• Hlavná
  • Herci
  • Joanna Pacuła – Kto vlastne je? Čistá hodnota, manžel

Joanna Pacuła – Kto vlastne je? Čistá hodnota, manžel

ObsahKto je Joanna Pacuła?

Joanna Pacuła sa narodila v Tomaszow Lubelski v Poľsku 30. decembra 1957 – jej znamenie zverokruhu je Kozorožec a má poľskú aj americkú národnosť. Je to herečka a bývalá modelka , ktorá je azda najznámejšia vďaka úlohe v kriminálnej mysterióznej dráme Gorky Park, ktorá bola natočená podľa rovnomenného románu Martina Cruza Smitha a hrali v nej William Hurt, Lee Marvin a Brian Dennehy. Príbeh sleduje moskovského policajta, ktorý vyšetruje trojnásobnú vraždu a za svoj výkon bola Joanna nominovaná na Zlatý glóbus za novú hviezdu roka – herečku.

Raný život a vzdelanie

Joanna bola vychovaná v Poľsku spolu so svojou sestrou Ewou Paculou, ktorá je dnes modelkou, ich otcom, ktorý bol inžinier, a ich matkou farmaceutkou.

Herečka Joanna Pacuła má dnes 60 rokov! Šťastné narodeniny! Ktorá rola sa vám páči najviac?Foto: cinemarx.ro

pridané MyHeritage Polska na Pondelok 2. januára 2017

Joanna sa začala zaujímať o herectvo počas štúdia na strednej škole a objavila sa takmer vo všetkých hrách hraných na jej škole, čo ju motivovalo. zapísať sa na Štátnu divadelnú akadémiu Aleksandera Zelwerowicza v roku 1975. Po absolvovaní bakalárskeho štúdia výtvarných umení v roku 1979 sa stala členkou Varšavského dramatického divadla a objavila sa v mnohých hrách ako Ako sa vám páči, Othello a Rómeo a Júlia, všetky od Shakespeara.

Joanna sa presťahovala do Paríža v roku 1981 a bola tam, keď bolo v Poľsku vyhlásené stanné právo – to ju motivovalo nevrátiť sa do rodnej krajiny, ale presťahovať sa do USA a začať pracovať na svojej modelingovej a hereckej kariére.

Joanna v tom čase chodila s filmovým režisérom a hercom Romanom Polanskim, ktorý jej pomohol naštartovať kariéru modelky a objavil sa na titulnej stránke magazínu Vogue, pričom Joannu neskôr odporučil na rolu v Gorky Park, ktorý ju preslávil.

Úlohy vo filmoch

Joanna má na konte viac ako 80 vystúpení vo filmoch a televíznych seriáloch a v tomto článku sa chystáme spomenúť niektoré z jej najvýznamnejších výkonov.

Vo filme debutovala v roku 1977, keď bola obsadená ako študentka v komediálnej dráme Camouflage, potom vedľajšie postavy v mnohých ďalších filmoch, ako napríklad v dráme Yokohama v roku 1982, romantickú drámu Nie celkom raj v roku 1985 a akčná dráma Death Before Dishonor z roku 1987.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#joannapacula #90 #90s #thriller #bmovie #bmovies

Príspevok zdieľaný používateľom Horné hodinky (@gornaoglada) 8. augusta 2020 o 5:50 PDT

Bola chválená za stvárnenie hlavnej postavy belgickej princeznej Nicole v komediálnom filme Options v roku 1989, v ktorom si zahrali aj Matt Salinger a John Kani a ktorý nasleduje Master of Business Administration, ktorý cestuje do Afriky za prácou, ale skončí s princeznou. .

V roku 1990 si Joanna zahrala po boku Stevena Seagala v akčnom dobrodružnom kriminálnom filme Marked for Death a potom sa objavila v niekoľkých kriticky uznávaných filmoch, ako napríklad v dráme Dobrý policajt z roku 1991, mysterióznom trileri Eyes of the Beholder v roku 1992 a Komediálny thriller The Silence of the Hams z roku 1994 napísal a režíroval Ezio Greggio, ktorý si vo filme zahral aj v r.

V tom istom roku Joanna debutovala v hlasovaní, keď prepožičala svoj hlas Ursule von Kardoff v historickom filme Normandia: The Great Crusade.

V roku 1995 stvárnila Brendu Franelli v komediálnom thrilleri Captain Nuke and the Bomber Boys a v roku 1997 sa stala jej hviezdou ako Selma v komediálnom filme Heaven Before I Die, ktorý napísal a režíroval Izidore K. Musallam a ktorý získal protichodné recenzie.

