Čo sa stalo Paulovi Prenterovi, priateľovi Freddieho Mercuryho?

ObsahÚvod

O živote Paula Prentera pred tým, ako začal viesť diskutabilne jednu z najslávnejších skupín všetkých čias, Queen, sa toho veľa nevie.

Skorý život

Paulov otec a matka sa narodili v roku 1946 v Londýne v Anglicku a zostali bez mena. Niekoľko členov Paulovej rodiny vrátane jeho brata sa ozvalo po uvedení filmu Bohémska rapsódia na obranu Paulovej cti. Vo filme je Paulova postava zobrazená ako prefíkaný, prefíkaný muž, ktorý chce Freddiemu Mercurymu a ostatným členom Queen vnútiť svoj vlastný program. Preterova rodina trvá na tom, že Freddie a Paul boli len blízki priatelia a neboli romanticky zapletení, hoci Paul bol od 16 rokov otvorene gay a jeho rodičia ho počas života podporovali.

Freddie s Paulom Preterom začiatkom 80. rokov.

pridané Pre Freddieho Mercuryho na Nedeľa 28. júla 2019

Pokračovali, že veta vo filme, kde postava Paulsa povedala „Môj otec by ma radšej videl mŕtveho“ v súvislosti s jeho sexualitou, bola mimoriadne zraňujúca a veľmi nepravdivá. Paulov brat, blízki priatelia a krstná dcéra veria, že film bol „zbabelý“, „nepravdivý“ a „zraňujúci“.

Kariéra

Jedinou známou prácou Pretera predtým, ako sa zaplietol s Freddiem Mercurym, bolo, že bol rádiovým DJom v Belfaste v Severnom Írsku. Krátko po stretnutí s Freddiem odišiel zo svojej práce, aby pracoval pre Mercuryho ako jeho osobný asistent a potom, čo bol ich doterajší manažér prepustený, začal riadiť Queen. Jeho úlohou bolo objednávať koncerty, organizovať koncerty a byť hlavným sprostredkovateľom pre kapelu. Akokoľvek k (zdanlivému) zdeseniu ostatných členov Queens, Briana Maya, Johna Deacona a Rogera Taylora, Paula a Freddieho sa extrémne zblížili.

Ostatní členovia kapely začali pochybovať o tom, že Prenterove zámery boli čisté, a keď v roku 1982 vyšiel album Queens ‚Hot Space‘, vzťah medzi kapelou a ich manažérom sa rýchlo stal napätejším. Album nebol vôbec úspešný a Prenter bol obviňovaný z jeho neúspechu. Verili, že mnohé z Prenterových manažérskych rozhodnutí neboli v najlepšom záujme kapely, ako napríklad odmietnutie rádiovej propagácie albumu.

tlačiareň bol vyhodený rok po koncerte Live Aid v roku 1986, čím sa skončili obchodné a osobné vzťahy Freddieho a Paula. Brian May, líder Queens, povedal, že „ich manažér nebol vôbec zlý“ a že médiá z neho robili väčšieho darebáka, ako v skutočnosti bol.

Stretnutie a interakcia s Freddiem Mercurym

Paulov vzťah s frontmanom Queens Freddiem Mercurym bol držaný pod pokrievkou mnoho rokov, kým Preter neprezradil Freddieho sexuálne preferencie a ich vzťah v príbehu, ktorý v roku 1987 predal magazínu The Sun, pričom zároveň neodhalil, že spevák bol vo vzťahu s mužom. menom Jim Hutton.

Existuje veľa protichodných príbehov o tom, či boli Paul a Freddie skutočne romanticky prepojení – zdá sa, že jediní ľudia, ktorí neústupne popierajú, že to tak bolo, je Paulova rodina.

História Freddieho Mercuryho a Queen

Freddie – ktorý je teraz v rockovej hudbe známy ako pravdepodobne jeden z najväčších hlavných spevákov všetkých čias, je najznámejší vďaka svojmu štvoroktávovému vokálnemu rozsahu a prítomnosti na najvyššej scéne – začínal od veľmi skromných začiatkov.

