• Hlavná
  • Herci
  • Grace Fan DeVito – Kto je dcéra Dannyho DeVita? Wiki

Grace Fan DeVito – Kto je dcéra Dannyho DeVita? Wiki

ObsahKto je Grace Fan DeVito?

Grace Fan DeVito je americká herečka a producentka, no pravdepodobne najznámejšia ako dcéra legendárneho hollywoodskeho herca Dannyho DeVita. Pracovala na niekoľkých projektoch, väčšinou krátkych filmoch a televíznych seriáloch, ako herečka aj producentka. Jej najznámejším dielom je krátky film Bloom (2007).

Grace Fan DeVito Age, Bio, Wiki

Grace Fan DeVito sa narodila 25. marca 1985 v New Yorku v USA ako dcéra hercov Dannyho DeVita a Rhey Pearlman. Grace je prostredným z troch detí v rodine – Jake DeVito je mladší, zatiaľ čo Lucy DeVito je od nej staršia. Podrobnosti o Graceinom ranom veku a vzdelaní nie sú známe, pretože ich úspešne drží mimo očí verejnosti.

Kariéra Grace Fan DeVito

Rovnako ako jej slávni rodičia, aj Grace Fan DeVito sa angažuje vo filmovom priemysle. Produkčný debut mala v roku 2006 s komédiou Benjiho Samita My Girlfriend's Abroad o vysokoškolákovi Kevinovi, ktorému sa celý svet obráti hore nohami, keď jeho priateľka odíde do zahraničia. on sám so svojím najlepším kamarátom z bratstva a s roztomilou prváčkou. V tomto filme si zahrali Stuart Paul Gibbs, Alex Clifford a Matt Perlmutter. Grace produkovala krátky film s názvom Bloom len o rok neskôr o mladom rybárovi Lankfordovi a jeho chorej matke. Zaujímavé je, že Graceina skutočná matka Rhea Perlman vo filme hrala Lankfordovu mamu.

Grace zažila svoj herecký debut, keď sa v roku 2015 objavila vo fantasy Amboy od Frances Scholz, v hlavnej úlohe s nomináciou na Oscara, Zlatým glóbusom a držiteľom ceny Primetime Emmy, Paulom Giamatti.

Pre Grace to bolo len krátke vystúpenie, po ktorom hrala rôzne postavy v epizóde animovaného seriálu Jeff & Some Aliens v roku 2017 a dala svoj hlas mimozemskej herečke, Lil’ Nubbins, Stoned Azurian Skater #2. Neexistujú žiadne informácie o jej súčasných snahách, či Grace momentálne pracuje na nejakom filme alebo nie.

Grace Fan DeVito Čistá hodnota, výška a vzhľad, osobný život

Podľa autoritatívnych zdrojov sa čistý majetok Grace Fan DeVito začiatkom roku 2020 odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, a to vďaka jej vlastnému úsiliu a možno len vďaka priezvisku. Majetok Dannyho DeVita je údajne 80 miliónov dolárov, takže Grace má pravdepodobne v prípade potreby zálohu.

pridané Jonathan Hopkins na štvrtok 31. marca 2016

Grace neprezradila svoju presnú váhu, ale vyzerá, že je o niečo vyššia ako jej otec a matka. Má hnedé oči a hnedé vlasy.

Grace je tajomná o svojom osobnom živote a nič o ňom nezdieľala. Podľa zdrojov je momentálne single.

Otec Grace Fan DeVito – Danny DeVito

Daniel Michael ‚Danny‘ DeVito Jr. sa narodil 17. novembra 1944 v Neptune Township, New Jersey, USA, ako syn Julie DeVito (rodenej Moccello) a Daniela DeVita staršieho, majiteľa malého podniku. Danny vyrastal spolu so svojimi dvoma staršími sestrami a je talianskeho pôvodu, jeho rodina pochádza zo San Fele, Basilicaty a Kalábrie. Po absolvovaní Oratory Preparatory School v Summite v New Jersey v roku 1962 sa Danny vyškolil na Americkej akadémii dramatických umení, kde v roku 1966 promoval, ale predtým, ako sa stal hercom, bol DeVito kvalifikovaným kaderníkom.

Svoju budúcu manželku Rheu Perlmanovú stretol už v prvých divadelných dňoch, keď sa spolu objavili v hrách produkovaných Westbeth Playwrights Feminist Collective.

Kariéra Dannyho DeVita na veľkej obrazovke

Danny DeVito známy svojou nízkou postavou – meria len 4 stopy a 10 palcov (1,47 m), no neprekážalo mu to, s viac ako 130 titulkami na obrazovke v jeho slávnej kariére, ktorá sa začala v roku 1970 v dráme Roberta Clouse Dreams of Glass. . Mal dokonca tú česť zahrať si po boku oscarovej herečky Sophie Loren vo filme Lady Liberty (1971), no DeVitovým najvýznamnejším projektom na začiatku filmovej kariéry bola oscarová dráma Miloša Formana Prelet nad kukučím hniezdom (1975). Danny si zahral postavu Martiniho vo vedľajšej úlohe legendárneho Jacka Nicholsona.

DeVito a Nicholson sa opäť spojili o niekoľko rokov neskôr vo filme Goin’ South (1978), ktorý bol nominovaný na Nicholsonovu cenu Zlatý glóbus.

