• Hlavná
  • Herci
  • Daveigh Chase – Zatknutie, čistá hodnota – Čo robí teraz?

Daveigh Chase – Zatknutie, čistá hodnota – Čo robí teraz?

Daveigh Chase je americký filmový a televízny herec, hlasová herečka, speváčka a modelka, preslávená rolami ako Lilo Pelekai v Lilo a Stitch a Samara Morganová v The Ring.

ObsahRaný život a vzdelanie

Daveigh Elizabeth Chase – predtým Chase-Schwallier – sa narodila 24thjúla 1990 v Las Vegas, Nevada, USA Cathy Chase a Johnovi Schwallierovi. Má mladšieho brata Cadea, ktorého meno bolo zmenené po rozvode jej rodičov. Rodina sa presťahovala do Albany v Oregone, keď bola ešte dieťa. Chase mal veľký záujem o vystupovanie od mladého veku hovorí ,,Pozeral som Barneyho videá. Chcel som byť ako oni, deti vo videu. Nahrala aj štyri pôvodné piesne.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

''Pretože tu je všetko v poriadku'

Príspevok zdieľaný používateľom Daveigh (@daveighc) 22. mája 2015 o 21:06 PDT

Kariéra

Hlasová herečka

Chaseova prvá rola ako hlasového herca bola v roku 2001 ako Chihiro v anime Oduševnený preč . Veľkú prestávku zažila v roku 2002 ako Lilo Pelekai v Disney's Lilo a Stitch po úspešnom konkurze na part proti 150 dievčatám a množstvu dospelých. Film je o havajskom dievčati, ktoré sa spriatelí s modrým mimozemšťanom prezlečeným za psa – Stitchom – a o tom, ako ho pomocou hudby Elvisa Presleyho naučí správať sa. Jej výkon bol vysoko uznávaný kritikmi a získal si jej uznanie. V tom istom roku si zopakovala svoju úlohu vo videohrách Disney's Lilo & Stitch a Lilo & Stitch: Hawaiian Adventure a v roku 2006 si Lilo opäť zopakovala v pokračovaní, Leroy a Stitch a vyjadril sa Betsy v Betsy's Kindergarten Adventures.

Chase tiež vyjadril svoje postavy v šou Fillmore a vo videohrách Tomodachi Life a naposledy ako Kiwako Seto v Nechaj to zomrieť .

Herečka

Chase debutovala v televízii v epizóde seriálu Dospievajúca čarodejnica Sabrina v roku 1998 a vo filme v Her Married Lover. Mala menšie úlohy v televíznych reláciách Charmed, The Practice, ER a From Where I Sit a vo filmoch Robbers a Donnie Darko . Jej najobľúbenejšia rola bola v roku 2003 ako Samara Morgan v horore Prsteň po boku Naomi Watts a Martina Hendersona bol jej výkon kriticky ocenený a film bol úspešný v pokladniach. V tom roku sa objavila v ďalších štyroch filmoch, Haunted Lighthouse, Carolina, Silence a Beethovenova piata , spolu s vedľajšími úlohami v televíznych reláciách CSI: Zločin a vyšetrovanie, Chladný prípad a Bez stopy.

Čeľuste na zem za 3…2…1… Daveigh Chase, lepšie známy ako… Dievča z prsteňa!

pridané Cinepolis na štvrtok 13. marca 2014

Chase hral v pokračovaniach The Ring Two and S. Darko , po ktorých nasledujú hlavné úlohy v seriáli Oliver Beene a Veľká láska . Medzi jej ďalšie zásluhy patrí Madame Le Chat, Wild in Blue, Mercy a Killer Crush.

V posledných rokoch už nehrala v toľkých filmoch ako kedysi. Jej posledné hlavné úlohy boli v thrilleri Jack ide domov a American Romance v roku 2016 a v Rings v roku 2017.

Speváčka

Daveigh sa stala speváčkou na začiatku svojho života – vlastne vo veku troch rokov – spievala a tancovala na vystúpeniach a podujatiach v jej rodnom meste a okolí. V štyroch rokoch vyhrala národnú spevácku súťaž v súťaži Little Miss America Pageant a v tanci sa umiestnila na treťom mieste. V roku 1998 vo veku 17 rokov bola obsadená v reklame na Campbell Soup a získala hlavnú úlohu v hre Utah! v St. George, Utah, ktorý trval päť mesiacov.

Hra k nej pritiahla veľkú pozornosť hollywoodskych režisérov a producentov, čo viedlo k množstvu hereckých príležitostí. Mala aj miestne vystúpenia, ako napríklad na Oregon Jamboree v Sweet Home a True Value/Jimmy Dean Country Showdown na Timber Carnival. Mladá umelkyňa sa pripojila ku kapele, aby zaspievala úvodné číslo na koncerte Reby McEntire, ktorý sa objavil na School’s Out! Christmas in Holly Jolly Christmas a spieval God Bless America v réžii Stevena Spielberga A.I. Umela inteligencia .

