• Hlavná
  • Herci
  • Harry Holland - Kto to je? Slávny člen rodiny Holandska

Harry Holland - Kto to je? Slávny člen rodiny Holandska

ObsahKto je Harry Holland?

Harry Holland sa narodil 14. februára 1999 v Kingston-upon-Thames, Surrey v Anglicku, a je filmárom aj hercom, no možno najznámejší je mladší brat herca Toma Hollanda. Jeho brat získal medzinárodné uznanie za rolu Petra Parkera alebo Spider-Mana v Marvel Cinematic Universe (MCU).

Čistá hodnota Harryho Hollanda

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Harryho Hollanda odhaduje na viac ako 200 000 dolárov, zarobených úspechom v rôznych snahách. Pravdepodobne ťaží aj z úspechu svojho veľkého brata, keďže Tom má čisté imanie odhadované na viac ako 6 miliónov dolárov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Milujúci život v Maroku ✌

Príspevok zdieľaný používateľom Harry Holland (@harryholland64) 14. januára 2020 o 9:54 PST

Čas ukáže, či Harry s pribúdajúcim vekom prerazí vo filme alebo herectve.

Raný život a začiatky kariéry

V mladom veku Harry získal veľa pozornosti v zábavnom priemysle vďaka svojmu otcovi, autorovi, ktorý pracoval aj ako komik a herec. Jeho matka bola na druhej strane profesionálnou fotografkou – rodičia povzbudzovali svoje deti, aby sa venovali umeleckej kariére. Vyrastal po boku dvojča Sama, staršieho brata Toma a mladšieho brata Paddyho.

Hoci ho toto remeslo spočiatku nezaujímalo, začal sa zaujímať o herectvo vďaka činnosti jeho brata a práci jeho otca. Keď sa dozvedel viac o zábavnom priemysle, stal sa viac pripútaný k vnútornému fungovaniu filmov, a nielen k jeho hereckej stránke. Chcel vedieť viac o tom, ako vznikali filmy a o výrobe veľkého projektu. Nakoniec dostal veľkú šancu, keď jeho rodina odišla do Thajska, aby sa pripojila k jeho bratovi Tomovi, pretože bol obsadený do jeho prelomovej úlohy v The Impossible.

Herecká práca

Počas natáčania The Impossible sa Harry viac zoznámil s fungovaním veľkého hollywoodskeho štúdia, čo ešte viac podporilo jeho vášeň jedného dňa vytvárať filmy. Spolu s jeho bratom-dvojčaťom dostalo duo vo filme herecké úlohy, ako je vidieť na záberoch po boku Toma Hollanda. The Impossible je katastrofický film, ktorý rozpráva príbeh Márie Belonovej, keď sa ona a jej rodina stretli s cunami v Indickom oceáne, ktoré zabilo viac ako 200 000 ľudí v rôznych krajinách, spôsobené podmorskou sopečnou erupciou, ktorá zaznamenala viac ako deväť stupňov Richterovej stupnice.

Cunami, ktoré narástlo na 100 stôp a zasiahlo aj vnútrozemie, spôsobilo devastáciu v krajinách ako India, Thajsko, Indonézia a Srí Lanka.

Film hral Toma po boku Naomi Watts a Ewana McGregora a bol veľmi úspešný a získal veľa pozitívnych recenzií – Watts bola za svoj výkon nominovaná na Oscara. Počas svojho pobytu sa zblížili s hercami a hercami, ktorí si obľúbili Harryho záujem o filmy. Vrátil sa domov a začal vizualizovať koncepty pre filmy, ktoré chcel nakrútiť, ale netrvalo dlho a začal opäť hrať.

Pokračovanie v hereckej práci a filmovaní

V roku 2013 Harry opäť spolupracoval s Naomi Watts vo filme Diana, ktorý rozprával príbeh posledných dvoch rokov života Diany, princeznej z Walesu, hlavne podľa knihy Diana: Her Last Love od Kate Snell. Film sa začína Dianiným rozvodom s princom z Walesu Charlesom, jej životom, keď cestuje po svete a stretáva budúceho milenca Hasnata Khana, a udalosťami, ktoré viedli k jej tragickej smrti pri autonehode v Pont Alma. Vo filme on zobrazovaný mladý princ Harry a mal viac času pred obrazovkou ako jeho predchádzajúca práca vo filme The Impossible.

Krátko nato začal vytvárať krátke filmy, ktoré zverejnil na YouTube kanáli Holland Shorts. Často spolupracoval so svojimi bratmi, ktorí boli hviezdami jeho filmovej tvorby. V roku 2015 si krátky film Tweet získal trochu pozornosti, pretože Tom Holland si vyskúšal réžiu po boku svojho mladšieho brata. Medzi ďalšie Harryho projekty patria Hugo Hans: Divokí bežci, Uprostred noci, Ruže pre Lily a Tajomný dom na Hoarder Hill. Viackrát sa objavil aj na podujatiach na červenom koberci, najmä podporil svojho staršieho brata, keď sa preslávil ako Spider-Man.

Harry Holland, anglický herec, dnes oslavuje svoje 20. narodeniny! Najšťastnejšie z narodenín<3

pridané Môj publicista na štvrtok 14. februára 2019

Brat – Tom Holland

Tom, ktorý sa chcel venovať herectvu v mladom veku, sa zapísal na BRIT School for Performing Arts and Technology, potom si začal vytvárať meno prostredníctvom divadelných produkcií a muzikálov, najmä v muzikáli Billy Elliot. Po úspechu na javisku začal získavať viac televíznej a filmovej práce a vyjadrovať sa pre film Arrietty od Studio Ghibli, než získal prelom rolu vo filme The Impossible, ktorý mu získal všeobecnú chválu, čo viedlo k mnohým oceneniam, ako napríklad London Film Critics Circle Award pre mladého britského interpreta roka.

Hollandova hviezda dosiahla medzinárodný status v roku 2015, keď bol obsadený ako tínedžer Peter Parker alebo Spider-Man zo slávy Marvel Comics, čo mu umožnilo pripojiť sa k Marvel Cinematic Universe. Odvtedy sa objavil vo filmoch ako Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Nakrútil aj dva sólové projekty Spider-Man – Spider-Man: Homecoming a Spider-Man: Far From Home a svoju rolu si zopakuje v treťom filme v roku 2021. Holland sa naďalej etabluje ako plodný herec v ďalších úlohách tiež, ako je vidieť v In the Heart of the Sea a The Current War.

Osobný život

Je známe, že Harry je slobodný – je stále mladý a zameriava sa na rozvoj svojej kariéry. Pokračuje vo vytváraní filmov a zdieľa ich prostredníctvom holandského kanála YouTube. Získal tiež trochu slávy sociálne médiá , vďaka jeho spojeniu so starším bratom Tomom. Jeho cieľom je pokračovať v štúdiu a až potom sa naplno venovať práci v zábavnom priemysle.