• Hlavná
  • Herci
  • Čo sa stalo Karen Lynn Gorney? Manžel, čistá hodnota

Čo sa stalo Karen Lynn Gorney? Manžel, čistá hodnota

ObsahKto je Karen Lynn Gorney a čo sa s ňou stalo?

Karen Lynn Gorney sa narodila v Beverly Hills v Kalifornii v USA 28. januára 1945 – jej znamenie zverokruhu je Vodnár a má americkú národnosť. Ona je herečka ktorá je azda najznámejšia vďaka úlohe v romantickej mysterióznej dráme All My Children, v ktorej si zahrali Susan Lucci, David Canary a Michael E. Knight. Príbeh sleduje Ericu Kaneovú žijúcu vo vymyslenom meste Pine Valley, ktorá vystriedala mnohých manželov – séria sa vysielala od roku 1970 do roku 2011 a bola veľmi populárna, pretože získala 191 ocenení vrátane Primetime Emmy, pričom bola nominovaná na 573 ďalších.

pridané Karen Lynn Gorney na Nedeľa 1. septembra 2013

Detstvo a vzdelanie

Karen bola vychovaná spolu so svojím bratom Danielom v Beverly Hills, ich otcom Jayom Gorneym, ktorý bol poľským skladateľom a ktorý zomrel v roku 1990, a ich matkou Sondrou Karyl, ktorá bola konzultantkou pre styk s verejnosťou a ktorá zomrela v roku 2015. Karen má tiež nevlastný brat Roderic Gorney, ktorý je autorom a vysokoškolským profesorom. O herectvo sa začala zaujímať počas štúdia na strednej škole a svoju kariéru odštartovala vo veku 17 rokov, keď stvárnila postavu Josette v dramatickom filme David a Lisa, v ktorom hrali Keir Dullea a Janet Margolin, a sleduje mladého muža, ktorý je v ústave pre duševne chorých. a začína chápať jeho duševný stav.

Napriek tomu, že začala svoju hereckú kariéru, Karen sa stále sústredila na vzdelanie a po imatrikulácii v roku 1963 zapísala sa na Carnegie Mellon University v roku 1967 absolvovala bakalársky titul a potom v roku 1969 získala titul Master of Fine Arts na Brandeis University.

Úlohy vo filmoch

Karen sa v roku 1970 neobjavila ako Alicia v dramatickom filme The Magic Garden of Stanley Sweetheart a neskôr sa objavila v kriminálnej dráme The Secret Night Caller s Robertom Reedom a Hope Lange v hlavnej úlohe, ktorá sleduje muža, ktorý je závislý na výrobe obscénnych telefónov. hovory.

V roku 1977 bola Karen pozvaná, aby si zahrala ako Stephanie v hudobnej dráme Horúčka sobotňajšej noci, v ktorej hrali aj John Travolta a Barry Miller, a stala sa obrovským hitom, pretože získala päť ocenení a bola nominovaná na 12 ďalších vrátane Oscara.

V roku 1991 sa objavila na scéne krimi akčná komédia Ťažká cesta a niekoľko jej ďalších úloh bolo v romantickej dráme Ripe v roku 1996, kritikou ocenenej akčnej dobrodružnej komédii Muži v čiernom v roku 1997 a dráme Cradle Will Rock v roku 1999. Karen bola ocenená za stvárnenie Sophie Argano v dobrodružstve. komediálny film Hľadá sa Bobby D, ktorý napísal aj režíroval Paul Borghese a je o štyroch mladých filmároch, ktorí sa snažia prinútiť slávneho herca Roberta DeNira, aby investoval do ich filmu.

Hrala vo svojom prvom krátkom filme George v roku 2007, ktorý napísal a režíroval Alex Kuciw a v hlavnej úlohe s Johnom Josephom Galagherom a Johnom Keatingom.

V roku 2010 sa objavila v troch filmoch: v dráme The Imperialists Are Still Alive!, v historickej dobrodružnej komédii 100 Years of Evil a v komédii Bronx Paradise.

V roku 2011 si Karen zahrala ako Joanne v krátkej komediálnej dráme Richarda Uhliga Can't Dance a potom v ďalších dvoch krátkych filmoch The Buffalo Kid a The Testimony of Erin J. Delores stvárnila v horore Night of the Wolf v roku 2014, ktorý získala protichodné recenzie a v roku 2016 hrala vedľajšiu postavu v dráme H. O. M. E., ktorú napísal a režíroval Daniel Maldonado.