Taxi a Rise to Stardom

V rokoch 1978 až 1983 Danny DeVito hral rolu dispečera taxíkov v New Yorku v seriáli Taxi ocenenom Zlatým glóbusom, ktorý sa objavil vo všetkých 114 epizódach a za túto rolu získal Zlatý glóbus a Primetime Emmy. Krátko po skončení Taxi si DeVito zahral Vernona Dahlarta vo viacnásobnej oscarovej komediálnej dráme Podmienky lásky (1983) Jamesa L. Brooksa, v ktorej hrali Shirley MacLaine, Debra Winger a Jack Nicholson, a o rok neskôr si zahral po boku Michaela Douglasa a Kathleen Turner. v dobrodružstve Roberta Zemeckisa Romancing the Stone, nominovanej na Oscara, a opäť sa s nimi spojil vo filme Klenot Nílu (1985).

V roku 1986 si DeVito zahral s Bette Midler a Judge Reinholdom v komédii Ruthless People nominovanej na Zlatý glóbus, zatiaľ čo v roku 1987 debutoval ako režisér filmom Hoď mamu z vlaku, v ktorom si zahral aj po boku Billyho Crystala. DeVito ukončil 80. roky dvoma dôležitými časťami vo filme Dvojičky (1988) s Arnoldom Schwarzeneggerom a vo Vojne ruží (1989), nominovanej na Zlatý glóbus, ktorú aj režíroval.

Pokračujúci úspech v 90. rokoch

Danny DeVito sa v 90. rokoch naďalej objavoval vo vplyvných filmoch, ako bol napríklad film Tima Burtona, Batman sa vracia, nominovaný na Oscara (1992), kde si zahral zloducha Penguina po boku Michaela Keatona, Michelle Pfeiffer a Christophera Walkena. V tom istom roku DeVito režíroval a hral s Jackom Nicholsonom v životopisnej dráme Hoffa nominovanej na Oscara, zatiaľ čo v roku 1994 hral v komédii Renesančný muž.

V polovici 90. rokov hral DeVito s Gene Hackmanom, Rene Russo a Johnom Travoltom vo filme Barryho Sonnenfelda Get Shorty (1995), ocenenom Zlatým glóbusom, a v roku 1996 režíroval a hral v Matilde.

Danny zostal v nasledujúcich rokoch zaneprázdnený a objavil sa vo filme Tima Burtona Mars Attacks! (1996) a hrala vedľajšiu úlohu v oscarovom filme Curtisa Hansona L.A. Confidential (1997), v ktorom si zahrali Kevin Spacey, Russell Crowe, Guy Pearce a Kim Basinger. DeVito ukončil 90. roky rolami vo filme Francisa Forda Coppoly The Rainmaker (1997), Sofii Coppolovej The Virgin Suicides (1999) a v biografickej komédii Man on the Moon: (1999), ktorá získala Zlatý glóbus Miloša Formana, v hlavnej úlohe s Jimom Carreym. .

Nominácia na Oscara a najnovšie dielo

DeVito získal svoju jedinú nomináciu na Oscara za Erin Brockovich (2000), ale zaujímavé je, že pôvodne nebol za túto úlohu nominovaný.

DeVito získal nomináciu za produkciu, čo bol len jeden z mnohých filmov, ktoré počas svojej kariéry produkoval. V roku 2001 si Danny zahral po boku Genea Hackmana v akčnej Heist od Davida Mameta, o rok neskôr režíroval a hral spolu s Robinom Williamsom, Edwardom Nortonom a Catherine Keener vo filme Death to Smoochy. V tomto desaťročí hral v mnohých ďalších filmoch, ale žiadny z nich nepritiahol veľkú pozornosť.

Medzitým DeVito hrá spolu s Charliem Dayom, Glennom Howertonom, Robom McElhenneym a Kaitlin Olson v televíznom seriáli It's Always Sunny in Philadelphia, nominovanom na cenu Primetime Emmy Award (2005-). Naposledy si DeVito zahral vo filme The Comedian (2016) s Robertom De Nirom v hlavnej úlohe, Tim Burton’s Dumbo (2019) a Jumanji: The Next Level (2019).

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Deň 94! #dannydevito #danny #jumanji #jumanjithenextlevel #therock #kevinheart #karengillan #itsalwayssunnyinphiladelphia #itsalwayssunny #sunny #thetrashman #glenhowerton #robmcelhenney #charlieday

Príspevok zdieľaný používateľom Danny Devito (@danny.devitodaily) 14. júna 2020 o 9:16 PDT

Osobný život, výška

Danny DeVito a Rhea Perlman DeVito žili v dome s rozlohou 14 579 štvorcových stôp (1 354 m²) v Beverly Hills v Kalifornii v rokoch 1994 až 2015, keď ho predali za 24 miliónov dolárov. Pár tiež vlastní bungalov v blízkosti Rodeo Drive v Beverly Hills a komplex s viacerými rezidenciami na Broad Beach v Malibu. DeVito tiež vlastnil reštauráciu s názvom DeVito South Beach v Miami Beach na Floride, ale v roku 2011 bola zatvorená.

Danny je blízkym priateľom Lucy Liu, Kristin Chenoweth a Judda Hirscha. DeVito je veľkým podporovateľom Demokratickej strany a v marci 2016 podporil kandidáta Bernieho Sandersa na prezidenta. Podporil aj kampaň Jeremyho Corbyna v roku 2016 vo voľbách do vedenia britskej Labouristickej strany v júli 2016.