Farrokh Bulsara sa narodil 5thseptembra 1946 na Zanzibare. Jeho rodičia Bomi a Jer boli Parsi, pôvodom z Indie, kam sa vrátili, keď bol Freddie ešte veľmi malý a kde strávil väčšinu svojho detstva. V siedmich rokoch začal chodiť na hodiny klavíra a ako osemročný ho poslali do školy sv. Petra, kde po niekoľkých rokoch založil školskú kapelu, ktorá predvádzala rockové cover verzie. Kamarát zo školy povedal, že Freddie „mal neskutočnú schopnosť počúvať rádio a prehrávať to, čo počul na klavíri.“ V tom čase sa Mercury začal v roku 1964 nazývať „Freddie“ Freddie a jeho rodina. sa presťahoval do Felthamu, Middlesex, Anglicko.

V apríli 1970 sa Freddie pripojil k bubeníkovi Rogerovi Taylorovi a gitaristovi Brian Maysovi Smile ako hlavný spevák.

O rok neskôr sa k nim pridal John Deacon ako základný hráč a napriek neistote kapela a ich produkčnom štúdiu Freddie zmenil názov skupiny na ‚Queen.‘ Freddie raz povedal, keď sa odvolával na nový názov kapely, že ‚je to samozrejme veľmi kráľovské a znie to skvele. Je to silné meno, veľmi univerzálne a bezprostredné. Určite som si bol vedomý homosexuálnej konotácie, ale to bol len jeden aspekt.‘ Krátko na to Freddie legálne zmenil svoje priezvisko z Bulsara na Mercury.

Niektoré z najväčších hitov Queens boli Bohemian Rhapsody, Killer Queen, We are the Champions, Somebody to Love, Radio Gaga, Another One Bites the Dust, We will Rock You, Fat Bottomed Girls, Don't Stop me Now a Crazy Little Thing S názvom Láska. Freddie bol dobre známy pre svoje spojenie so svojím publikom a okázalú pódiovú prítomnosť, ktorá bola veľmi zreteľná na koncerte Live Aid v roku 1985.

Po rozpade Queen Freddie viedol krátku sólovú kariéru, než zomrel na následky AIDS vo veku 45 rokov v roku 1991. Freddie deň pred smrťou oznámil, že posledné štyri roky svojho života žil s AIDS.

Následne v roku 2001 bol Mercury uvedený do Rock'n'rollovej siene slávy, ako aj do Siene slávy skladateľov v roku 2003.

Čistý majetok, plat, významné vstupy

Neexistujú žiadne publikované zdroje, ktoré by uvádzali Paulsov možný čistý majetok, ale potom, čo bol v roku 1987 prepustený, predal príbeh denníku The Sun, za ktorý dostal famózne zaplatenie 32 000 libier, pričom zverejnil intímne detaily Freddieho života a času, ktorý strávil. správa Queen.

Len niektoré z tvrdení hovorili, že dvaja z Mercuryho milencov prišli o život na AIDS a že mal oveľa viac mileniek, možno v stovkách.

Paul povedal, že byť manažérom Queen desať rokov bolo všetko, len nie bezproblémové a bolo to štyrikrát dlhšie ako ktorýkoľvek iný manažér vydržal s kapelou. Prenter povedal, že „Prvé tri alebo štyri roky boli veľmi dobré, ale keď začali zarábať peniaze, posledných šesť bola nefalšovaná bieda.“ Ďalej povedal, že „sú štyria veľmi nároční, jednomyslní, nerozumní a nevďační“. jednotlivcov. Ich hlavným motívom je kedykoľvek ďalší hit a nič im nesmie prekážať. Zo začiatku to bola zábava, ale stala sa z toho poriadna brzda. Bolo to ako starať sa o štyri deti, štyroch rozmaznaných spratkov. Potešilo ma, že som od nich preč, a keby som ich už nikdy nevidel, bolo by to príliš skoro.“ „Čo by ma trápilo, bolo by to, keď by som organizoval a robil rozhovor pre Freddieho a on by sa neukázal.

V jednom prípade som musel klamať a povedať Simonovi Batesovi, že Freddie je chorý. Paul sa po predaji príbehu vrátil do Belfastu, no po tom, čo minul všetky peniaze, ktoré dostal za predaj Freddieho, sa povrávalo, že sa doplazil späť k Mercurymu, aby ho požiadal o ďalšie peniaze.

Nakoniec komplikácie fajčenia súvisiace s AIDS vzali Paulovi život v Belfaste v roku 1991, v tom istom roku Freddieho život vzala rovnaká choroba.

Fyzicka charakteristika

Prenter bol vysoký 5 stôp 6 palcov (1,67 m) a vážil asi 60 kg. tlačiareň mal blond vlasy, modré oči, telesné miery 38-28-35 a bicepsy s obvodom 13,5 palca.