Vzťahy

Detská hviezda je momentálne slobodná, nikdy nebola zasnúbená ani vydatá a nemá deti. V minulosti bola spájaná s dvoma jej hereckými kolegami – s hviezdou The Suite Life of Zack a Cody Dylan Sprouse a Malcolm v strednej hviezde Erik Per Sullivan .

Ocenenia a úspechy

Daveigh bol nominovaný na cenu za najlepší výkon v televíznom dramatickom seriáli: Mladá herečka v hlavnej úlohe v roku 2002 Ceny pre mladých umelcov za jej úlohu v Dotknutý anjelom .

Za rolu vo filme The Ring bola nominovaná na cenu Phoenix Film Critics Society Awards v kategórii Najlepší mladý muž v hlavnej alebo vedľajšej úlohe: Žena a získala cenu za najlepšieho darebáka na Filmové ceny MTV v roku 2003.

V tom istom roku vyhrala Cena Annie za vynikajúci hlasový herecký výkon v animovanej celovečernej produkcii, cenu pre mladého umelca za najlepší výkon v dabingovej úlohe: do 10 rokov a nomináciu na najlepší výkon mladého umelca v hlavnej alebo vedľajšej úlohe: žena na Phoenix Film Critics Society Awards za rolu vo filme Lilo and Stitch.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

  • Daveighovým hviezdnym znamením je Lev.
  • Medzi jej záľuby patrí jazda na koni, surfovanie a tanec.
  • Rád číta knihy a trávi čas so svojimi priateľmi a rodinou.
  • Je vďačná svojej rodine za jej podiel na jej úspechu hovorí ,,Moja mama a moja stará mama mi tak pomohli, že bez nich by som nebol tam, kde som dnes.
  • Keď bola mladšia, chcela študovať robotické inžinierstvo na Massachusetts Institute of Technology.
  • Jej obľúbeným hercom a herečkou sú Patrick Swayze a Tia Carrere.
  • Je aktívna na sociálnych sieťach ako napr Tumblr , Instagram a Twitter s pomerne veľkým počtom fanúšikov.

Trojité zatknutie

V novembri 2017 bol Chase zatknutý za jazdu v údajne ukradnutom aute a bol uložený na kauciu 25 000 dolárov. Podľa TMZ “... aj keď Daveigh nešoférovala, bola objednaná na jazdu v aute bez súhlasu majiteľa... čo je trestný čin. Vodič bol objednaný na to isté. Bolo nám povedané, že nie je jasné, kto auto ukradol, ale policajti to vyšetrujú. V tom istom roku bola zatknutá po tom, čo vyhodila umierajúceho muža pred nemocnicou v Los Angeles, pričom neidentifikovaný muž bol vyhlásený za mŕtveho, keď ho našiel personál. Herečka, ktorá s mužom trávila čas pred jeho smrťou, povedala, že „sa len snažila dostať obeť do nemocnice“.

Nebola považovaná za podozrivú, ani nebola nikdy obvinená v súvislosti s jeho smrťou zrejme spôsobenou predávkovaním drogami. Keď polícia zistila jej meno, našla neuzavretý príkaz na priestupok, a tak ju zatkla. Chase mal v roku 2018 ďalší stret so zákonom a bol obvinený z dvoch trestných činov – držba drogového príslušenstva a držania kontrolovanej látky bez platného predpisu, herečka strávila dve hodiny v hollywoodskom väzení, kým bola prepustená na kauciu 1 000 dolárov. . O niekoľko mesiacov neskôr, v januári 2019, bola zatknutá v Los Angeles na základe obvinenia z priestupku. Daily Mail nahlásené „Bývalá detská herečka strávila noc vo väzení a nasledujúce ráno zložila kauciu 6 000 dolárov“. Presná príčina zatknutia je zatiaľ nejasná.

Vzhľad a štýl oblečenia

Daveigh je žena kaukazského etnika a americkej národnosti. Prirodzená brunetka s jasne modrými očami si modelka často farbí vlasy na blond. Údajne váži 123 libier (56 kg) s výškou 5 stôp 11 palcov (1,97 m). Má štíhlu postavu s dôležitými štatistikami 29-24-31. V roku 2020 má 30 rokov.

Čistá hodnota a plat

Hlavným zdrojom príjmu Chase je jej kariéra herečky. Za roky strávené v zábavnom priemysle má nazbierané čistý majetok odhaduje na približne 2 milióny dolárov. Jej príjem sa mení v závislosti od jej záväzkov v ktoromkoľvek roku. Vlastní byt v Las Vegas v Nevade, kde momentálne býva.