• Hlavná
  • Herci
  • Doug Savant – čistá hodnota, manželka Laura Leighton, deti, životopis

Doug Savant – čistá hodnota, manželka Laura Leighton, deti, životopis

ObsahKto je Doug Savant?

Douglas Peter Savant sa narodil v Burbanku v Kalifornii v USA 21. júna 1964 – jeho znamenie zverokruhu je Rak a má americkú štátnu príslušnosť. Doug je herec , ktorý je azda dodnes najznámejší vďaka stvárneniu Matta Fieldinga v telenovele Melrose Place, ktorá sa vysielala v rokoch 1992 až 1999 a zahrali si v nej Heather Locklera, Andrew Shue a Courtney Thorne-Smith. Séria bola vytvorená Darrenom Starom a sleduje päť priateľov žijúcich v Melrose Place – získala šesť ocenení a bola nominovaná na osem ďalších, vrátane piatich Zlatých glóbusov.

Raný život a vzdelanie

Doug bol vychovávaný ako jediné dieťa v Burbanku, jeho otcom, ktorý bol poštár, a jeho matkou, ktorá bola v domácnosti, a ktorá neskôr začala učiť angličtinu na miestnej základnej škole.

Doug sa začal zaujímať o herectvo, keď navštevoval strednú školu, keď sa ho jeho učiteľ spýtal, či by sa nechcel objaviť v školskom predstavení – Doug sa pripojil k jeho školskému dramatickému krúžku a potom sa objavil takmer vo všetkých predstaveniach, ktoré sa tam hrali. Po imatrikulácii v roku 1982 bol zapísal na Kalifornskú univerzitu v Los Angeles ktorú v roku 1986 ukončil s titulom bakalár umenia a potom sa rozhodol úplne sústrediť na svoju kariéru herca.

Úlohy vo filmoch

Dougovi sa pripisuje účinkovanie v približne 70 filmoch a televíznych seriáloch a v tomto článku sa chystáme spomenúť niektoré z jeho najvýznamnejších výkonov.

Vo filme debutoval v roku 1984, keď bol obsadený do úlohy herca v romantickej dráme vojnového filmu Swing Shift s Goldie Hawnovou, Kurtom Russellom a Christine Lahti, ktorý sleduje ženu, ktorá sa zamiluje do iného muža po tom, čo sa jej manžel poslal do vojny – film bol úspešný a získal jednu cenu, pričom bol nominovaný na tri ďalšie, vrátane Oscara.

Nasledujúci rok sa objavil v Romantická tínedžerská komédia Davida Greenwalta Tajný obdivovateľ a objavil sa aj v romantickej fantasy komédii Teen Wolf. Niekoľko z jeho nasledujúcich úloh bolo v nadprirodzenom horore Trick or Treat v roku 1986, vo vietnamskom vojnovom filme The Hanoi Hilton v roku 1987 a v romantickom mysterióznom thrilleri Masquerade v roku 1988.

Bol chválený za stvárnenie hlavnej postavy Erica Hinsleyho v trileri Paint It Black, v ktorom hral aj Rick Rossovich, a je o sériovom vrahovi, ktorý svoje obete zakryje hlinou, keď ich zavraždí, a žene, ktorá je obvinená z jeho zločinov. pretože je sochárka.

V roku 1993 si Doug zahral Dr. Petera Myersona v akčnom slasheri Maniac Cop III: Badge of Silence a jeho ďalší pozoruhodný výkon bol v roku 1998, keď stvárnil jednu z hlavných postáv v monster filme Rolanda Emmericha Godzilla.

Tri z najnovších Dougových najvýznamnejších hereckých výkonov vo filmoch boli v akčnom thrilleri First Daughter z roku 1999, v akčnom sci-fi The One v roku 2001 a v športovej dráme All You’ve Got z roku 2006.

Úlohy v televíznych seriáloch

Doug debutoval v televíznom seriáli v roku 1985, keď hosťoval ako Dwayne Patterson v epizóde Porušenie policajnej procedurálnej drámy Cagney & Lacey. Jeho prvé pozoruhodné vystúpenie bolo v roku 1987 v siedmich epizódach seriálu Knots Landing v hlavnom vysielacom čase, kde stvárnil mladého Macka Mackenzieho.

Doug sa ďalej objavil v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako je sitcom The Facts of Life v roku 1987, policajná procedurálna kriminálna dráma In the Heat of the Night v roku 1988 a epizóda The Thanks of a Grateful Nation of dráma China Beach v roku 1990.

V roku 1995 stvárnil Chasea Cobba v kriminálnej dráme Burke’s Law, v ktorej hrali Gene Barry, Gary Conway a Regis Toomey a ktorá sleduje život losangeleského policajného kapitána, ktorý je milionárom. V roku 1998 sa Doug objavil v jedinej epizóde komédie Love Boat: The Next Wave a potom bol obsadený, aby stvárnil Kela v kriticky uznávanom kanadsko-americkom sci-fi seriáli The Outer Limits. Objavil sa v epizóde Area 51 americko-japonského seriálu Godzilla: The Series a potom bol pozvaný, aby sa objavil v jednej epizóde mnohých seriálov, ako napríklad v komediálnej dráme That's Life v roku 2001, v právnickej dráme JAG v roku 2001. 2002 a dráma The Guardian v roku 2004.

