Hľadači Ameriky Mike Wolfe Čistá hodnota, manželka, väzenie – životopis

Každý, kto musel vypratať rodinný dom, vie, koľko rôznych vecí sa za tie roky nahromadí. Aj keď väčšina z toho môže byť obyčajne zasypaná, väčšina ľudí si neuvedomuje, že sú tam veci, ktoré majú skutočnú hodnotu, veci, ktoré nastražia uši Mikea Wolfa a prinútia ho, aby sa postavil na váš dvor. Mike je myseľ a jeden z hlavných členov v American Pickers. Mike, postavený na úspechu svojich obchodov, Antique Archaeology, nám ukazuje blízky nomádsky život zberača, ktorý cestuje po celej krajine, aby objavil zabudnuté artefakty. Okrem toho, že je Mike podnikateľ a hviezda televíznej reality show, je aj milujúcim otcom a manželom, ktorý svojej žene poskytuje potrebnú podporu počas boja s rakovinou.

ObsahRaný život a rodina

Mike Wolfe bol narodený 11. júna 1964 v Joliet, Illinois, USA, prostredné z troch detí s bratom menom Robbie a sestrou menom Beth. Mike a jeho súrodenci nikdy nezverejnili identitu svojho biologického otca, keďže ich rodičia sa rozviedli, keď boli deti ešte veľmi malé. Rita Wolfe, vychovala ich ako slobodná matka a vštepila im všetky hodnoty, ktoré dnes majú. Zdalo sa, že Mike vie, čo má robiť, takmer inštinktom, keď už od štyroch rokov hľadal artefakty a predmety v odpadkoch. Vzhľadom na jeho rodinné pomery bolo toho veľa, čo si Wolfeovci nemohli dovoliť, keď vyrastal. Keď Mike zachránil banánovú sedačku zo susedovho dvora, dal mu prvú chuť slobody a bola to akvizícia, ktorá odštartovala Wolfovu celoživotnú vášeň pre reštaurovanie a zber.

Vzdelávanie

Mike Wolfe prekonal svoje roky akadémie . Sotva sa mohol sústrediť na svoje učebnice a na interpretáciu informácií by bolo treba viackrát prečítať jednu stranu. Mike to však vydržal a imatrikuloval z Bettendorfu v roku 1982 – aj keď ako tretí od konca triedy. Mike strávil nejaký čas pohybom medzi komunitnými školami, ale jeho srdce v tom jednoducho nebolo. Uvedomil si, že jeho vášeň leží ďaleko od sveta akademickej obce, a tak sa rozhodol vybudovať si vlastnú kariéru.

Kariéra

Predajca zvláštnych prác a bicyklov

Mike chvíľu pracoval ako posol v Chicagu, no zistil, že neustále cestovanie zaťažuje jeho vzťahy. V roku 1987 sa uchádzal o prácu v Hike ‚n‘ Bike, pričom jeho jediným prejavom bola jeho vášeň pre bicykle a mladosť strávená ich opravou.

Mike by pracoval za 7 dolárov na hodinu, pričom by zostavil až 13 bicyklov za deň. Stal sa profesionálom v predaji bicyklov a jeho šéf si dokonca všimol jeho účinnosť na výstavnej ploche. Práve táto práca mu poskytla prvý pohľad na klasické bicykle, keď mu šéf ukázal jeho osobnú zbierku.

Wolfe, uchvátený efektívnou krásou motoriek, okamžite chcel jednu svoju, a tak zostavil letáky a rozdával ich široko-ďaleko a začal kupovať bicykle široko ďaleko za čokoľvek od 25 do 100 dolárov. Aj keď sa to pre muža na výplatnej páske javí ako zvláštny koníček, po zreštaurovaní motoriek ich dokázal predať až za 5 000 dolárov – majetok v porovnaní s tým, čo zarobil na ich montáži.

