• Hlavná
  • Herci
  • D.B. Woodside Čistá hodnota, manželka, výška. Kto je DB Woodside?

D.B. Woodside Čistá hodnota, manželka, výška. Kto je DB Woodside?

ObsahKto je DB Woodside?

David Bryan (D. B.) Woodside sa narodil v Queens, New York City, USA, 25. júla 1969 – jeho znamenie zverokruhu je Lev a má americkú národnosť. On je herec ktorý je azda najznámejší vďaka stvárneniu jednej z hlavných postáv, Melvina Franklina, basgitaristu v životopisnej hudobnej minisérii The Temptations, v ktorej hrali aj Charles Malik Whitfield a Terron Brooks a ktorá sleduje populárnych spevákov, ktorí založili kapela – film získal štyri ocenenia a bol nominovaný na ďalších 18, vrátane Zlatého glóbusu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#TBT – Som späť s ďalšou neprirodzenou pózou. Poznáte ešte niekoho, kto takto sedí? #tb #throwbackštvrtok #throwback

Príspevok zdieľaný používateľom DB Woodside (@dbwofficial) 12. marca 2020 o 8:00 PDT

Raný život a vzdelanie

B. bol vychovávaný ako jediné dieťa v New Yorku, jeho otcom, ktorý bol taxikárom, a jeho matkou, ktorá pracovala na miestnom trhu ako pokladníčka – keďže rodina mala sotva dosť peňazí na zaplatenie nájomného a vyloženie jedla na stôl, D. B. si sľúbil, že sa zameria na vzdelanie a raz pomôže rodičom.

Počas štúdia na strednej škole vzal D. B. svoju priateľku do divadla, vtedy sa začal zaujímať o herectvo a čoskoro začal svoje herecké umenie precvičovať v tom istom divadle. Počas dospievania bol tiež fyzicky aktívny, pretože hrával basketbal a každý týždeň mal niekoľko tréningov v telocvični.

Po imatrikulácii v roku 1987 zapísal sa na Štátnu univerzitu v New Yorku v Albany , ktorú v roku 1991 ukončil s titulom Bachelor of Arts, potom pokračoval v štúdiu na Yale School of Drama, ktorú v roku 1993 ukončil s titulom Bachelor of Fine Arts.

Úlohy v televíznych seriáloch

DB má na konte viac ako 50 vystúpení vo filmoch a televíznych seriáloch a v tomto článku sa chystáme spomenúť niektoré z jeho najvýznamnejších výkonov.

V televíznom seriáli debutoval v roku 1996, keď tiež stvárnil svoju prvú hlavnú postavu – Aarona Moselyho – v kriminálnej mysterióznej dráme Murder One, v ktorej si zahrali aj Mary McCormack, Michael Hayden a J. C. MacKenzie a ktorá sleduje obhajcu Theodora Hoffmana, ktorý musí brániť Neila Avedona, slávneho herca, ktorý je závislý na drogách a alkohole a je obvinený z vraždy. Séria bola obrovským úspechom, získala 12 ocenení, pričom bola nominovaná na 18 ďalších, vrátane dvoch Zlatých glóbusov.

DB zopakoval svoju úlohu v miniséria Murder One: Denník sériového vraha v roku 1997 a potom sa objavila v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako je sci-fi mysteriózny thriller Prey v roku 1998 a komediálna kriminálna dráma Snoops v roku 1999.

V roku 2001 hral ako Daniel Reide v šiestich epizódach kriminálnej mysterióznej drámy The Division, ktorá sleduje životy piatich policajtiek pracujúcich v San Franciscu, a v roku 2002 začal DB stvárňovať hlavnú úlohu Robin Wood v kriticky oceňovanej akčnej fantasy dráme Buffy. premožiteľka upírov. Séria bola vytvorená Jossom Whedonom, hrali v nej Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon a Alyson Hannigan a sleduje dievča Buffy, ktorá spolu so svojimi priateľmi bojuje s upírmi – séria bola v USA hitom, pretože získala 52 ocenení, zatiaľ čo nominovaných na 130 ďalších, vrátane Zlatého glóbusu.

Nasledujúca hlavná úloha DB prišla v roku 2003, keď bol pozvaný, aby si zahral ako prezident Wayne Palmer v oceňovanej akčnej kriminálnej dráme 24, v ktorej si zahrali aj Kiefer Sutherland a Mary Lynn Rajskub, a za svoj výkon bol DB nominovaný na cenu Golden Nymph Award. za vynikajúceho herca – dramatický seriál na televíznom festivale v Monte Carle. V nasledujúcich rokoch hral v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako napríklad v kriminálnej mysterióznej dráme Numb3rs v roku 2008, dráme Lie to Me a komediálnej kriminálnej dráme Castle v roku 2009.

Pokračoval stvárnením vedľajších postáv v dvoch komediálnych drámach – Hellcats a Parenthood – a v roku 2011 bol DB pozvaný hrať Malcolma v 37 epizódach romantickej komediálnej drámy Single Ladies, pričom členom obsadenia zostal až do roku 2014.

