• Hlavná
  • Herci
  • Čo sa stalo Stephenovi Chowovi? Čistá hodnota, manželka, vek, Wiki

Čo sa stalo Stephenovi Chowovi? Čistá hodnota, manželka, vek, Wiki

ObsahKto je Stephen Chow?

Stephen Chow je hongkonský herec, filmár/producent, ktorý je svetu stále známy ako Mighty Steel Leg Sing v populárnom akčnom komediálnom filme Shaolin Soccer (2001). Okrem toho je známy aj vďaka práci na filmoch Kung Fu Hustle (2004) a CJ7 (2008), ako aj na iných projektoch, na ktorých doteraz vo svojej kariére pracoval.

Stephen Chow Wiki - Vek, detstvo a vzdelanie

Narodil sa ako Sing-Chi Chow 22. júna 1962 v Hong Kongu, neskôr vo svojej kariére prijal meno Stephen. Je prostredným dieťaťom a jediným synom v rodine, s mladšou sestrou menom Chow Sing Ha a staršou sestrou Chow Man Kei.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#周星奇 #stephenchow

Príspevok zdieľaný používateľom Stephen Chow Sing Chi (@stephenchowsingyeh) 16. júla 2020 o 6:38 PDT

Jeho rodičia sú Ling Po Yee a Chow Yik Sheung. Jeho meno Sing-chi pochádza z eseje Predhovor k pavilónu princa z Teng, ktorú napísal básnik Wang Bo. Stephenovi rodičia sa rozviedli v ranom detstve a odvtedy ho vychovávala jeho matka. Chodil do základnej školy Heep Who, misijnej školy Hongkongskej rady Cirkvi Kristovej v Číne na polostrove Kowloon. Potom sa zapísal na strednú školu v San Maríne, kde bol jeden z jeho spolužiakov Lee Kin-yan , dnes už úspešný herec. Po imatrikulácii sa stal študentom hereckých kurzov Television Broadcast Limited (TVB).

Začiatky kariéry

Stephenova kariéra začala na začiatku 80. rokov menšími úlohami v čínskych produkciách, vrátane Nui wor hang dong (1981), zatiaľ čo o dva roky neskôr bol v televíznom seriáli The Legend of the Condor Heroes. Počas 80-tych rokov si Stephen robil meno v čínskych filmoch, získal Taiwan Golden Horse Award za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe za prácu vo filme Final Justice, kde si zahrali Danny Lee, Stephen a Ka-Kui Ho. V 90. rokoch jeho popularita v Číne prudko vzrástla a Stephen sa objavil vo viac ako 40 filmoch – jedným z najpopulárnejších bol Fight Back to School (1991), ktorý sa stal najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias v Hongkongu.

jpeg

O tri roky neskôr režíroval a hral vo filme Z Pekingu s láskou a v tom istom roku hral v komediálnom filme Love on Delivery s Christy Chung a Man-Tat Ng, zatiaľ čo v roku 1995 bol hlavnou hviezdou hororového komediálneho filmu. Z tmy. Nasledujúci rok Stephen hral v akčnom fantasy filme The God of Cookery a pred koncom desaťročia sa objavil s Jackiem Chanom v akčnom komediálnom filme Gorgeous v roku 1999.

Vzostup ku hviezde

Stephen bol čoraz obľúbenejší s každým novým filmom, ktorý vytvoril Fenomén Stephen Chow . So začiatkom nového tisícročia sa Stephen viac sústredil na réžiu, no stále hral v niekoľkých úspešných projektoch.

Jeho najvýznamnejšia rola prišla v roku 2001, keď stvárnil postavu Mighty Steel Leg Sing vo filme Shaolin Soccer, ktorý tiež napísal a režíroval, pričom medzi jeho hercov patrili Man-Tat Ng, Wei Zhao a Yin Tse ako hlavný antagonista. ďalšie hviezdy čínskej kinematografie. V roku 2004 bol Sing vo filme Kung Fu Hustle a Ti vo filme CJ7, kým v roku 2010 odišiel z herectva.

Písanie a réžia

Okrem toho je Stephen vynikajúcim spisovateľom a režisérom. Jeho režisérskym debutom bol v roku 1994 veľmi oceňovaný film Z Pekingu s láskou a odvtedy pracoval na viac ako 10 filmoch. Niektoré z titulov zahŕňajú Policajt zo Zakázaného mesta, Kráľ komédie (1999), potom Kung Fu Hustle (2004), Cesta na Západ (2013) a jeho najnovší počin The New King of Comedy (2019).

Čo sa stalo Stephenovi Chowovi a kde je teraz?

V roku 2016 sa Stephen stal deviatym najlepšie zarábajúcim hollywoodskym režisérom a jeho film Morská panna prekonal početné rekordy. Film sa stal najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias v Číne a celosvetovo zarobil viac ako 550 miliónov dolárov, čím sa stal najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias v Ázii. Jeho najnovším počinom je film The New King of Comedy (2019), zatiaľ čo v súčasnosti pracuje na animovanom filme The Monkey King, ktorý je momentálne v postprodukcii. Povedal, že odišiel z herectva, pretože má pocit, že teraz má väčšiu kontrolu nad filmami, keď ich režíruje, než keď hrá vo filme.

Stephen Chow Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Stephen je jedným z najobľúbenejších čínskych hercov a jeho bohatstvo patrične rástlo. Zdroje odhadli čistý majetok Stephena Chowa na 30 miliónov dolárov od polovice roku 2020.

Stephen Chow je vysoký 1,74 m, pričom váži približne 152 libier ~ 69 kg. Jeho vitálne štatistiky sú neznáme, no napriek svojmu veku si stále udržiava vyšportovanú postavu s takmer dokonalými mierami. Má čierne vlasy a hnedé oči.

Osobný život Stephena Chowa, randenie, manželstvo, manželka, deti?

Stephen je veľmi súkromná osoba, ale to nezabránilo médiám, aby o ňom vytvárali klebety, najmä pokiaľ ide o jeho milostný život, ale o všetkých mlčal. Jedným známym faktom o ňom je, že nie je ženatý, ale jeho milostný život je dosť bohatý. 10 rokov bol vo vzťahu s Yu Wen-Feng, ktorá je najmladšou dcérou Yu Ching Po, zakladateľa Kumagai Gumi (Hong Kong), teraz známej ako Hong Kong Construction Holdings. Yu je o desať rokov mladší Stephen, ale to nezabránilo ich romantike v rozkvete desať rokov pred jej skončením. V 90-tych rokoch mal vzťah s herečkou a speváčkou Karen Mok – títo dvaja spolu pracovali na piatich filmoch, medzi inými aj The God of Cookery (1996).

Po rozchode s Yu Wen-Feng začal Stephen vzťah s Alice Yu Man-Fung, ktorý sa však po niekoľkých rokoch skončil a Alice zažalovala Stephena o 80 miliónov HK$, pričom si nárokovala podiel na majetku, ktorý spolu kúpili a vlastnili. počas ich vzťahu.

Od ich rozchodu je Stephen single a sústredil sa na svoju kariéru. Jednou z nedávnych klebiet však bolo, že je otcom tretieho dieťaťa herečky Cecilie Cheung a ďalšou je, že sa bude ženiť. Jeho agent však uviedol, že všetky tieto fámy sú falošné a dokonca Cecilia túto fámu poprela tým, že povedal, že otec jej tretieho syna je beloch.