• Hlavná
  • Herci
  • Čo sa stalo Stuartovi Margolinovi? Je mŕtvy alebo živý? Wiki

Čo sa stalo Stuartovi Margolinovi? Je mŕtvy alebo živý? Wiki

ObsahKto je Stuart Margolin?

Skúsený herec sa preslávil úlohou Angela Martina v televíznom seriáli The Rockford Files (1974-1979), ktorý sa neskôr zmenil na filmový seriál The Rockford Files (1994-1999), okrem mnohých ďalších populárnych úloh, ktoré upevnili jeho miesto medzi velikánmi všetkých čias. Okrem herectva je Stuart aj vynikajúcim režisérom, spisovateľom a hudobníkom.

Čo sa stalo Stuartovi Margolinovi? Je mŕtvy alebo živý?

Stuart nedávno dovŕšil 80 rokov a napriek veku je stále aktívny. Hoci sa v projektoch objavuje len sporadicky, naposledy sa objavil ako Hugh Dryer, hlavná postava vo filme Čo dokáže noc v roku 2020. Takže určite žije a má sa dobre a stále pracuje na svojej prosperujúcej kariére, ktorá trvala 60 rokov. rokov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príďte sa stretnúť s držiteľom ceny Emmy Stuartom Margolinom na blížiacej sa Hollywood Show v Los Angeles 1. – 2. novembra! Pre viac informácií a predpredaj vstupeniek navštívte našu webovú stránku www.hollywoodshow.com. #popcultureexpo #meetandgreet #zber autogramov #zberateľ autogramov #moviemabilia #popcultureconvention #celebrity #hollywood #losangeles #california #photoop #fanmeet #autographs #convention #signing #hollywoodshow #stuartmargolin #rockfordfiles #therockfordfiles #therockfordfiles

Príspevok zdieľaný používateľom Hollywoodska šou (@hollywoodshow1) 14. septembra 2019 o 13:24 PDT

Stuart Margolin Wiki - Vek, detstvo a vzdelanie

Stuart Margolin sa narodil 31. januára 1940 v Davenporte, Iowa, USA, mená jeho rodičov nie sú k dispozícii, ale vieme, že má staršieho brata Arnolda Margolina, ktorý sa tiež venuje šoubiznisu, no ako scenárista. , režisér a televízny producent. Medzi jeho slávne diela patrí okrem iných príspevkov ako výkonný producent filmu Love, American Style. Bol to znepokojujúci tínedžer, vyhodili ho zo školy a dokonca skončil na súde pre mladistvých. Stuart navštevoval profesionálnu detskú školu v Greenwich Village, kde žil so svojím starším bratom. Nakoniec však zmaturoval na Scottsdale High School.

Zaujímal sa o herectvo, počas strednej školy vystupoval v divadle, ale hodiny herectva nenavštevoval, kým neskončil strednú školu. Najprv šiel do obchodu s nehnuteľnosťami, ale s pomocou Barneyho Browna, učiteľa herectva a riaditeľa v Pasadena Playhouse, sa Stuart nakoniec presťahoval do Kalifornie a venoval sa hereckej kariére.

Začiatky kariéry

Len s niekoľkými vystúpeniami v miestnych divadelných hrách sa Stuart venoval hereckej kariére na obrazovke, jeho prvá rola prišla v roku 1961, keď bol vybraný do role Lestera Wexlera v televíznom seriáli The Gertrude Berg Show, ktorý sa objavil v troch epizódach od roku 1961. do roku 1962.

Jeho ďalším projektom bola rola poručíka Millera v televíznom seriáli Ensign O'Toole v roku 1962 a počas 60. rokov mal Stuart menšie úlohy v niekoľkých televíznych seriáloch a získal si meno tým, že sa objavil v projektoch ako 12 O' Clock High, The Fugitive a The F.B.I, predtým ako sa objavil v televíznom seriáli Love, American Style od roku 1969 do roku 1973. Súčasne mal úlohu zástupcu Mitcha Mitchella v televíznom seriáli Nichols, ktorý sa objavil v 24 epizódach od roku 1971 do roku 1972. v roku 1973 stvárnil Lawrencea vo filme Kamenný zabijak.

Vystúpte na výslnie

Stuart sa postupne stával čoraz populárnejším a jeho ďalšie práce, ako napríklad réžia, len prispeli k jeho popularite.

To viedlo k úlohe Angela Martina, prezieravého priateľa a bývalého spoluväzňa Jima Rockforda, ktorého hrá James Garner, v seriáli The Rockford Files. Hoci ide o opakujúcu sa postavu, výrazne ovplyvnila jeho kariéru a do roku 1979 sa objavil v 37 epizódach seriálu kriminálnej drámy nominovaného na Zlatý glóbus, pričom získal dve ceny Primetime Emmy v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej úlohe v seriáli dráma. Vďaka tejto úlohe sa stal mimoriadne populárnym a vo svojej kariére pokračoval s väčším úspechom. Stuart sa viac zameral na televíziu a mal v 70. rokoch niekoľko pozoruhodných filmových vystúpení, napríklad rolu Blind Peta vo westerne This Is the West That Was (1974), potom ako Harry v sci-fi thrilleri Futureworld (1976). ) a ako Mill Foreman v romantickej dráme ocenenej akadémiou Days of Heaven v roku 1978, v ktorej si zahrali Richard Gere, Brooke Adams a Sam Shepard.

