• Hlavná
  • Herci
  • Gil Bellows (Ally McBeal) Wiki: Manželka, čistá hodnota, rodina, výška

Gil Bellows (Ally McBeal) Wiki: Manželka, čistá hodnota, rodina, výška

Gil Bellows je kanadský televízny a filmový herec, pravdepodobne najlepšie známy tým, že hrá rolu Tommyho Williamsa vo filme Vykúpenie z väznice Shawshank a Billyho Thomasa v televíznej show Ally McBeal.

Obsah



Raný život, rodina, vzdelanie

Gil Bellows sa narodil 28. júna 1967 vo Vancouveri v Britskej Kolumbii v Kanade, má teda kanadské občianstvo. Zmaturoval na strednej škole Magee a pokračoval v kariére herectva na Americkej akadémii dramatických umení v Los Angeles v Kalifornii.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Gil Bellows (@gil.bellows)

Nie sú dostupné žiadne informácie o jeho rodičoch a súrodencoch.

Kariéra

Gil je dobre známy svojou prvou filmovou rolou mladého, nemotorného zlodeja menom Tommy, ktorý sa objavil so svojimi kolegami z hviezd Markom Rolstonom, Paulom McCraneom, Jude Ciccolellou a Bobom Guntonom. Vykúpenie z väznice Shawshank v roku 1994.

Mal opakujúcu sa úlohu v televíznom seriáli The Agency ako agent CIA Matt Callan, potom hral hlavnú úlohu vo filme Love a 0,45 ako Watty Watt. Objavil sa aj v iných filmoch vrátane francúzskeho filmu s názvom Un amour de sorcière‘, Kill the Messenger, House at the End of the Street a dobrodružného thrilleru Super Channel Science-Fiction s názvom Infected.

Gil je najlepšie známy tým, že hrá Billyho Thomasa v americkom právnom komediálnom a dramatickom televíznom seriáli Ally McBeal , vysielaný na Foxe, ktorý trval päť sezón od roku 1997 do roku 2002.

Vo svojich prvých sezónach sa stal kriticky uznávaným seriálom, keď v rokoch 1997 a 1998 vyhral Zlatý glóbus za najlepší televízny seriál – muzikál alebo komédia a v roku 1999 získal aj cenu Emmy za vynikajúci komediálny seriál.

V roku 2010 si Gil zahral úlohu Timothyho vo Flashboarde a objavil sa aj vo filme Unthinkable. V roku 2012 bol súčasťou filmu Fury a Boss sezóny 2 epizódy.

V roku 2016 bol potom obsadený ako stály predstaviteľ v seriáli Eyewitness, USA Network’s Drama. Potom nasledovali jeho vystúpenia vo filmoch She Has a Name (2016), Blood Honey (2017) a Strašidelné príbehy na rozprávanie v tme (2019).

Gil bol odmenený Screen Actors Guild Awards – vynikajúci výkon súboru v komediálnom seriáli v roku 1998, Primetime Emmy za kategóriu Vynikajúci pre televízny film v roku 2010 a Peabody Awards v roku 2011 pre Temple Grandin.

Osobný život

Gil sa zoznámil so svojou budúcou manželkou Ryou Kihlstedtovou počas práce na divadelnom festivale vo Williamstown v roku 1991. Rya je herečka a režisérka, známa úlohami vo filmoch Sám doma 3 (1997) a Dexter (2006). Vzali sa 3. októbra 1994 a majú dcéru menom Ava Emanuelle a syna Giovanniho.

Gil rád zachováva svoj osobný život v súkromí a nezapája sa do škandálov, klebiet a kontroverzií, ani nie je na žiadnej platforme sociálnych médií.

Vzhľad, štýl oblečenia

Gil má tmavohnedé vlasy a tiež svetlohnedé oči. Je vysoký 5 stôp a 10 palcov (1,78 m). Jeho veľkosť hrudníka, pásu a bicepsu je približne 42 palcov, 38 palcov a 14 palcov.

Čistý majetok a plat

Keďže jeho primárnym zdrojom príjmu je televízny herec, od začiatku roku 2021 má Gil odhadovaný čistý majetok takmer 1 milión dolárov .