Niektoré z najnovších rolí Karen vo filmoch boli v dráme Tarab v roku 2019, krátkej dráme Marty's Calling, ktorú napísala a režírovala Toni De Palma v roku 2020 a komédii First One In v roku 2020 – nedávno bola obsadená, aby nahovorila jedného z nich. hlavné postavy v pripravovanej animovanej dobrodružnej komédii Clifford the Big Red Dog, ktorá by mala vyjsť v novembri 2021.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Som veľmi rád, že môžem oznámiť víťazku ceny za celoživotné dielo z festivalu Hunter Mountain 2020, Karen Lynn Gorney! Najlepšie ju poznáte ako Love Interest od Johna Travoltu Stephanie z Horúčky sobotňajšej noci (1977). Sme tak nadšení, že ju máme a udeľujeme jej toto zaslúžené ocenenie! Gratulujeme, Karen #KarenLynnGorney #SaturdayNightFever #JohnTravolta #HMFF #LifetimeAchievement #Award #Gratulujem #FilmFestival #Film

Príspevok zdieľaný používateľom Filmový festival Hunter Mountain (@huntermtnfilmfest) 21. septembra 2020 o 12:30 PDT

Úlohy v televíznych seriáloch

Karen debutovala v televíznom seriáli v roku 1969, keď hrala študentskú zdravotnú sestru v jedinej epizóde romantickej drámy The Doctors, v ktorej hrali James Pritchett, David O'Brien a Lydia Bruce, a sleduje Dr. Matta Powersa, ktorý pracuje v Hope Memorial Hospital a s pomocou svojej manželky sa stará o personál a pacientov, séria získala štyri ocenenia vrátane Primetime Emmy a bola nominovaná na ďalších 19 cien.

Ďalej sa objavila v jednotlivých epizódach akčného kriminálneho seriálu Harry O v roku 1975 a dokumentárneho seriálu Unsolved Mysteries v roku 1993, pričom si zahrala aj dve postavy v dvoch epizódach seriálu. kriminálna mysteriózna dráma Zákon a poriadok v roku 1998.

V roku 2006 bola jej hosťujúcou hviezdou v epizóde Moe n' Joe kritikou oceňovanej kriminálnej drámy The Sopranos, ktorá bola webovou stránkou IMDb hodnotená ako 14. najlepší televízny seriál všetkých čias a získala 118 ocenení vrátane piatich Zlatých glóbusov, pričom bol nominovaný na 303 ďalších ocenení.

Keďže sa rozhodla zamerať sa výlučne na účinkovanie vo filmoch, naposledy sa Karen v televíznom seriáli objavila v roku 2006, keď sa objavila ako Čašníčka v epizóde A New Light z drámy Six Degrees.

Hudobná kariéra

Karen je tiež speváčka, ktorá vydala svoj debutový album Used To Love You Madly v roku 2002, ktorý obsahuje 12 skladieb vrátane You’re My Thrill a I’ll Never Leave Again.

Jej druhý album zložený z 10 skladieb nasledoval 12. apríla 2005 s názvom Hot Moonlight! Karenin najnovší album The Dance of the Deadly’s vyšiel v roku 2008 a obsahoval 11 skladieb.

V 70-tych rokoch bola Karen členkou jazzovej funkovej skupiny Wendigo a vystupovali po celých USA.

Miluj život a manžela

Karen sa za svojho prvého manžela, filmového producenta a produkčného manažéra Kena Goldena vydala niekedy v 70. rokoch a dátum svadby dodnes tajili – o pár rokov sa rozviedli a tento dátum tajili. tiež. Karen sa stretla s mužom, ktorý nepatrí medzi celebrity Markom Tobackom, v roku 1987, keď ich zoznámil spoločný priateľ, a zostali dobrými priateľmi až do začiatku 90. rokov, keď ju Mark pozval na rande – v júli 1995 sa vzali na súkromnom obrade, ktorého sa zúčastnili ich najbližší priatelia a rodina a odvtedy spolu vedú zdanlivo šťastný život.

Karen aj Mark sa dohodli, že nebudú mať deti, pretože sa chcú sústrediť na svoju kariéru.

Karen nehovorila o žiadnych iných mužoch, s ktorými by mohla chodiť pred stretnutím so svojím prvým manželom, a predtým, ako začala chodiť s Markom, takže od septembra 2020 je vydatá za svojho druhého manžela a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

Karen je zanietená tanečnica, ktorá chodila na hodiny tanca dlhé roky, keď bola ešte tínedžerkou, ako aj neskôr, keď mala 20 rokov.

Je umelkyňou, ktorá pracovala pre niekoľko umeleckých galérií av súčasnosti pracuje pre Circle Fine Arts.

Karen je fanúšičkou kreslených filmov a v istom momente bola manažérkou obchodu, v ktorom si Gary Dell’Abate kúpil bunku „Baba Booey“.

Cestovanie je tiež jedným z mnohých koníčkov Karen a ona bola po celých Spojených štátoch, aby nakrúcala pre svoje filmy a televízne seriály, a pri mnohých príležitostiach bola aj v Európe, kde navštívila krajiny ako Francúzsko a Anglicko.

Karen má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Matt Damon, Robert DeNiro a Angelina Jolie, a medzi jej obľúbené filmy patrí trilógia Krstný otec, Chyť ma, ak to dokážeš a Lara Croft: Tomb Raider.

Čistý majetok

Karen má 75 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, jej výška je 5 stôp 3 palce (1,6 metra) a váži približne 51 kg.

Od septembra 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 1 milión dolárov.