Gabriel Brown (aka „Black Gryphon“) Priateľka, Čistá hodnota, Wiki

Hoci Gabriel Brown mohol veriť, že jeho budúcnosť je po prepustení z amerického námorníctva po ťažkom zranení rozbitá, je dôkazom, že inšpiráciu možno nájsť kdekoľvek. Gabriel dokázal premeniť to, čo sa zdalo ako tragédia, na úplne novú kariéru, najprv cestoval ako spevák pre námorníctvo a potom sa preslávil na YouTube. Vo svete, kde má každá susedova mačka kanál YouTube, je čoraz ťažšie nájsť nákup na online fóre. Brown však vynikol v oživovaní originálnych skladieb a tematických piesní so svojimi hudobnými schopnosťami.

pridané Čierny Gryph0n na Pondelok 10. februára 2014

Na internete je známejší ako Black Gryph0n a často spolupracoval s Baasikom, jeho mladším bratom.

ObsahRaný život a rodina

Gabriel Brown sa narodil 22. februára 1990 v Marylande v USA do veľmi hudobnej rodiny. Táto expozícia hudbe v jeho mladosti mu dala všetky nástroje, ktoré by neskôr potreboval na vytvorenie vlastnej hudobnej kariéry. On a jeho mladší brat Nathanael zdieľali lásku k hudbe a začali spolupracovať, keď boli ešte deti. Títo dvaja následne vytvorili a duo s názvom Just Passin’ Through a počas ôsmich rokov cestovali a vystupovali po celých Spojených štátoch a predvádzali pôvodné skladby, ako aj cover verzie.

Vzdelávanie

Gabriel prešiel rovno zo školy do školy vojenské vo veku 18 rokov. Kvalifikoval sa na vstup do US Navy SEALS, čo je notoricky ťažké odvetvie. Nanešťastie si zlomil stehennú kosť počas výcviku parašutizmu pre špeciálne operácie.

Kariéra

Vojenská kariéra

Po vážnom zranení počas tréningu dostal Gabriel možnosť trénovať ako spoluhráč kanoniera, ale túto príležitosť odmietol a namiesto toho sa rozhodol znovu zapojiť svoje výkonné schopnosti. Keď sa dobrovoľne prihlásil do námorníckeho zboru, jeho talent bol okamžite rozpoznaný a bol vymenovaný za vedúceho spevák zo 7thFleet Band Orient Express, s ktorým cestoval do japonskej Yokosuky.

S kapelou vystupoval tri roky, v skutočnosti spieval v 12 jazykoch. Za svoje schopnosti získal tri zlaté medaily za úspech námorníctva (NAM), ale neboli to všetko, čo si odniesol z Japonska, pretože má aj niekoľko známok z vystavenia sa úniku radiácie.

Po jeho pôsobení v 7thFleet dostal príležitosť stať sa hlavným spevákom Electric Brigade, námorníckeho zboru, ktorý vystupoval v Bielom dome a pri rôznych významných príležitostiach, ako sú prezidentské inaugurácie. Nakoniec dostal čestné absolutórium v ​​roku 2013 po piatich rokoch služby.

YouTube a hudobná kariéra

Priaznivé začiatky

Gabriel prvýkrát vytvoril svoj kanál YouTube koncom roka 2007, rok pred vstupom do armády.

Hoci výcvik a armáda vo všeobecnosti vyžadovali veľa jeho energie, stále sa ubezpečil, že zostane aktívny na svojom kanáli, uverejňuje najmä krátke náčrty a dokumentuje svoje cesty. Počas svojho spevu v Japonsku sa cez internetové fóra spriatelil s Michelle Creber. Michelle hovorí Appleboom na My Little Pony (MLP) na YouTube, čo vyvolalo dlhodobé priateľstvo a spoluprácu.

Keď bol Brown prepustený z armády, naplno sa vrhol do svojej hudobnej kariéry a svojej osobnosti Black Gryph0n. Po tom, čo vydal MLP fanúšikovskú verziu Beat It (Michael Jackson), nazbieral desiatky nasledovníkov – prevažne fanúšikov MLP.

Pokračoval v spolupráci s Michelle a presťahoval sa do Vancouveru, aby sa venoval kariére hlasového herectva.

Hudobný úspech

Aj keď ako hlasový umelec nebol veľmi úspešný, dostával sa najmä do neautorizovaných, malých úloh, jeho kompozičné a spevácke schopnosti boli čoskoro uznaný – to, čo bolo kedysi tvorivým koníčkom, sa zmenilo na solídnu kariéru. Gabriel Brown začal spievať na soundtrackoch a vytvárať tematické melódie, počnúc skladbou My Little Pony: Friendship is Magic v roku 2015 a potom Pac-Man and the Ghostly Adventures od roku 2013 do roku 2016. V roku 2016 tiež vyjadril vedľajšiu postavu vo filme Hľadá sa Dory. Gabriel tiež napísal a režíroval Kristoffa a Schlofa v rokoch 2014 až 2017 – sériu, v ktorej hral on a Michelle Creber.

Súčasne so stúpajúcou slávou na YouTube a vo filmovom priemysle pokračoval Gabriel Brown v spolupráci so svojím bratom, ktorý vystupuje pod pseudonymom ‚Baasik‘ a spoločne vydali svoj prvý album IMmortal. S Michelle vytvoril aj hudbu a títo dvaja vydali tri, veľmi dobre prijaté, albumy: Tribute, Getting Stronger a At Home, na ktorých účinkujú rôzni príbuzní Creberovcov. Tiež sa vrátil k svojim hudobným rodinným pôvodom a vydal album so svojou rodinou, ktorý nazval Space.

V priebehu rokov jeho sláva na YouTube narástla do stabilnej úrovne, keď má viac ako 4,5 milióna predplatiteľov. V roku 2019 vydal videozostrih svojich rôznych dojmov s názvom One Guy, 54 Voices, ktorý sa stal jedným z najsledovanejších videí na YouTube so 115 miliónmi videní.

Black Gryph0n sa teraz teší celosvetovej sledovanosti a fandom, živený originálnym obsahom a nekonečnou kreativitou.

Osobný život

Zdá sa, že Gabriel nie je v žiadnom type vzťahu – ak áno, podarilo sa mu to udržať v súkromí. Je veľmi aktívny Twitter , a rád sa stretáva so svojimi fanúšikmi a nasledovníkmi, diskutuje o všetkom od pohľadu na násilie až po hudbu a rozmanitosť. Vychováva fascináciu a lásku k vesmíru a vesmírnym technológiám. Postavil dokonca miniatúrny, no plne funkčný raketomet a experimentuje s odrážaním laserov od nebeských telies.

Vzhľad

Gabriel Brown má blond vlasy a modrošedé oči. Zatiaľ čo je zvyčajne hladko oholený, občas si zašportuje na okrajovom strnisku. Je svalnatý, prispieva k jeho vojenskej kariére a je atraktívny. Má mimoriadne expresívnu tvár a dokáže si osvojiť akúkoľvek osobnosť od bláznivej až po smrteľne vážnu. Gabriel Brown je vysoký 5 stôp 6 palcov (1,70 m) a váži 160 libier (73 kg).

Čistá hodnota a plat

Ako mnohí YouTuberi, aj Brown zarába značnú sumu za svoje speňažené videá a obsah. On a Michelle Creber majú tiež internetový obchod, kde predávajú oblečenie a ďalšie položky pre svoju rozsiahlu fanúšikovskú základňu. Autorské honoráre zarába aj za svoje hudobné albumy a skladby.

V polovici roku 2020 sa odhaduje, že jeho čisté imanie presiahne 1 milión dolárov.