Od roku 2014 do roku 2018 hral vedľajšiu postavu Jeffa Malona v komediálnej dráme Suits – ktorá získala dobré recenzie – zatiaľ čo v roku 2019 si zopakoval svoju rolu Jeffa v dráme Pearson.

Dve z najnovších úloh DB v televíznom seriáli boli v epizóde Big Daddy komediálnej drámy Dealbreakers v roku 2019 a v 77 epizódach kriminálnej fantasy drámy Lucifer, v ktorej hrali Tom Ellis, Lauren German a Kevin Alejandro, a je o Luciferovi Morningstar. , ktorý opustí peklo a začne žiť na Zemi v Los Angeles, ironicky známom ako 'Mesto anjelov'.

Úlohy vo filmoch

DB debutoval vo filme v roku 1998, keď stvárnil Forresta v akčnom trileri Scar City, ktorý napísal a režíroval Ken Sanzel a v ktorom si zahrali Stephen Baldwin, Tia Carrere a Renee Estevez.

V roku 1999 stvárnil vedľajšiu postavu Anthonyho v romantickej dráme Koniec koncov, ktorá však nevzbudila veľkú pozornosť, potom sa v roku 2000 objavil v krimi akčnom thrilleri Romeo Must Die a komediálna dráma More Dogs Than Bones . Svoju prvú hlavnú filmovú postavu, Addisona, stvárnil v dráme Flashpoint v roku 2002, v ktorej si zahrali aj Billy Burke a Saffron Burrows, a dostal dobrú kritiku. Dve z jeho nasledujúcich úloh boli v roku 2003, v kriminálnej dráme The Law and Mr. Lee a romantickej komediálnej dráme Easy – ktorú napísala a režírovala Jane Weinstock. DB sa v tom roku objavil aj vo svojom prvom krátkom filme Niečo viac a potom sa objavil v ďalšom krátkom filme First in 2007.

Hral vedľajšiu postavu Tyrona v dráme Tiny Mabry Mississippi Damned v roku 2009 a potom bol pozvaný, aby sa objavil v dráme Back in 2009, thrilleri The Inheritance (kritické aj finančné zlyhanie) v roku 2011 a akčnej komédii Paul Blart. : Mall Cop 2 v roku 2015.

Dve z jeho najnovších úloh vo filmoch boli v kriminálnej trilerovej dráme The Man in 3B z roku 2015, v ktorej hrali Lamman Rucker a Christian Keyes, a v krátkej komédii Smile, v ktorej si v roku 2019 zahral po boku Kevina Alejandra a Emersona Basca.

Milujte život a manželku

DB sa zoznámil so slávnou americkou herečkou Golden Brooks v roku 2006 na natáčaní televízneho seriálu, v ktorom boli obaja obsadení, a o niekoľko dní neskôr spolu začali chodiť – Brooks je dnes známa svojimi rolami v sérii Girlfriends a filme The Darkest Minds, pričom sa stala aj scenáristkou a producentkou.

1. septembra 2009 sa Brooksovi narodila ich dcéra Dakota Tao Brooks-Woodside a internetom sa začali šíriť klebety o tom, ako sa Brooksová stala DBovou manželkou a tajne si vymenili sľuby, obaja však tieto fámy popreli, ale potom sa rozišli. nasledujúci rok.

DB nehovoril o žiadnych iných ženách, s ktorými mohol byť predtým, ako stretol Brooksa. alebo po ich rozchode a od septembra 2020 je slobodný, neoženil sa a má dcéru.

Záľuby a iné záujmy

Jedným z koníčkov DB je aktívny na svojom instagramovom účte, keďže odovzdal viac ako 520 obrázkov a má viac ako 1,5 milióna ľudí v súčasnosti ho sleduje na populárnej sieti .

#TBT – Keď sa nechcete usmievať, ale aj tak to robíte. Táto fotografia bola urobená na premiére Mississippi Damned…

pridané DB Woodside na štvrtok 23. januára 2020

Je milovníkom zvierat a momentálne sa stará o psíka, Miu, ktorá zostala bez domova, keďže jej minulým majiteľom sa narodilo bábätko, a Mia má teraz príliš veľa energie na rodinu – DB pomohla mnohým ďalším psíkom, napr. ako Mia nájde trvalý domov.

Je podporovateľom hnutia Black Lives Matter a zúčastnil sa niekoľkých pokojných protestov – je tiež filantrop a daroval peniaze niekoľkým charitatívnym nadáciám a organizáciám.

DB má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Denzel Washington, Will Smith a Rosario Dawson a niektoré z jeho obľúbených filmov sú I Am Legend, I, Robot a Seven Pounds.

Čistý majetok a výška

D.B. má 51 rokov. Je holohlavý a má hnedé oči, jeho výška je 1,91 metra a váži okolo 82 kg.

Od septembra 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov.