strednej škole Golden Valley.

Miluj život a manžela

John si uvedomil, že je gay, keď navštevoval strednú školu – priťahovali ho chlapci, no aj tak si to chcel vyskúšať tým, že bude chodiť s dievčatami, čo mu len dávalo za pravdu. Počas štúdia na vysokej škole mal svojho prvého priateľa, ale vzťah tajili, keďže ani jeden z nich nikomu nepovedal, že sú gayovia. V roku 1996 John stretol neslávneho muža Davida Whitea po tom, čo ich zoznámil spoločný priateľ a začali spolu chodiť, ale svoj vzťah rok tajili, kým nevyšli najavo svojim priateľom a rodine. V septembri 2008 sa títo dvaja zosobášili na súkromnom obrade, ktorého sa zúčastnilo len pár ich najbližších priateľov.

John a David sú spolu dodnes, nemajú žiadne deti, nepokúsili sa o adopciu, ale majú niekoľko domácich psov a mačiek.

Záľuby a iné záujmy

John je veľkým fanúšikom „starej“ hudby a niekoľko z jeho obľúbených kapiel a interpretov sú The Beatles, Duran Duran a Trisha Yearwood – bol na mnohých koncertoch a festivaloch a kúpil si veľa vinylových platní.

Vo voľnom čase rád pozerá filmy a jeho obľúbeným hercom je Edward Norton, zatiaľ čo medzi jeho obľúbené filmy patrí Americká história X, Primal Fear a Keeping the Faith – jeho obľúbenou herečkou je Sandra Bullock a jej filmy Návrh a Kým ty Spali.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

16. jún: Všetko najlepšie k 61. narodeninám Johna Franklina #johnfranklin #herec #childrenofthecorn #theaddamsfamily #bornthisday #šťastné narodeniny #júnNarodeniny #jún #citáty

Príspevok zdieľaný používateľom Nicole Eileen Kerester (@nevecarolvickifan84) 15. júna 2020 o 21:12 PDT

John rád cestuje, spoznáva nových ľudí a spoznáva nové kultúry a pri viacerých príležitostiach bol v Európe, pričom navštívil aj Čínu a Japonsko v Ázii a Egypt v Afrike. Nabáda mladých ľudí, aby cestovali a dozvedeli sa viac o svete skôr, ako sa usadí a založia si rodinu.

Vek a výška

John má 61 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, jeho výška je 5 stôp (1,52 m) a váži okolo 110 libier (50 kg).

Od septembra 2020 sa jeho čisté imanie odhadovalo na viac ako 500 000 dolárov.