Čo sa stalo Garymu Sandymu? Kde je dnes Gary Sandy?

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Americký televízny a divadelný herec Gary Lee Sandy sa narodil 25. decembra 1945 v Daytone, Ohio, USA. Vyrastal v Moraine v štáte Ohio, vychovávali ho jeho otec Austin a matka Dolores, ale nehovoril o svojej rodine ani výchove.

V roku 1964 maturoval na Fairmont High School v Kettering, Ohio, potom navštevoval Wilmington College v Ohiu a neskôr Americkú akadémiu dramatických umení v New Yorku. Počas štúdií v New Yorku v roku 1970 debutoval profesionálne v telenovele As The World Turns v časti napísanej špeciálne pre neho.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Nie je to zlé pre chlapíka menom Gary. #dailybulge #garysandy #tesné džínsy

Príspevok zdieľaný používateľom The Daily Bulge (@daily_bulge) 25. januára 2016 o 5:12 PST

Osobný život rodiny

Garyho bývalá manželka Laura Soltis sa narodila 31. júla 1961 v Joliet, Illinois, USA. Najviac ju preslávila práca v televíznych seriáloch Black Sash v roku 2003, Škytavka v roku 2010 a Step Up All In v roku 2014.

Kariéra

Televízia

V roku 1970 si Gary zahral Hanka Bartona #3 v dennej dráme CBS As The World Turns a v tom istom roku hral Randyho Buchanana v relácii NBC Another World (nazývaná aj Another World: BayCity. V rokoch 1970 až 1972 hral Randyho v inom Séria NBC, Somerset (nazývaná aj Somerset: Bay City a Another World: Somerset).

V rokoch 1973 až 1974 hral Stacea Reddina vo filme CBS The Secret Storm a nasledujúci rok Doca Barkera v televíznom filme ABC The Kansas City Massacre a Bellhopa v televíznom filme CBS The Shell Game. V roku 1977 bol Danom Kincaidom vo filme All That Glitters, syndikovanej sérii, ktorú napísal Norman Lear, pričom kritici chválili Garyho výkon v show.

V rokoch 1978 až 1982 hral Andyho Travisa vo WKRP v Cincinnati – jeho postavou bol nový programový riaditeľ bojujúcej rozhlasovej stanice WKRP. Hugh Wilson vytvoril reláciu a založil ju na skutočných životných skúsenostiach niekoľkých ľudí v rozhlasovom priemysle, vrátane seba.

Gary bol vďačný, že si zahral hlavnú úlohu, čo je čisto americký ‚milý chlap‘, no jeho postavu často zatienili Loni Anderson, nohatá blondínka a Howard Hesseman, ‚hip‘ DJ. Andy Travis je stredobodom ústrednej piesne, a hoci bol vedúcim, šou sa neskôr v prvej sezóne presunula na súbornú komédiu. Namiesto Andyho vedenia epizód by epizódu niesol ktorýkoľvek z ôsmich pravidelných divákov. Aj keď sa šou stala súborom, Gary zostal počas štyroch sezón najlepšie plateným hercom v obsadení. V roku 1991 sa show vrátila v syndikácii, ale Gary a väčšina hercov sa nevrátili.

V roku 1979 sa objavil v špeciáli The Muppets Go Hollywood po boku svojej predstaviteľky WKRP v Cincinnati Loni Andersonovej.

V roku 1981 hral Franka Forda v televíznom filme NBC Nashville Grab a v roku 1996 hral Charlieho v televíznom filme CBS Nepravdepodobný anjel.

V roku 2001 si Gary zahral Luka v televíznom filme PAX Lightning: Fire from the Sky (známy aj ako 100 MillionenVolt – Inferno am Himmel a Wenn die Welt untergeht – Des Wetter Inferno). V roku 2004 hral Dr. Douglasa ‚Doc‘ Hamiltona v televíznom filme A Place Called Home na Hallmark Channel a predtým, ako sa vrátil do divadla, absolvoval viacero televíznych vystúpení, vrátane filmov The Young Riders, Murder, She Wrote, F.B.I. Nevypovedaný príbeh a diagnóza vražda.

Divadlo

V roku 1972 hral mladého muža vo filme I Used to See My Sister v Knižnici a múzeu múzických umení v New Yorku.

V roku 1973 v Theater de Lys v New Yorku hral Geoffreyho vo filme The Children’s Mass, ktorý produkoval Sal Mineo. Jeho debut na Broadwayi bol v roku 1974 ako Federico v komédii sobota, nedeľa, pondelok, uvedenú v Divadle Martina Becka v réžii Franca Zeffirelliho.

