Hviezda The Untold Truth Of „Forged in Fire“ – Wil Willis

Wil Willis je americká televízna osobnosť, parazáchranári a bývalý armádny strážca narodený 13. februára 1975 v Portugalsku. Je známy tým, že je hostiteľom televízneho seriálu Forged in Fire.

ObsahRaný život a vzdelávanie

Wil, ktorý sa narodil ako syn Jakoba Willisa a Mary Visiliki Malliaraki, strávil so svojimi štyrmi súrodencami dlhší čas na rôznych základniach ozbrojených síl kvôli vojenskej profesii svojho otca. Rodina sa presťahovala do Texasu, keď mal Wil dva roky, znova sa presťahovala na Floridu, keď mal šesť rokov, a potom do Kalifornie, keď mal osem rokov.

Neexistujú žiadne informácie o Wilovom ranom vzdelávaní a rokoch dospievania. Je však známe, že už v mladom veku vyjadril túžbu stať sa vojakom a nadviazať na vojenskú tradíciu svojej rodiny.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Boli niekedy vyslovené pravdivejšie slová?

Príspevok zdieľaný používateľom BlazeTVUK (@blazetvuk) 18. februára 2020 o 8:45 PST

Z tohto dôvodu sa Wil po maturite na strednej škole v roku 1993 prihlásil do armády.

Kariéra

Vojenské

Po ukončení základného individuálneho výcviku (A.I.T), základného leteckého kurzu (B.A.C) a indoktrinačného programu Ranger (R.I.P) bol Wil Willis v októbri 1993 pridelený k práporu 3. pluku Ranger. V armáde slúžil päť rokov až do roku 1998, kedy vstúpil do letectva po prekonaní pararescue Pipeline kurzu: „Ako záchranár letectva ste špecialista na pátranie a záchranu. Ste jedným z 300 ľudí na svete, ktorí môžu robiť túto prácu. Školenie je rozsiahle. Vyžaduje si to pozornosť k detailom, integritu, odvahu, úprimnosť.

Nachádza sa v Keflavíku na Islande ako člen záchrannej letky 56th, Willis dostal Sirkorsky Award za záchranu Squadron 299th. Budúci rok bol Willis umiestnený na leteckej základni Kirtland v mexickom Nuevo ako kvalifikovaný inštruktor zbraní (QWI), čo je podmienka, ktorá označuje jeho odbornosť vo vedení vojny.

Napriek mnohým úspechom v kariére Wil hovorí, že priateľstvá sú to najcennejšie dostal: ‚Je v tom bratstvo alebo zmysel pre rodinu. Ocenil som to na armáde a letectve. Skutočný zážitok zo zoskoku z lietadla a všetko, čo je skvelé, kým sa to stalo, ale to, čo nás prenáša do budúcnosti, sú vzťahy, ktoré sme si vybudovali, keď sme sa zapájali do týchto aktivít. Najpamätnejšia vec sú ľudia, ktorých som stretol a s ktorými som sa spriatelil.‘

Willis bol súčasťou letectva až do augusta 2007, keď sa pripojil k Rescue Squadron 308throk vykonávať úlohy v zálohe, oficiálne odišiel do dôchodku v roku 2008. Potom sa stal nezávislým konzultantom pre núdzovú úrazovú starostlivosť pre vojakov.

herec

Wil Willis sa prvýkrát objavil ako herec vo filme Beerfest v roku 2006 ako člen britského tímu, po ktorom nasledovala ďalšia malá úloha Angieho manžela v kriminálnom filme In the Valley of Elah z roku 2007, v ktorom hrali Tommy Lee Jones a Charlize Theron.

Hoci jeho prvé úlohy neboli uznané, Wil Willis získal svoju prvú hlavnú úlohu v roku 2009, keď sa objavil ako Whisky Whisky v televíznom seriáli Special Ops Mission na Military Channel, ktorý ukázal expertov na zbrane, ktorí si našli cestu cez rôzne ciele.

V roku 2011 Wil účinkoval aj v krátkom filme, ktorý napísal Waste of Time, po ktorom nasledovala jeho postava Willisa v krátkom filme Sovereign of 2015.

Televízne vystúpenia – hostiteľ a expert

Wil Willis sa objavil ako expert v dokumentárnom televíznom seriáli z roku 2005 Rescue Warriors v epizóde Maroon Beret. V roku 2011 sa pripojil k Triggers: Weapons That Changed the World ako hostiteľ a expert na zbrane. Táto výstava predstavuje Willisa v sprievode ďalších odborníkov, ktorí si cenia zbrane a ich historický význam: „Pokryjeme všetko od pištolí po bojové pušky, útočné zbrane, raketové systémy odpaľované z ramena až po delostrelecké kusy. Je to skutočne vzrušujúca séria a natáčanie bolo veľmi zábavné.'