Preteky

S jeho veľkou zbierkou zreštaurovaných motocyklov bolo nevyhnutné, aby Mike bol priťahovaný pretekanie kultúra. Deväť rokov od roku 1989 do roku 1998 Mike vlial svoju dušu do cyklistiky, zúčastnil sa súťaží cat4 a cat3. Pochvaľuje si, že na pretekoch bol vždy v prvej päťke a vyhral jedno štátne prvenstvo v časovke v kategórii cat4. Jeho povinnosti ako majiteľa obchodu s bicyklami si však vyžadovali čoraz viac jeho pozornosti a pretekanie nakoniec upadlo na vedľajšiu koľaj.

Predajňa bicyklov

Keď Mike pracoval ako obchodný zástupca v roku 1993 vo veku 29 rokov, zavolal do obchodu, len aby zistil, že ide o predajňu bicyklov, ktorá je na predaj.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Keď som bol malý, sníval som o tom, že budem vlastniť takýto bicykel. Jediný prípad, keď by ste niekedy videli niečo tak skoro a významné, je, keď jeden zo starých ľudí na swapovom stretnutí niečo vynesie... Všetci sme sa zhromaždili okolo mladých aj starých, aby sme videli to, čo by sme normálne videli len v knihách. pred internetom by sme všetci zažili tú chvíľku spolu. Starí chlapi by sa delili o poznatky a my mladí zberatelia by sme počúvali. Hovorilo by sa o počúvaní, ako to beží... A kázne o tom, prečo to bolo také krásne. Cítim tie chvíle a vášne... Sformovali ma a vyformovali do toho, kým som dnes. Toľko z nich je teraz preč... A my mladí chlapci máme teraz veľké topánky, ktoré musíme vyplniť. Môj priateľ ma odfotil minule. A keď som to videl, všetky tie emócie sa vrátili späť. K tým, ktoré si vymenia polia v Oley PA, Davenport Iowa, Wauseon OH... Posvätné pozemky pre všetkých zberačov raz za rok.. Bože, chýbajú mi tie dni... Myslím, že teraz som jedným z tých starých chlapov, ktorí snívajú o tom, že môj kruh bude nabudúce priatelia sa môžu spojiť Vymieňať si príbehy a vyť na Mesiac...

Príspevok zdieľaný používateľom Mike Wolfe (@mikewolfeamericanpicker) 29. apríla 2020 o 6:20 PDT

Mike Wolfe vedel, že toto je jeho príležitosť a vzal každý cent, čo mal, predal svoj milovaný Harley z roku 1934 a kúpil obchod. Odtiaľ bol jeho úspech exponenciálny, Mike povedal Bicyclingu, že som prvý deň zarobil 150 dolárov a v prvom roku som zvýšil predajňu zo 75 bicyklov ročne na 500 bicyklov ročne. Vtedy vzlietli horské bicykle. Bol som najväčším predajcom Manitou v krajine. Bol to oriešok. Rozhýbali sme to tak silno, že sme otvorili ďalší obchod v East Davenport.

Nebolo však všetko slniečko, po rokoch vlastníctva predajní vypukol v predajni nad ním požiar, ktorý sa zrútil do jeho predajne a zapálil ju.

Okrem toho predchádzajúci majiteľ obchodu ho úplne oklamal a oklamal, pokiaľ ide o poistenie obchodu, a trvalo by roky, kým by z poisťovne dostal cent. Hoci druhý obchod bol stále v dobrom stave, vietor mu zobrali spod krídel a ocitol sa v strate a úplne sa zlomil.

Starožitná archeológia

Keď mu z jeho biznisu s bicyklami zostalo len málo, Mike objavil E-bay. Táto myšlienka podnietila jeho kreativitu a čoskoro si založil webovú stránku a vydal sa na cestu v nákladnej dodávke. Takže jeho predajňa – Starožitná archeológia – začalo v roku 2000. Svoj prvý obchod otvoril v Iowe a po následnom úspechu svojho obchodu a úlohy v televíznej reality show otvoril druhý obchod v Nashville, Tennessee.

