Erik Cassel – Osoba, ktorá vytvorila Roblox – Ako zomrel?

ObsahKto bol Erik Cassel, osoba, ktorá vytvorila Roblox?

Erik Cassel sa narodil v Kalifornii v USA 16. decembra 1967 – jeho znamenie zverokruhu bol Strelec a mal americkú národnosť. Bol podnikateľom ktorý získal uznanie po spustení Robloxu, online hernej platformy a systému, ktorý používateľom umožňuje vytvárať malé hry, ktoré potom môžu hrať iní používatelia Robloxu.

Ako zomrel?

Erik zomrel 11. februára 2013 vo svojom dome po prehratom trojročnom boji s rakovinou.

O deň neskôr sa okolo 500 ľudí zhromaždilo v pamätníku Erika Cassela a mnohí boli videní oblečení ako jeho postava Robloxa, aby vzdali úctu. Roblox predal svoju ‚oficiálnu Erikovu košeľu‘ na nasledujúcich osem dní a klobúk s názvom ‚Well Worn Hat‘ premenovali na ‚Hat Erika Cassela‘. Popis spomínanej položky dnes znie „Na počesť nášho spoluzakladateľa Erika Cassela spoločnosť Roblox v Erikovom mene výrazne prispeje k výskumu rakoviny. Ďakujem vám všetkým za vašu úctu a podporu.“

Raný život a vzdelanie

Erik bol vychovaný spolu so svojimi súrodencami v Kalifornii, ich otcom, ktorý bol robotníkom v továrni, a ich matkou, ktorá bola v domácnosti.

Vyrastal a sníval o tom, že sa stane hercom, ale počas štúdia na strednej škole sa zamiloval do počítačov a začal sa zaujímať o programovanie. Väčšinou sa zameral na učenie sa základov, no zaujímal sa aj o šport, keďže hrával futbal za školský tím. Po maturite na strednej škole v roku 1985 zapísal sa na Cornell University , ktorú v roku 1989 ukončil s titulom bakalár prírodných vied.

Erikova kariéra a Roblox

Krátko po promócii bol Erik pozvaný, aby sa pripojil k spoločnosti Knowledge Revolution, ktorú založili jeho priateľ David Baszucki a Davidov brat Greg – títo traja pracovali v spoločnosti bok po boku predtým, ako bola v decembri 1998 predaná spoločnosti MSC Software za 20 dolárov. miliónov.

V roku 2004 Erik a David vytvorili beta verziu Robloxu, ktorá sa pôvodne mala volať DynaBlocks. Názov sa zmenil o rok neskôr a po dvoch rokoch testovania a písania platformy bol Roblox oficiálne vydaný 1. septembra 2006 – platforma sa stala v súlade so zákonom o ochrane súkromia detí online z roku 1998 v marci 2007 . Prvý Hack Week spoločnosti Roblox sa konal v decembri 2011, počas ktorého vývojári hier predstavili svoje nápady Erikovi a Davidovi – pre iOS bol vydaný 11. decembra 2012, ako aj pre Android 16. júla 2014. 20. novembra 2015 bol predstavený Roblox Xbox One a v apríli 2016 vytvorili Roblox VR s použitím Oculus Rift.

Najnovšie, v júli 2020, bolo oznámené, že Roblox vytvorí miesto pre „online stretnutia“ s názvom Party Place.

Niektoré z najpopulárnejších hier na Robloxe sú Adopt Me!, Murder Mystery 2 a Welcome to Bloxburg. Roblox získal štyri ocenenia a vyznamenania – v roku 2016 ho obchodný časopis Inc. označil za jednu z najrýchlejšie rastúcich súkromných spoločností v Amerike a v roku 2017 získal Cenu výnimočnosti Asociácie hospodárskeho rozvoja okresu San Mateo (SAMCEDA), ako aj v tom istom roku ocenenie San Francisco Business Times za technológie a inovácie – hry/eŠporty.

Najnovšie, v roku 2020, bol Roblox označený ako #1 v kategórii hier v zozname „50 najinovatívnejších spoločností sveta“, ktorý zostavil obchodný časopis Fast Company, a ako #9 v celkovej kategórii.

Milujte život a manželku

Erik bol veľmi tajnostkársky, pokiaľ ide o jeho milostný život a iné osobné záležitosti, a vyhýbal sa rozprávaniu o svojej žene a deťoch, ale je známe, že bol rodinným mužom. V máji 2014 sa stala zvláštna vec, keď Erikovu postavu Roblox Erik.cassel videlo online veľa ľudí – najprv ľudia verili, že jeho účet bol napadnutý, zatiaľ čo iní tvrdili, že sa prihlásil jeho brat, no ľudia nakoniec dospel k záveru, že účet používa jedno z jeho detí .

Erikove deti vraj tiež majú záujem o programovanie a chystajú sa ísť v otcových šľapajach.

Eric nehovoril o žiadnych ženách, s ktorými mohol chodiť pred stretnutím so svojou manželkou – nehovoril ani o tom, kde a kedy ju stretol – v čase svojej smrti bol ženatý muž s viac ako jedným dieťaťom.

Záľuby a iné záujmy

Erik zvyčajne trávil všetok svoj voľný čas s manželkou a deťmi, v kruhu rodiny, najmä potom, čo sa dozvedel o Erikovej rakovine.

Venoval sa outdoorovým aktivitám a jednou z jeho obľúbených vecí bolo ísť na ryby, či už sám, alebo s niekoľkými svojimi najlepšími priateľmi.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Deň ako dnes (02/11/2013): Erik Cassel (1967-2013), spoluzakladateľ Roblox, online multiplayerovej platformy, spolu s Davidom Baszuckim zomrel v Spojených štátoch. Pozrite si ďalšie výročia DÚ: http://bit.ly/36bRu8b Sledujte nás na našich sociálnych sieťach Facebook | Twitter | LinkedIn | Instagram | Google: @techsolmx #SomosSoluciones #EfeméridesTI #ErikCassel #Roblox #DavidBaszucki #Videojuegos #Hry #Hráči #Technológia #Technológia #TIC #Technológie #Technológia #Tech #ICT #InformácieTechnológia #Chiaxi #Digig

Príspevok zdieľaný používateľom Technologické riešenia (@techsolmx) 11. februára 2020 o 7:25 PST

Erik rád cestoval a navštívil mnohé štáty USA, aj keď najradšej cestoval za oceán do Európy a Ázie – medzi jeho obľúbené miesta patrilo Švajčiarsko kvôli jeho krásnym horám a Taliansko kvôli jeho úžasnému pobrežiu.

Bol vášnivým lyžiarom a svoj voľný čas radšej trávil v horách ako dole na pláži.

Erik bol tiež fanúšikom filmov a medzi jeho obľúbených hercov a herečiek patrili Richard Gere, Tom Hanks a Julia Roberts, zatiaľ čo medzi jeho obľúbené filmy patrili Hachiko: Príbeh psa, Sleepless in Seattle a Notting Hill.

Vek a výška

Erik mal v čase smrti 45 rokov. Mal krátke hnedé vlasy a modré oči, jeho výška bola 5 stôp 8 palcov (1,73 metra) a vážil okolo 150 libier (68 kg).

V čase jeho smrti sa jeho čisté imanie odhadovalo na viac ako 20 miliónov dolárov.