V rokoch 1981 až 1982 hral v The Pirates of Penzance, najprv v Minskoff Theatre a potom v Uris Theatre v New Yorku, kde nahradil Kevina Klinea v úlohe The Pirate King. V roku 1984 hral Chance Wayne vo filme Sweet Bird of Youth v Cincinnati Playhouse v Park Cincinnati, Ohio. a nasledujúci rok hrala Hildy Johnson vo Windy City v Paper Mill Playhouse, Millburn, New Jersey, hra bola adaptovaná z The Front. Stránka.

V rokoch 1986 až 1987 hral vo veku 46 rokov Mortimera Brewstera v Arsenic and Old Lace.thStreet Theatre, New York City – od päťdesiateho výročia nahradil Tonyho Robertsa a pokračoval v severoamerickom turné, kde si zahrali spolu s Marion Ross a Jean Stapleton.

V roku 2001 hral vo filme The Best Little Whorehouse v Texase po boku Ann-Margret – inscenácia mala dva roky turné. V roku 2004 sa objavil v The Merry Wives of Windsor, muzikálovej texaskej verzii Shakespearovej hry, a v John Houseman Theatre v Lone Star Love ako Frank Ford.

Gary hral vo viac ako stovke divadelných inscenácií, na ktoré je najviac hrdý, patrí titulná úloha vo filme Barnum, Stanley Kowalski vo filme Električka menom Desire a Billy vo filme Billy Bishop Goes to War.

Chcem aby si bol šťastný !!!!

pridané Gary Sandy na Pondelok 28. septembra 2015

Ten posledný bol obzvlášť veľkolepý, pretože bol hviezdou one-man show, v ktorej potreboval odohrať 17 úloh. V divadle Drury Lane v Oakbrook Illinois v roku 1989 za rolu vo filme The Music Man bol Gary nominovaný na cenu Josepha Jeffersona za herca v hlavnej úlohe v muzikáli. Za svoju prácu v živej rozhlasovej dráme získal aj množstvo ocenení.

V rozhovore pre Tampu Bay v roku 2017 Gary hovoril o/o svojich plánoch pracovať na Marcia P. Hoffman School of Arts, ktorá sa nachádza v Ruth Eckerd Hall Murray Theatre, kde bude vyučovať divadlo na ich dramatických letných táboroch.

V súčasnosti stále účinkuje v rôznych divadelných inscenáciách.

Film

Gary hral Jima Painea vo filme Some of My Best Friends Are... z roku 1971, známeho aj ako The Bar.

V roku 1973 hral Toma vo filme Hail to the Chief, šéfa Leitnera vo filme Proti zákonu a Charlieho La Perea vo filme Posledný z kovbojov v roku 1978 po boku otca Jane Fondovej, Henryho Fondu. Nasledujúci rok hral Barryho ‚Duke‘ Tabora v Trollovi.

V roku 1999 bol Sandefurovým právnikom v hlavnej úlohe s Russelom Croweom a Al Pacinom vo filme The Insider nominovanom na Oscara, ktorý režírovali Michael Mann Mann a Eric Roth adaptovali článok Marie Bremmerovej Vanity Fair z roku 1996 The Man Who Knew Too Much. Film je voľne založený na skutočnom príbehu o whistleblowerovi v tabakovom priemysle, Jeffreym Wigandovi, a sleduje Jeffreyho zápasy pod vedením svojho bývalého zamestnávateľa a problémy/problémy/nepokoje, ktorým čelí on aj producent CBS News Lowell Bergman po odhalení tabakový priemysel.

Film nebol kasovým trhákom, ale získal kritickú chválu, najmä za Michaelovu réžiu a Russelov výkon. Film získal sedem nominácií na Oscara, vrátane najlepšieho herca v hlavnej úlohe a najlepšieho filmu.

Osobný život

V roku 1989 sa Gary oženil s herečkou Laurou Soltisovou, ale rozviedli sa v roku 1995. Neexistuje žiadny záznam o tom, že by sa znova oženil alebo či mal deti.

Vzhľad

Gary má hnedo-blond vlasy a hnedé oči. Je vysoký 5 stôp a 10 palcov (1,78 m).

Čistý majetok a plat

Jeho čisté imanie sa od polovice roku 2020 odhaduje na viac ako 1,5 milióna dolárov.