American Pickers

Mike Wolfe, ktorý si bol veľmi dobre vedomý nekonvenčného zvratu v jeho živote, si uvedomil, že to, čo robí, by bola skvelá reality show. Po predložení nápadu niekoľkým spoločnostiam sa však stalo až príliš pravdepodobné, že takáto šou sa nikdy neuskutoční. History Channel si nakoniec uvedomil potenciál tohto gambitu, a tak sa rozhodol, že reláciu, ktorá mala premiéru 18. januára 2010 a trvá dodnes, nakrútia práve oni.

Zatiaľ čo show je zameraná na Mike Wolfe a Antique Archeology - čo je Mike opisuje as V podstate je šou profilom môjho života – o mne – to neznamená, že jej chýba osobnosť a postavy.

Mike cestuje naprieč Amerikou v spoločnosti Franka Fritza, priateľa zo strednej školy a ďalšieho majiteľa vyberacieho obchodu. Manning, alebo lepšie povedané, ženská v administratívnej pevnosti a hľadanie zdrojov na ich základni je Danielle Colby, sama o sebe fascinujúca osobnosť.

Autor

Potom, čo si Wolfe uvedomil, ako veľmi zbieranie oslovilo verejnosť, a rozpoznal spôsob, akým ovplyvnilo jeho detstvo, napísal na túto tému dve knihy. V roku 2011 vydal svoju prvú knihu American Pickers Guide to Picking, potom v roku 2013 napísal knihu Kid Pickers: How to Turn Trash into Treasure, čím túto tému sprístupnil ľuďom všetkých vekových kategórií.

Osobný život

Rodina

Mike Wolfe sa stretol s Jodi Faets v roku 1994, dlho predtým, ako sa preslávil. Jodi už mala syna z predchádzajúceho manželstva menom Kyle, ale to nijako nezastrašilo Mikea. Jodi spomína, že Mike ju často brával na výber a tvrdil, že to boli rande. Napriek tomu sa obaja zamilovali a vstúpili do oddaného vzťahu. 18. januára 2012 privítali na svete svoju dcéru Charlie, a to sa ukázalo byť impulzom, ktorý ich prinútil, aby sa vzali neskôr v tom istom roku, 8. septembra 2012. Napriek fámam, Mike nie je mŕtvy, ale živý a zdravý.

Lekárske záležitosti

Pre rodinu Wolfeovcov to nebolo vždy ľahké. Ich dcéra Charlie sa narodila s rázštepom podnebia, čo je stav, ktorý si vyžaduje operáciu na nápravu.

pridané Mike Wolfe, výber Američanov na Streda 12. augusta 2020

Našťastie po dvoch rekonštrukčných operáciách tváre sa problém podarilo úspešne vyliečiť a je z nej úplne šťastné dieťa.

Po tejto lekárskej dráme bola Jadi v roku 2013 diagnostikovaná druhá fáza Non-Hodgkinovho lymfómu. Lekári okamžite začali s liečbou a na veľkú úľavu rodiny prežila rakovinu po sérii operácií aj liečby.

Vzhľad

Mike Wolfe má štíhlu postavu a široký úsmev, namiesto ktorého jeho tvár vždy vyzerá, akoby sa každú chvíľu začal smiať. Prešedivené vlasy si rozčesáva v strede a má tmavohnedé oči. Mike je vysoký 6 stôp (1,83 m) a váži okolo 150 libier (70 kg).

Čistá hodnota a plat

Mike Wolfe sa vytiahol hore nohami a zmenil svoj život z toho, že nemá absolútne nič, na virtuálne impérium v ​​odvetví zberu. Vďaka dvom úspešným predajniam a príjmom od veľmi populárnych American Pickers môže žiť život ďaleko od svojho skromného pôvodu. Od polovice roku 2020 má Mike pôsobivú čistú hodnotu 5 miliónov dolárov.