Hviezda The Untold Truth Of „Deadliest Catch“ – Jake Anderson

Jake Anderson je americký rybár, skateboardista a televízna osobnosť, narodený 16. septembra 1980 vo Forks, štát Washington, USA. Je známy tým, že sa objavil v dokumentárno-realitnom televíznom seriáli Deadliest Catch ako kapitán rybárskej lode Saga.

ObsahSkorý život

Jacob Van Martin Anderson sa narodil ako jedno z piatich detí Keitha a Jennifer Andersonových. Ako 13-ročný začal Jake praktizovať skateboarding v Los Angeles. Keď mal 19 rokov, jeho popularita vzrástla natoľko, že ho sponzorovalo niekoľko skate shopov a značiek: „Bol to len môj priateľ a ja. Mal som divoký sen, že sa staneme profesionálnymi skateboardistami a jediné, čo sme mali, boli videá a časopisy.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Išiel som dnes do práce do Ballardu. Hádajte, pred ktorou loďou @DeadliestCatch stojím? #objav #najsmrteľnejší úlovok #notthesaga

Príspevok zdieľaný používateľom Jake Anderson (@jakeandersonnw) 2. mája 2019 o 14:33 PDT

V roku 1999 Jakeov priateľ Casey pokračoval v ceste, aby sa stal profesionálnym skateboardistom, ale Jakeova športová kariéra sa náhle skončila, keď utrpel vážnu nehodu, pri ktorej si zlomil členok. Kvôli tomu začal požívať alkohol a drogy.

Kariéra

Prvý rybársky zážitok

Jake zúfalo potreboval prácu, pretože jeho príjem sa zastavil, našiel spôsob, ako sa živiť rybolovom: „Už som nemohol korčuľovať a nemohol som platiť účty. Bol to môj plán b.‘

Vtedy sa Jake presťahoval do Anacortes, rybárskeho mestečka, v ktorom sa vďaka svojmu strýkovi Brianovi Mavarovi naučil základy komerčného rybolovu. Vo veku 20 rokov a teraz s dostatočnými skúsenosťami sa presťahoval na Aljašku a začal loviť v Bristol Bay.

O päť rokov neskôr vo veku 25 rokov sa pripojil k rybárskej lodi Northwestern ako zelenáč. Túto pozíciu si udržal šesť rokov, kým ho kapitán Sig Hansen v roku 2011 nepovýšil na palubného pomocníka a potom na pomocného šéfa paluby.

Počas svojho pôsobenia v Northwestern získal Jake USCG (Pobrežná stráž Spojených štátov amerických) Mate licencia v tonovom rybolove. Tiež si stanovil cestu stať sa kapitánom plavidla, keď získal kapitánsku licenciu na 100 ton.

Výjazd zo severozápadu

V roku 2013 Jake Anderson opustil svoju pozíciu na Northwestern a stal sa spolukapitánom Kiska Sea. Pri práci so svojou novou posádkou však čelil niekoľkým problémom a čoskoro opustil rybársku loď návrat na severozápad : „Bolo dosť pokorné žiadať späť moju prácu.

Mal som niekoľko ďalších ponúk ísť na iné lode a spočiatku som sa skutočne zdráhal požiadať o návrat. Ale na konci dňa som sa rozprával so Sigom a hovoril som s Edgarom (Hansenom) a tak trochu usúdili, že požiadam, aby som sa vrátil, pretože tú loď poznám.

O dva roky neskôr v roku 2015 Jake dosiahol svoj cieľ stať sa kapitánom, keď mu bola ponúknutá uvedená pozícia na rybárskej lodi Saga. Odvtedy sa jeho popularita značne zvýšila, pretože jeho vodcovstvo viedlo k tomu, že jeho posádka dosiahla mimoriadne úspešné sezóny lovu krabov vo vodách Aljašky.

V roku 2019 Anderson oznámil svoj zámer kúpiť Sagu. Pri jeho kúpe však čelí komplikáciám: „Je to ťažké kúpiť si loď, najmä preto, že nezarobíte veľa peňazí, ak to neurobíte správne. Ani sme nevedeli, koľko peňazí treba zarobiť... bolo to naozaj vysoké stávky.“

Najsmrteľnejší úlovok

Jake Anderson sa prvýkrát objavil v seriáli Deadliest Catch od Discovery Channel v roku 2008, keď ešte ako zelenáč pracoval na Northwestern. Pokračoval v objavovaní sa v relácii v nasledujúcich sezónach.

Fanúšikovia seriálu sledovali, ako Jakeova rybárska kariéra rastie, z mladého palubného kapitána sa stal kapitán vlastného plavidla.

Film Deadliest Catch mal premiéru v roku 2008 a sleduje život na palube členov posádky rôznych rybárskych plavidiel na Aljaške. Relácia sa vysiela už viac ako desať rokov, má neustále pozitívne recenzie a je mimoriadne populárna.