Rok 2000 začala hlavnou úlohou v akčnom komediálnom filme Crash and Byrnes, pričom potom stvárnila vedľajšie postavy v niekoľkých filmoch, napríklad v dobrodružnom rodinnom sci-fi filme Lightning: Bolts of Destruction v roku 2003, v akčnej dráme Moscow Heat v roku 2004. , a dráma When Nietzsche Wept v roku 2007. Joanna hrala ako Ruth Averill v krátkej dráme Good God Bad Dog v roku 2011, ktorú napísal aj režíroval Beni Atoori, av roku 2013 sa objavila v dráme The Banksters, Madoff with America.

Joanna Pacula

Joannine dve najnovšie úlohy vo filmoch boli v akčnom filme ICE Agent a v hororovej trilerovej dráme Kill Her, Not Me, ktoré vyšli v roku 2013, pričom nedávno dokončila natáčanie pre akčný film Break Even.

Úlohy v televíznych seriáloch

Joanna debutovala v televíznom seriáli v roku 1980, keď hrala Jolu Morawiecku – „Sarnu“ – v poľskom miniseriáli Zielona Milosc a v roku 1982 hrala ako Gabi v deviatich epizódach romantickej drámy Jan Serce.

V nasledujúcich rokoch sa Joanna objavila v jednotlivých epizódach niekoľkých seriálov, ako napríklad Zycie Kamila Kuranta a 07 Zglos Sie, a získala uznanie v roku 1986, keď hrala ako Marissa Freilich v romantickú vojnovú drámu Crossings .

Objavila sa v jedinej epizóde sci-fi seriálu E.A.R.T.H. Force v roku 1990, no jej ďalšia rola v seriáli prišla o deväť rokov neskôr, keď hosťovala ako Yvonne Ballinger v epizóde Four of a Kind of westernu Dead Man’s Gun. V roku 2000 si Joanna zahrala ako Gogi v komédii Brutally Normal, v ktorej si zahrali aj Eddie Kaye Thomas a Lea Moreno a je o dospievajúcom chlapcovi a jeho kamarátoch.

Tri z najnovších úloh Joanny v televíznom seriáli boli v epizóde Rivals and Departtures romantickej komédie Jake in Progress v roku 2005, epizóde Mr. Monk sa zamiluje do komediálnej kriminálnej drámy Monk v roku 2008 a epizóde The Turn in Urna komediálnej kriminálnej drámy Bones v roku 2014.

Miluj život a manžela

Začiatkom 80-tych rokov bola Joanna vo vzťahu s Romanom Polanskim, ktorý je dnes možno najznámejší tým, že režíroval filmy Čínska štvrť v roku 1974, Nájomník v roku 1976 a Spisovateľ duchov v roku 2010. Rozišli sa v roku 1983 a len o mesiac neskôr Joanna sa stretla s Hawkom Kochom , americký filmový producent, a zosobášili sa na súkromnom obrade, na ktorom sa zúčastnili ich najbližší priatelia a rodina 17. novembra 1984. Manželstvo trvalo niekoľko rokov, kým sa obaja v tichosti rozviedli bez toho, aby o tom dali verejnosti vedieť – všeobecne sa verí, že tieto dve cesty sa rozišli pretože Joanna nechcela mať deti a radšej sa zamerala na svoju hereckú kariéru.

Joanna od svojho rozchodu s Hawkom nehovorila o žiadnych iných mužoch, s ktorými mohla byť, takže od septembra 2020 je slobodná, raz vydatá a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

Joanna bola vo svojich 20 a 30 rokoch fyzicky veľmi aktívna, pretože od toho závisela jej kariéra modelky – hrala rôzne športy so svojimi priateľmi, každý týždeň absolvovala niekoľko tréningov v posilňovni a dodržiavala prísnu diétu.

Je milovníčkou zvierat, pričom mačky sú jej obľúbené, a odvtedy, čo začala svoju hereckú kariéru, mala veľa mačiek.

Miluje cestovanie a spoznávanie nových ľudí a jej herecká kariéra ju zaviedla po celom svete, pričom jej vysnívanou cestovateľskou destináciou je Paríž vo Francúzsku.

Joanna má svojho obľúbeného herca a herečku, ktorými sú Leonardo DiCaprio a Angelina Jolie, a niektoré z jej obľúbených filmov sú Počiatok, Titanic a Pán a pani Smithovci.

Čistý majetok

Joanna má 62 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a modré oči, jej výška je 5 stôp 9 palcov (1,75 m) a váži približne 62 kg.

Od septembra 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 6 miliónov dolárov.