Dave Turin (Zlatá horúčka) Čistá hodnota, manželka, Black Eye. Ukončiť?

Ťažba zlata nie je vždy úlohou osamelého vlka na misii – v niektorých prípadoch ide o dedičstvo a rodinný podnik. Dave Turin je stavebný inžinier a podnikateľ, ktorý pochádza z rodiny úspešných ťažiarov zlata a nebolo vždy jasné, že Dave bude pokračovať v tejto kariére, keďže bol futbalovou hviezdou počas svojich vysokoškolských čias. Dave sa prvýkrát preslávil, keď ho pravidelne konzultovala posádka rodiny Hoffmanovcov počas prvej sezóny Gold Rush, relácie Discovery Channel sledujúcej vzostupy a pády ťažby zlata.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dobrodružstvo sa blíži…. #daveturin #theoffman #goldrush #parkerschnabel #gold #dmaxitalia #discoverychannel #tonybeets #todoffman #porcupinecreek #alaska #eurekacreek #workout

Príspevok zdieľaný používateľom Cítiť Prírodu (@porcupinecreekfan) 4. mája 2019 o 14:25 PDT

ObsahRaný život a rodina

Dave Turin bol narodený 21. apríla 1959 v Sandy, Oregon USA Jimovi Turinovi – meno jeho matky nie je známe. Dave je jedným zo šiestich detí – troch bratov a dvoch sestier – ktoré sú väčšinou zapojené do rodinného podniku. Dave miloval prírodu ako dieťa a rozvíjal lovecké a rybárske zručnosti. Počas strednej školy bol Dave nielen dobrým žiakom, ale aj hviezdnym športovcom na futbalovom ihrisku. To nie je nevyhnutne prekvapujúce, pretože jeho otec Jim bol miestnym učiteľom a športovým trénerom. Dave pokračoval vo svojej futbalovej kariére počas vysokej školy a istý čas dokonca hral v tíme štátu Oregon, kým si uvedomil, že jeho sny sú niekde inde.

Vzdelávanie

Zatiaľ čo Dave je považovaný za najznalejšieho baníka z Hoffmanovej posádky, väčšinu svojich zručností sa naučil v rodinnom lome. Dave Turin navštevoval Sandy Union High School a študoval na úspechoch svojej stredoškolskej kariéry vrátane hrania futbalu zúčastnili obe štátna univerzita v Ohiu, potom štátna univerzita v Portlande, kde vyštudoval stavebné inžinierstvo.

Kariéra

Rodinný podnik

Dave Turin sa ihneď po skončení vysokej školy pripojil k svojmu rodinnému lomu. Obchod bol založená v roku 1969, keď rodina pomáhala miestnemu pri získavaní kameňa na vydláždenie príjazdovej cesty.

Pôvodne sa spoločnosť volala Jim Turin & Sons, v roku 1988 bola premenovaná na Mt.Hood Rock Products a Dave je od jej vzniku viceprezidentom a spolumajiteľom spoločnosti. Aj keď sa zameriava najmä na vlastnú prácu, zostáva spojený so spoločnosťou a svojimi bratmi, ktorí riadia obchod.

Discovery Channel

Zlatá horúčka

Discovery Channel zachytil zlatú horúčku v roku 2010 a začal natáčať film séria to by nasledovalo začínajúce banícke posádky, keď sa pustili do sveta ťažby zlata. Šou mala premiéru 3. decembra 2010 a odvtedy sa vyvinula v sledovanie aktivít skúsených štábov a ich riskantných úlovkov.

V prvej sezóne sa show zamerala predovšetkým na Todda Hoffmana a jeho pestrú skupinu. Hoffman vedel, že mu chýbajú skúsenosti, a tak sa poradil so svojím priateľom Daveom Turinom, ktorý sa ako konzultant objavoval pravidelne počas celej prvej sezóny, a keď mu Todd ponúkol trvalé miesto v tíme, skočil po príležitosti.

Dave Turin vystupoval ako zdroj múdrosti a skúseností v posádke, hral neodmysliteľnú úlohu v úspechu Dakota Boys a za svoju zdatnosť s buldozérom si vyslúžil prezývku „Dozer Dave“. Po katastrofálnej banskej operácii v Guyane pred štvrtou sezónou Dave zmenil spojenectvá a začal spolupracovať s Freddym a Derekom Dodgeom.

Dave nakoniec vyjednal 50-percentný podiel v podniku, ak by sa mal vrátiť do Hoffmanovho tímu a na nejaký čas bolo všetko pokojné.

Odstúpil Dave Turin?

Počas siedmej sezóny Dave opustil posádku na krátke obdobie po ďalšej neúspešnej operácii a na konci sezóny sa vrátil, aby pracoval na ďalšej operácii. Sezóna sa skončila násilím, keď sa Dave dostal do pästného súboja s Treyom Paulsonom. Dave vysvetlil, že vzhľadom na rodinnú orientáciu môže napätie v posádke stúpať v priebehu sezóny, pretože im začne chýbať domáci život a ich rodiny. Potom sa stalo nemysliteľné – Dave Turin podal rezignáciu. On skončil.

To však nebol koniec Davea Turina, ktorý mal ešte veľké sny o ťažbe zlata a vrátil sa v jeho vlastnej show. Zlatá horúčka: Stratená baňa Davea Turina Prehliadka dokumentuje Daveovu cestovateľskú a transformačnú silu, navštevuje schátrané bane po celej krajine a hodnotí potenciál každej z nich. Potom rozhodne, ktoré bane stoja za jeho zdroje a energiu, a vzkriesi ich. Vrátil sa aj do hlavnej šou.

Osobný život

Dave Turin je typ človeka, ktorý si ide za svojimi snami. To bola určite pravda, keď sa oženil so Shelly, dievčaťom, do ktorého sa zamiloval na strednej škole.

Shelly sa vyučila ako zdravotná sestra, ale v súčasnosti je nezamestnaná, pričom ako zdroj príjmu uvádza manželskú podporu. Títo dvaja majú tri deti, jedným z nich je Tony Turin, a všetci sú ženatí, a tak sú teraz starí rodičia. Dave má blízko k svojim deťom a vnúčatám a často zverejňuje fotografie, na ktorých s nimi trávi kvalitný čas – či už v Disneylande alebo na rybárskych výletoch.

Vzhľad

Dave Turin je priemernej postavy, no má výbušnú osobnosť. Dave má tmavé vlasy, ktoré nosí krátke, no má aj bradu, ktorá mu začína šedivieť.

Dave má hnedé oči a neuveriteľne dobre zostarol. Dave je podstatne kratší ako priemer, má 4 stopy 7 palcov (1,47 m) a váži 115 libier (52 kg).

Čistá hodnota a plat

Ťažba zlata môže byť lukratívny biznis, a to spolu s vysokým platom, ktorý dostávajú hviezdy kanála Discovery, znamená, že Dave je schopný žiť v relatívnom pohodlí. To neznamená, že nemusí tvrdo pracovať za peniaze. Ťažba zlata môže byť nepredvídateľná a ponorenie vašej hotovosti do nesprávnej operácie môže znamenať kolaps vašich financií. Dave Turin sa nebojí riskovať, ale vo svojich podnikoch je stále veľmi náročný, takže jeho čisté imanie sa od polovice roku 2020 odhaduje na viac ako 2 milióny dolárov.