Dramatické znázornenie zbraní a vojenských misií, prezentované ako dokument, sa často zobrazuje v každej epizóde: „Robíme veľa balistických testov a testujeme zbraňové systémy buď proti sebe, alebo proti sebe navzájom“.

Willis objasnil otázky týkajúce sa zdroja zbraní zobrazené v sérii: „Zbrane sú prevažne zo súkromných zbierok. Náš zbrojár Mike Tristano má pomerne rozsiahlu osobnú zbierku zbraní, ktoré nám umožnil použiť pre túto sériu, čo je skvelé.

Kované v ohni

Wil Willis je hostiteľom History Channel Forged in Fire. V tejto show mala premiéru v júni 2015, noví kováči súťažia o výhru 10 000 dolárov prostredníctvom kovania čepelí. K dnešnému dňu sa relácia vysiela už sedem sezón.

V rozhovore z roku 2016 s Inverzne Willis hovoril o dôležitosti šou a svojej práci v nej: „Mám troch porotcov, ktorí sú všetci odborníci na veci, ktorými sa zaoberáme. (...) Moje skúsenosti sú v zámere a účele zbraní ako súčasť môjho vojenského výcviku a zázemia. Čo sa týka vystúpení, je pre mňa obohacujúce vyniesť na svetlo veci, ktoré ľudia nevedeli o určitých aspektoch sveta okolo nich.

Hoci šou má len zábavné účely, niektorí fanúšikovia sa pokúsili napodobniť to, čo je vidieť v šou doma, s tragickými výsledkami. V roku 2017 sa fanúšik show z New Yorku pokúsil použiť sud na ukovanie čepele, jeho činy však spôsobili požiar, ktorý sa vymkol kontrole a spálil tri budovy. Muž menom John Gomes musel zaplatiť pokutu 600 000 dolárov a bol odsúdený na jeden rok väzenia.

Napriek tomu, že ide o show, v ktorej je vytváranie zbraní nevyhnutné, Forged in Fire sa dočkala dobrej kritiky a Kristy Puchko z Pajba.com ju opísala ako „silný príklad netoxickej maskulinity“.

Spisovateľ

Wil Willis je bakalárom výtvarných umení v odbore scenáristika, vyštudoval New York Film Academy. Tento titul mu pomohol pokračovať v kariére v televízii.

Osobný život

Manželstvo a deti

Willis je ženatý s výtvarnou umelkyňou a ilustrátorkou Krystle Aminou. Nie je známe, kedy sa dvojica zoznámila, no zasnúbili sa v roku 2017, keď Willis na Valentína požiadal Krystle o diamantový prsteň, a nakoniec 8. októbra toho roku uzavreli uzol.

V marci 2020 pár privítali svoje prvé dieťa spolu chlapec menom Flash Orion Willis.

Mladý Flash však nie je Wilovými prvými deťmi, pretože je otcom dvoch dospievajúcich chlapcov menom Caleb a Jacob z predchádzajúceho manželstva. Informácie o ich matke však nie sú zverejnené.

Čistá hodnota

Wil Willis, ktorý je výsledkom svojej dlhej vojenskej kariéry popri zárobkoch za televízne vystúpenia, má odhadovanú čistú hodnotu 500 000 dolárov.

Vzhľad

Wil Willis je muž bieleho etnika s hnedými očami a vlasmi. Jeho výška je 5 stôp 11 palcov (1,8 m) a hoci jeho hmotnosť nie je známa, má silnú postavu.

Zaujímavosti

Willis robil rozhovor v Last Call s Carsonom Dalym v roku 2011.

Special Ops Mission dostala zlé kritiky za použitie CGI (Computer Generated Imagery).

Wil Willis je pripísaný iba za prvé dve sezóny Forged in Fire v IMDB (Internet Movie Database). Toto je však chyba, pretože Wil zostal ako hostiteľ show počas všetkých svojich siedmich sezón.

Veliteľ jeho armády Willisa nazval Pimple-Puss.

Vlastní Chevy Nova 383, hoci auto bolo až do žalostného stavu bolo obnovené od Willisa.

pridané Oficiálna fanpage Wil Willis na Utorok 9. júna 2015

Wil má dobré spomienky na členov nožovníkov vo filme Forged in Fire: „Každý jeden nožár, ktorý sa predstaví v tomto predstavení, je sám osebe postavou. Existuje toľko inteligentných, úžasných chlapcov s rôznym zázemím. Ale keď počúvate ich príbehy o tom, ako pritiahli k svojmu remeslu, nie je to také odlišné od kohokoľvek iného. Je tu iskra, ktorá podnieti záujem a tento záujem sa zmení na hobby a tento koníček sa stane profesiou. Veľa ľudí sa s tým vie stotožniť.‘

Wilova matka Mary bola Gréka.

Wilov otec Jakob odišiel z armády v roku 1991.