Osemdesiate roky priniesli Stuartovi nové populárne úlohy, ktoré zvýšili jeho postavenie – hral v komediálnom dramatickom filme S.O.B s Julie Andrews, William Holden a Marisa Berenson a v rokoch 1981 až 1982 hral Phila Sandeena v televíznom seriáli Maverick. desaťročie postupovalo, Stuart mal viac filmových vystúpení, takmer vždy vo vedľajších úlohách. Bol dôstojníkom Trentom v kriminálnom filme Running Hot v roku 1984 a Hermanom Sinclairom v komediálnom kriminálnom filme The Glitter Dome. O štyri roky neskôr si Stuart zahral v akčnom filme Iron Eagle II po boku Louisa Gossetta Jr. a Marka Humphreyho, kým pred koncom desaťročia mal menšiu rolu v romantickej dráme Bye Blues.

Návrat anjela Martina a ďalšie projekty

90. roky začali rovnako ako 80. roky skončili, úspešne ho obsadili do postavy Boba v mysterióznom trileri Hlboký spánok, kde hral vedľa Megan Follows a Patricie Collins. O dva roky neskôr mal ďalšiu hlavnú rolu, tentoraz to bol triler Impolite, v ktorom zdieľal čas pred obrazovkou s Robertom Wisdenom a Kevinom McNultym. O dva roky neskôr sa Stuart vrátil na malú obrazovku ako Angel Martin v sérii televíznych filmov o Jimovi Rockfordovi a Martinovi. Prvý diel mal názov I Still Love L.A, po ktorom nasledovalo sedem pokračovaní do roku 1999. Okrem toho Stuart pracoval na niekoľkých ďalších úlohách, ktoré stvárnil Johna v televíznom filme Justice on Wheels: The Diana Kilmury Story v roku 1996 a objavil sa aj v komédii. -dramatický film The Lay of the Land v roku 1997 a dekádu zavŕšil úlohou Clyda Johnsona vo filme The Hi-Line.

Roky 2000

Stuart sa až do polovice roku 2000 naplno venoval herectvu a do svojho portfólia pridal množstvo populárnych úloh. Bol Milesom Rankinom v televíznom seriáli These Arms of Mine (2000-2001) a v rokoch 2002 až 2004 hral Jacka Welsha v televíznom akčnom thrilleri Tom Stone. Odvtedy sa však Stuart objavoval len sporadicky v niekoľkých televíznych seriáloch a filmoch, no bez väčšieho úspechu, s výnimkou hlavnej úlohy vo filme The Second Time Around v roku 2016.

Réžia a písanie

Stuart je tiež uznávaným režisérom, jeho režijný debut sa udial v roku 1973, keď stál za kamerou v epizóde televízneho seriálu Love, American Style a pokračoval vo svojej režisérskej kariére prácou na televíznych seriáloch vrátane The Rockford Files a The Love Boat.

V roku 1990 režíroval kompletnú minisériu Bride of Violence, zatiaľ čo v roku 1996 opäť pracoval na Rockford Files, tentoraz režíroval jeden z televíznych filmov. Medzi ďalšie tituly patria televízne seriály Zasľúbená zem (1997 – 1999), Dotknutý anjelom (1997 – 2002) a Inteligencia (2006 – 2007).

Stuart je tiež spisovateľ a jeho prvým výtvorom bol televízny film Balada o Andym Crockerovi (1969). O desať rokov neskôr napísal scenár ku komediálnej krimi A Man, a Woman and a Bank (1979), v ktorej si zahrali Donald Sutherland, Brooke Adams a Paul Mazursky. Nevesta násilia (1990) bola jeho kompletným výtvorom, pričom napísal a zahral si aj vo filme Čo dokáže noc (2020).

Hudobné ambície

Stuart je talentovaný textár a skladateľ, ktorý úzko spolupracoval so svojím dlhoročným priateľom spevákom a skladateľom Jerrym Riopellem. Okrem toho spolupracoval so skupinou Shango a v roku 1980 vydal sólový album And the Angel Sings.

Stuart Margolin Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Stuart má na svojom konte viac ako 120 filmových a televíznych titulov, ktoré dosiahol v kariére, ktorá trvá 60 rokov, takže sa často zobrazuje ako jeden z najlepších charakterových hercov , je však oveľa viac než len obyčajný herec, pretože dokázal svoj talent v réžii a písaní. Jeho čisté imanie podľa toho vzrástlo a zdroje odhadujú, že od polovice roku 2020 je to viac ako 16 miliónov dolárov.

Stuart Margolin je vysoký 5 stôp 8 palcov (1,77 m), pričom váži približne 170 libier ~ 78 kg. Má hnedé oči a jeho vlasy sú teraz sivé, hoci v minulosti mal čierne vlasy.

pridané Stuart Margolin na Pondelok 5. mája 2014

Stuart Margolin Osobný život, manželstvo, manželka, deti

Stuart bol trikrát ženatý a má za sebou dva rozvody. Jeho prvou manželkou bola Terri Lynn McCourtney, obaja sa vzali 23. júna 1962, ale ich manželstvo stroskotalo zrejme kvôli Stuartovej kariére, pretože často cestoval a dokonca strávil šesť mesiacov mimo svojej manželky. Jeho druhou manželkou bola Joyce Eliason, televízna spisovateľka nominovaná na štyri ceny Primetime Emmy. Obaja sa vzali v roku 1966, ale o deväť rokov neskôr sa rozviedli.

Keď sa jeho druhé manželstvo skončilo rozvodom, obnovil priateľstvo s Patriciou Ann Dunne, s ktorou sa zoznámil na súde pre mladistvých – bola jeho sudkyňou a rovesníčkou. Keď sa vzali, Patricia už bola rozvedená a mala tri deti, Maxa, Christophera a Michelle Martini, ktorí sú všetci vo filmovom priemysle. Max je herec, Christopher producent a spisovateľ a Michelle je kostýmová výtvarníčka. Stuart a Patricia nemajú vlastné deti, Stuart je však rešpektovaným nevlastným otcom jej detí z predchádzajúceho manželstva.