Osobné projekty

V roku 2011 Anderson spolupracoval s Topánky DVS , navrhovanie modelu Torey Mid pre profesionálneho skateboardistu Toreyho Pudwilla.

Okrem svojej kariéry rybára je Jake Anderson aj vynikajúcim autorom. Jeho autobiografia Relapse vyšla v roku 2014 a v krátkom čase sa stala bestsellerom.

Osobný život

Závislosť

Jake čelil v živote mnohým výzvam, vrátane závislosti na alkohole a drogách, ktorú si vypestoval vo veku 19 rokov, keď utrpel zranenie to ukončilo jeho sľubnú skate kariéru.

Hoci Jake prestal konzumovať nelegálne drogy, stal sa závislým na liekoch proti bolesti. Rozhodol sa zmeniť svoj život, keď jeho sestra Chelsea Dawn zomrela 13. februára 2009 vo veku 39 rokov vo Washingtone po komplikáciách so zápalom pľúc.

Jakeovo úsilie prekonať svoje závislosti bolo odmenené, pretože jeho práca na palube Northwestern sa zlepšila a priniesla mu rôzne povýšenia spolu s rešpektom ostatných členov posádky.

Otcova smrť

Jakeov otec Keith Anderson zmizol 6. januára 2010. Andersonova rodina vyhlásila, že Keith cestuje za známym v Arlingtone vo Virgínii, hoci jeho veci ako mobilný telefón a lieky zostali doma. Keithovo opustené auto bolo nájdené na opustenej ceste v Darringtone vo Washingtone. Jake dostal nešťastnú správu, keď bol na palube Northwestern, kilometre ďaleko od svojej rodiny, počas natáčania Deadliest Catch. Uprostred bolesti spôsobenej zmiznutím jeho otca sa Jake rozhodol stať sa tým najlepším rybárom, akým mohol byť.

V roku 2012 našiel turista v okrese Skagit pozostatky ľudského tela. Po dôkladnom vyšetrení sa zistilo, že ide o Keitha Andersona.

Manželstvo

Jake Anderson sa oženil s Jennou Paterson 13. mája 2012. Hoci o páre nie je veľa informácií, je známe, že spolu privítali troch synov, menom Aiden, Candence a Luca. Anderson na ňom zvyčajne zdieľa fotky svojej rodiny Instagramový účet .

Čistá hodnota

Čistý majetok Jakea Andersona sa odhaduje na 1,8 milióna dolárov, čo je výsledok jeho práce rybára, zárobkov zo spolupráce s DVS Shoes a za účinkovanie vo všetkých sezónach úspešného televízneho seriálu Deadliest Catch.

Fyzický vzhľad

Jake Anderson je zjavne pekný muž bieleho etnika, jeho oči sú modré a vlasy blond. Jeho váha a výška nie sú známe, aj keď je jasné, že je silne stavaný vďaka svojej práci rybára.

Zaujímavosti

V rozhovore s Yahoo v roku 2014 , Jake hovoril o svojej láske k rybárčeniu: ‚Som pre to veľmi vášnivý a je to všetko, čo teraz viem robiť. Mohol by som ísť robiť veci, ako je skateboarding a prípadne zástupca spoločnosti. Ale je tu niečo, čo ma núti vrátiť sa späť.

V tom istom rozhovore sa Jake priznal, že si veľmi vážil svoju pozíciu v Northwestern: ‚Proste to tam milujem, je to môj domov, môžem si robiť, čo chcem. Len som sa objavil, pretože je to ako rozšírenie môjho domu.

Na Štedrý večer v roku 2014 kúpil svojej mame auto. Spolu s manželkou Jennou udalosť nahrali a video zverejnili na svojej oficiálnej stránke na Facebooku.

pridané Jake Anderson na Sobota 13. apríla 2019

Jake má miernu rivalitu so svojím bývalým kapitánom Sigom Hansenom, pretože často nesúhlasil s jeho rozhodnutiami. Rozdiely medzi týmito dvoma kapitánmi sa však vždy riešili s rešpektom a majú dobré a priateľské vzťahy.

Jake priznal, že na začiatku svojej kariéry pochyboval o svojej schopnosti stať sa rybárom. Anderson priznal, že bol „zničený“ po tom, čo odišiel z Northwestern a pripojil sa k moru Kiska, pretože čelil mnohým výzvam, ktoré ho odrádzali.

Hviezdy Fellow Deadliest Catch Jake a Josh Harris stratili svojho otca Phila v roku 2010 pri nahrávaní show. Anderson sa priznal, že žiarlil na bratov Harrisovcov, pretože s ním mohli stráviť posledné chvíle svojho otca a boli prítomní pri jeho pohrebe, čo Anderson nemal so svojím otcom Keithom.

Jakeova jediná verejne známa sestra bola Chelsea Dawn. Mal však ďalšie tri sestry, mená neznáme.