Doug sa preslávil v USA aj v Európe v roku 2004, keď stvárnil jednu z hlavných postáv, Toma Scava v mysterióznej komediálnej dráme Zúfalé manželky, v ktorej si zahrali Teri Hatcher, Felicity Huffman a Marcia Cross a ktorá sleduje niekoľko kamarátok po ich sused spácha samovraždu – séria sa vysielala do roku 2012 a získala 65 ocenení vrátane troch Zlatých glóbusov, pričom bola nominovaná na 185 ďalších. Doug sa naďalej objavoval v jedinej epizóde seriálu, pričom niekoľko jeho najvýznamnejších výkonov bolo v právnej komediálnej dráme Drop Dead Diva v roku 2013, akčnej policajnej procedurálnej sérii Hawaii Five-0 v roku 2014 a akčnej dráme Scorpion v roku 2015.

Tri z jeho najnovších úloh v televíznom seriáli boli v dvoch epizódach akčnej kriminálnej drámy a policajnej procedurálnej série NCIS: New Orleans v roku 2018, epizóde Hail & Farewell policajnej kriminálnej série NCIS v roku 2019 a dvoch epizódach drámy. Špinavý John v roku 2020.

ocenenia

Doug a jeho kolegovia herci a herečky získali cenu Screen Actors Guild Award za vynikajúci výkon súboru v komediálnom seriáli za výkon vo filme Zúfalé manželky v roku 2006, pričom boli každý rok nominovaní na rovnakú cenu počas nasledujúcich troch rokov.

Doug bol v roku 2006 nominovaný aj na televíznu cenu Gold Derby ako súbor roka pre Zúfalé manželky.

Manželka Laura Leighton a deti

Doug sa stretol so svojou budúcou prvou manželkou Dawn Dunin Savant ešte počas štúdia na strednej škole a vzali sa na súkromnom obrade, ktorého sa zúčastnili ich najbližší priatelia a rodina v roku 1983, zatiaľ čo Doug ešte študoval na vysokej škole. 17. januára 1992 Dawn porodila ich dcéru Ariannu, zatiaľ čo ich druhá dcéra Madeline nasledovala 20. júla 1993.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Roztomilý malý #FlashbackFriday príspevok dnes! Apríl 2012. @lauraleightonforreal a #DougSavant na záverečnej párty série #DesperateHousewives v západnom Hollywoode. #LauraLeighton #fbf #2012

Príspevok zdieľaný používateľom 𝔏𝔞𝔲𝔯𝔞 𝔏𝔢𝔦𝔤𝔥𝔱𝔬𝔫 𝔉𝔞𝔫 (@lauraleightonfan) 12. júna 2020 o 19:25 PDT

Obaja sa rozviedli z neznámych dôvodov v roku 1997 , ale všeobecne sa verí, že Doug podvádzal Dawn s Laurou Leighton, americkou herečkou, ktorá hrala po jeho boku vo filme Melrose Place. Doug a Laura začali verejne randiť krátko po tom, čo bol jeho rozvod ukončený, a v máji 1998 si obaja vymenili sľuby na súkromnom obrade. Laura porodila ich syna Jacka 10. októbra 2000 a 9. júna 2005 sa im narodila dcéra Lucy – Laura tiež pomáha Dougovi pri výchove Arianny a Madeline, odkedy sa vzali.

Doug nehovoril o žiadnych iných ženách, s ktorými mohol byť, a od septembra 2020 je ženatý so svojou druhou manželkou a má štyri deti.

Záľuby a iné záujmy

Doug rád cvičí a každý týždeň má niekoľko tréningov v posilňovni, takže jeho svalnaté telo – tiež dodržiava prísnu diétu, čo znamená, že len zriedka jedáva niečo, čo obsahuje cukor, a vyhýba sa rýchlemu občerstveniu.

Miluje cestovanie a jeho herecká kariéra mu umožnila cestovať po celom svete za prácou aj zábavou – jeho dve obľúbené mestá z tých, ktoré navštívil, sú Berlín v Nemecku a Moskva v Rusku.

Doug je milovníkom zvierat a má dvoch domácich miláčikov, zatiaľ čo jeho obľúbené zvieratá sú tigre.

Má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Matt Damon, Will Smith a Angelina Jolie, a niektoré z filmov, ktoré najradšej sleduje, sú Catch Me if You Can, I Am Legend a Lara Croft: Tomb Raider. .

Čistý majetok

Doug má 56 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, jeho výška je 1,8 metra a váži okolo 72 kg.

Od septembra 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov.