• Hlavná
  • Herci
  • Je manžel Kathryn Hahnovej Ethan Sandler príbuzný Adamovi? Bio

Je manžel Kathryn Hahnovej Ethan Sandler príbuzný Adamovi? Bio

ObsahKto je Ethan Sandler?

Ethan Sandler sa narodil 3. decembra 1972 vo Fort Wayne, Indiana, USA. Je hercom, spisovateľom a producentom, najlepšie známym vďaka svojej práci v televíznom seriáli Crossing Jordan, v ktorom stvárnil ADA Jeffreyho Brandaua. V rokoch 2014 až 2016 hral aj rolu Barryho v relácii Transparent.

Čistá hodnota Ethana Sandlera

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Ethana Sandlera odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra v zábavnom priemysle. Vykonával aj produkčnú prácu, ktorá pomohla vybudovať jeho bohatstvo.

ETHAN SANDLER Americký herec, scenárista a producent Ethan Sandler sa 3. decembra dožíva 46 rokov. Absolvent…

pridané čarovný lampáš na Pondelok 3. decembra 2018

Pravdepodobne ťaží aj z úspechu svojej manželky Kathryn Hahn, ktorej čisté imanie sa odhaduje na viac ako 1 milión dolárov.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Ethan vyrastal vo Fort Wayne vo veľmi tradičnej židovskej rodine. Svoj záujem o herectvo rozvinul už ako mladý tínedžer, keď dostal svoje prvé nahrávacie zariadenie. Miloval tvorbu krátkych videí, ktoré mu neskôr pomohli pri rozhodovaní stať sa producentom. Navštevoval strednú školu Mercer Island High School v štáte Washington.

Na strednej škole dostal svoju prvú filmovú príležitosť, keď sa uchádzal o rolu vo filme Čokoládová vojna, ktorý vyšiel v roku 1988 a je založený na rovnomennom románe Roberta Cormiera.

Film sa ukázal byť úspešným u kritikov, ktorí ho hodnotili pozitívne, no nezískal si veľké publikum napriek tomu, že je román považovaný za jeden z najlepších svojho druhu. Po imatrikulácii sa zapísal na Northwestern University a mal v úmysle dokončiť štúdium a zároveň pokračovať v získavaní hereckej práce.

Herecké projekty

V roku 2000 Sandler získal svoje prvé hlavné televízne projekty s hosťovaním vo filmoch The $treet a Sex and the City. Nasledujúci rok mal menšiu rolu vo filme Denník princeznej, ktorý je filmovou adaptáciou rovnomenného románu od Meg Cabotovej, v ktorom si zahrali Julie Andrews a Anne Hathaway, bol veľmi úspešný v pokladniach, čo viedlo k pokračovanie o pár rokov neskôr.

V roku 2002 mal hosťujúcu úlohu vo filme Will and Grace a potom dostal jednu zo svojich najvýznamnejších úloh v Prechod cez Jordán , na ktorej pracoval nasledujúcich päť rokov, pričom sa objavil celkovo v 15 epizódach.

Relácia, ktorú vysielala NBC, sleduje forenzného experta z Massachusetts, ktorý spolupracuje s tímom detektívov na riešení rôznych kriminálnych prípadov – hlavnou hviezdou šou bola Jill Hennessey, ktorá hrala forenzného experta Dr. Jordana Cavanaugha. Aj keď nemal veľa vysielacieho času, mnohí z jeho nasledovníkov ho spoznali prostredníctvom relácie. Počas tejto doby pracoval aj na iných projektoch, ako je napríklad televízny film A Carol Christmas.

V roku 2004 pracoval na filme The Bourne Supremacy, ktorý je založený na postave Roberta Ludluma Jasona Bournea. Film je pokračovaním filmu The Bourne Identity z roku 2002 a hral v ňom Matt Damon. Je tiež založený na románoch Bourne, hoci dej bol pozmenený oproti originálu.

Nedávne herecké projekty

V roku 2007 sa Ethan pustil do hlasového herectva vo filme Zoznámte sa s Robinsonmi , ktorý vyjadruje množstvo postáv vrátane bratranca Laszla, strýka Dimitriho, tety Petúnie a strýka Fritza, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Film bol inšpirovaný knihou pre deti A Day with Wilbur Robinson, ktorú napísal William Joyce.

Hosťoval vo filme Psych (2006 – 2014) a potom získal ďalšiu opakujúcu sa rolu asi dva roky v Transparent, webovom seriáli zameranom na životy rodiny, ktorá zistila, že ich otec je trans žena, a ktorá získala množstvo ocenení.

Potom bol obsadený ako Bert vo filme Gravy s Gabrielom Lunom, Suttonom Fosterom a Jimmim Simpsonom.

Produkčná kariéra

V roku 2010 sa Sandler rozhodol viac pracovať v zákulisí, čím obnovil svoju lásku k vytváraniu projektov, čo viedlo k jeho prvej produkcii situačnej komédie My Boys, za ktorú sa zaslúžil aj ako scenárista. Šou bežala len jednu sezónu, no poskytla mu cenné skúsenosti, ktoré využil neskôr, keď sa stal konzultantom šou NBC Whitney. V roku 2013 sa stal spoluvýkonným zástupcom producenta filmu We Are Men, ktorý sa vysielal na CBS, a hrali v ňom Christopher Nicholas Smith a Kal Penn.

Predstavenie malo potenciál, ale po dvoch epizódach bol zrušené pre nezáujem divákov.

Vystupoval tiež ako hosť v šou New Girl, pracoval po boku Zooey Deschanel a pracoval ako spisovateľ a producent pre šou. Šou bežala celkovo sedem sezón, aj keď tam bol len šiestu sezónu, čo pomohlo posunúť dej seriálu na niekoľkých frontoch. Jedným z jeho najnovších projektov je Muž s plánom čo je zatiaľ jeho najúspešnejší počin – v seriáli hrá Matt LeBlanc, ktorý preberá úlohu otca v domácnosti, ktorý sa stará o svoje tri deti, zatiaľ čo jeho manželka je zaneprázdnená prácou.

Osobný život

Sandler sa oženil s herečkou Kathryn Hahn v roku 2002 a majú spolu dve deti. Dvojica sa spoznala na vysokej škole a odvtedy sú spolu. Jeho manželka je známa svojou prácou vo filmoch ako Anchorman: The Legend of Ron Burgundy, Step Brothers či How to Lose a Guy in 10 days. Pracovala aj na Captain Fantastic, Krajina zajtrajška a Revolučná cesta. Kvôli jeho priezvisku sa ho ľudia často pýtajú, či je priamo spojený s komikom Adamom Sandlerom, hoci s ním nijako nesúvisí.