• Hlavná
  • Herci
  • Čo teraz robí Alex D. Linz? Čistá hodnota, vzdelanie, Wiki

Čo teraz robí Alex D. Linz? Čistá hodnota, vzdelanie, Wiki

ObsahKto je Alex D. Linz?

Alex D. Linz je bývalý americký herec, ktorý je pravdepodobne stále známy pod prezývkou detská hviezda z filmov ako One Fine Day (1996), Sám doma 3 (1997) a Tarzan (1999). Je tiež všeobecne uznávaný za to, že hral v opakujúcej sa úlohe Peta Calcateru v televíznom seriáli Providence na začiatku 21. storočia.

Raný život a vzdelávanie

Alexander David Linz čo narodený v znamení zverokruhu Kozorožca dňa 3rdjanuára 1989 v Santa Barbare v Kalifornii, najstaršie z troch detí právničky Deborah Baltaxe a Dr. Daniela G. Linza, ktorý je profesorom na Kalifornskej univerzite v Santa Barbare.

ALEX D. LINZ 3. januára oslavuje kalifornský herec Alex D. Linz 31 rokov. Syn právnika židovského pôvodu...

pridané čarovný lampáš na Utorok 7. januára 2020

Okrem americkej národnosti a belošskej národnosti má Alex aškenázsko-židovský pôvod prostredníctvom svojej matky, ako aj nemecký, anglický a írsky pôvod prostredníctvom svojho otca. Má dve mladšie sestry Liviu a Lily Alice. Potom, čo sa jeho rodičia rozviedli, keď bol malý, Alex vyrastal spolu s matkou a súrodencami v Los Angeles v Kalifornii.

Pre jeho stredoškolské vzdelanie, Alex šiel na Alexander Hamilton High School v L,A, ktorú zmaturoval v roku 2004. V roku 2007 sa zapísal na Kalifornskú univerzitu v Berkeley, ktorú v roku 2011 ukončil.

Počas štúdia bol členom jericho!, univerzitnej improvizačnej a skečovej komediálnej skupiny. Okrem toho v roku 2017 získal magisterský titul v odbore mestské a regionálne plánovanie na Kalifornskej univerzite v Los Angeles.

Herecká kariéra

Alex urobil svoju malú obrazovku herectvo debutoval vo veku šiestich rokov, keď sa v roku 1995 objavil v epizóde televízneho komediálneho seriálu Cybill, ktorý získal Zlatý glóbus.

Potom nasledovalo vystúpenie v epizóde 10-násobnej dennej ceny Emmy ocenenej telenovelou CBS The Young and the Restless, po ktorej sa objavil v sérii vedľajších úloh v televíznych seriáloch ako Lois & Clark: The Nové dobrodružstvá Supermana a Krok za krokom predtým, ako sa objavil v televíznom dramatickom filme Vanished.

Do väčšej povedomia sa dostal v roku 1996, keď sa objavil po boku Georga Clooneyho a Michelle Pfeiffer v romantickej komediálnej dráme One Fine Day, nominovanej na Oscara, za tento výkon bol poctený nomináciou na cenu pre mladého umelca, ako aj na cenu Young Star Award.

Avšak skutočný prelom v Linzova herecká kariéra došlo v roku 1997, keď bol obsadený, aby nahradil Macaulaya Culkina v hlavnej úlohe tretieho pokračovania filmovej série Sám doma, v hlavnej úlohe Alexa Pruitta v rodinnej komédii. Sám doma 3 . Táto rola mu vyniesla ďalšiu nomináciu na cenu Young Artist Award, vďaka ktorej získal ocenenie ShoWest Award ako mladá hviezda roka. vyznamenanie .

V rokoch 1998 a 1999 Linz hral v krátkych animovaných filmoch nahraných pre sieť reštaurácií rýchleho občerstvenia McDonald’s s názvom The Wacky Adventures of Ronald McDonald: Scared Silly a The Wacky Adventures of Ronald McDonald: The Legend of Grimace Island.

Neskôr v roku 1999 hral ako mladý Tarzan v rovnomennom Disneyho animovanom filme, ktorý získal Oscara. V roku 2000 bol Alex obsadený do hlavnej úlohy v komediálnom dramatickom filme Bruno, po ktorom sa objavil po boku Bena Afflecka a Gwyneth Paltrow v romantickej dráme Bounce.

So začiatkom roku 2000, Alex hral v sérii úloh vo filmoch ako The Jennie Project, Max Keeble’s Big Move a Race to Space. Po nich nasledovala opakujúca sa úloha Peta Calcateru v televíznom seriáli NBC dráma Providence, ktorý stvárnil celkovo v 19 epizódach dvoch sezón seriálu.

V roku 2001 hral v ďalšom krátkom animovanom filme pre McDonald's s názvom The Wacky Adventures of Ronald McDonald: Have Time, Will Travel, predtým ako sa objavil v kriticky uznávanej trilerovej dráme Red Dragon v roku 2002. Alex tiež hral vo dvojici. epizód z Ahoj Arnold! TV animovaný seriál.

Počas nasledujúcich rokov Alex hral v dvoch televíznych komediálnych filmoch Full-Court Miracle a Exit 9, predtým ako hosťoval v epizóde televízneho komediálneho seriálu Crossballs: The Debate Show v roku 2004.

Neskôr v tom istom roku sa objavil v epizóde televízneho sci-fi seriálu Jack & Bobby, nominovanej na Zlatý glóbus, a potom si zahral po boku Jeffa Bridgesa v komediálnom filme The Amateurs z roku 2005 (známy aj pod názvom The Moguls). Najnovšie angažmán v Alex D. Linz Jeho herecká kariéra sa odohrala v roku 2007, keď sa objavil v úlohe Owena Norrisa v politickej dráme Choose Connor.

Osobný život

Po skončení herectva, Alex D. Linz venoval sa akademickej obci a svoj osobný život udržiava v súkromí a ďaleko od pozornosti médií.

31-ročný bývalá detská hviezda má niekoľko profesionálnych úspechov a slúži ako vedúci vedecký inštruktor v Galileo Learning. Okrem toho pôsobil v rámci programov pre chodcov v meste Los Angeles, v plánovacom oddelení Metrolinku, ako aj ako právny výskumník v Smith & Baltaxe, LLP.

Čistá hodnota

Autoritatívne zdroje odhadujú, že celkovo Alexov čistý majetok v polovici roku 2020 sa pohybuje okolo sumy 400 000 USD. Tú získal predovšetkým svojou prosperujúcou hereckou kariérou, ktorú v rokoch 1995 až 2007 aktívne 12 rokov dopĺňa nepochybne súčasná tvorba.