Čo sa stalo Finnovi Carterovi? kde je dnes? Wiki

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Americká herečka Elizabeth Fearn ‚Finn‘ Carter sa narodila 9. marca 1960 v Greenville, Mississippi, USA. Je dcérou Hoddinga Cartera III a jeho prvej manželky Margaret ‚Peggy‘ Ainsworth Wolfe. Jej otec je bývalý námestník ministra zahraničných vecí USA pre verejné záležitosti. Jej matka porodila, keď s manželom navštevovala hru v Greenville Little Theatre. Peggy a Hodding sa rozišli, keď bol Finn veľmi mladý.

Má dve sestry, Catherine a Margaret, brata W. Hoddinga Cartera IV., nevlastnú sestru Brooke Derianovú a dvoch nevlastných bratov, Dr. Craiga Deriana a Michaela Deriana. Margaret dostala nielen meno svojej matky, ale je aj umelkyňou ako ona.

Jedna z mojich obľúbených fotografií krásnej herečky Finn Carterovej, ktorá hrala „Rhondu LeBeck“.

pridané Michael Gross na Utorok 17. júna 2014

Peggy, Margaret a Catherine všetky bývajú v Mississippi, kde je Catherine právničkou. Finnov brat žije v Maine a je slávnym dobrodruhom a spisovateľom.

Finn začal hrať v miestnych scénických produkciách od mladého veku a potom pokračoval v štúdiu v San Francisco Ballet Company. Vyštudovala Walnut Hill School for the Performing Arts so sídlom v Naticku v štáte Massachusetts a po imatrikulácii navštevovala Jose Lemon Dance Company vo Washingtone, D.C., a potom sa presťahovala do New Yorku, aby sa pripojila k Alvin Ailey’s American Dance Company. Na univerzitu v Tulane prestúpila zo Skidmore College, aby sa zamerala na štúdium divadla, a pridala sa aj ku komunitnému divadlu v blízkosti univerzity.

Kariéra

Finn sa v roku 1983 presťahoval späť do New Yorku, aby sa na ňu zameral hereckú kariéru .

Divadlo

V New Yorku bola členkou Circle Repertory Company. V divadle Old Globe v San Diegu si zahrala po boku Jona Tenneyho a Mary Louise Parker ako Effie Herrington v hre Up in Saratoga, ktorú režíroval Jack O’Brien a napísal Terrence McNally.

Objavila sa v revivale Biloxi Blues v Pasadena Playhouse, čo bolo jej druhé vystúpenie v divadle na západnom pobreží. Počas večera v Altadena Junction písala a predvádzala rozprávanie a poéziu.

Televízia

Finn hral Sierra Estaban Reyes Montgomery v rokoch 1985 až 1988 v dennej telenovele CBS As the World Turns.

Mydlo sa odohráva v Oakdale, Illinois, fiktívnom meste, a vysielalo sa celkovo 54 rokov, od 2. apríla 1956 do 17. septembra 2010 – Finn si svoju rolu nakrátko zopakovala v roku 1994. Predstavenie vytvorila Irna Phillipsová ako sestra- show Guiding Light, ďalšej telenovele, ktorú vytvorila Irna, a je treťou najdlhšou nepretržitou sériou americkej telenovely, ktorú prekonali iba Guiding Light a General Hospital. Telenovela sa vyrábala na Manhattane 43 rokov a od roku 2000 do roku 2010 v Brooklyne. V počiatočných fázach relácie trvali epizódy 15 minút, potom sa predĺžili na 30 minút a 1. decembra 1975 sa predĺžili na hodinu. 21. augusta 1967 sa show zmenila na farebnú.

Relácia prilákala každý deň v priemere desať miliónov divákov a od roku 1958 do roku 1978 to bola najsledovanejšia dráma počas dňa.

V roku 1989 hrala Finn sestru Catherine v televíznom filme Dream Breakers, známom aj ako In Evil's Grasp, potom v rokoch 1990 až 1991 mala opakujúcu sa úlohu zdravotnej sestry Lindy Matlock Lanier v dramatickom seriáli ABC China Beach.

V roku 1997 hrala Weaver, pravidelnú členku v Secret Service Guy, krátkotrvajúcom sitcome na Fox. Zahrala si aj Amy v televíznom filme Láska v inom meste, známom aj ako Láska v inom meste Barbary Taylor Bradford.

Finn hrala Marilyn v televíznom filme Missing Pieces a nasledujúci rok hrala Mary Lee Orr v televíznom filme Taking Back Our Town. V roku 2002 sa objavila v ďalšom televíznom filme The Pennsylvania Miners’ Story ako Missy Phillippi. Finn tiež hosťoval vo filmoch CSI: Vyšetrovanie miesta činu, Zákon a poriadok, Vražda, Napísala a Vonkajšie limity.

Film

V roku 1989 hrala ako Nina Sachie vo svojom filmovom debute How I Got Into College po boku Anthonyho Edwardsa v romantickej komédii, ktorú produkoval 20.thCentury Fox a réžia Savage Steve Holland. Vo filme si zahrali aj Lara Flynn Boyle a Corey Parker a bol tiež filmovým debutom Toma Kennyho, ktorý sa nakoniec stal slávnym hlasovým hercom.

Film sleduje postavu Lary, Jessicu, ktorá sa snaží prijať na malú vysokú školu v Pensylvánii s názvom Ramsey College, a postavu Coreyho, Marlona, ​​ktorý sa tiež snaží o prijatie, ale len preto, že je do Jessicy zamilovaný.

Finn hral po boku Freda Warda a Kevina Bacona ako Rhondu LeBeck vo filme z roku 1990 Tremors, monštruózna komédia napísaná S.S. Wilsonom, Brentom Maddockom a Ronom Underwoodom a produkovaná S.S. Wilsonom, Brentom Maddockom a Gale Anne Hurd v réžii Rona Underwooda. . Reba McEntire a Michael Gross si zahrali aj vo filme od Universal Pictures, ktorý sleduje postavu Freda, Earla Bassetta a Kevina, opravára Vala McKeeho, ktorý vynecháva mesto, pretože ich nudí ich nudný život v Perfection v Nevade.

Na svojom dobrodružstve však narazia na záhadné úmrtia. Postava Finna, seizmologička Rhonda, je znepokojená anomálnymi hodnotami, ktoré študovala pod zemou. Spáruje sa s Valom, Earlom a výstredným survivalistickým párom Heather a Burtom Gummerom (v podaní Reby a Michaela). Spoločne bojujú proti po ľudskom mäse chtivým monštrám, ktoré pripomínajú gigantické červy.

Za svoj výkon bola Finn nominovaná na cenu Saturn za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. V pokladniach filmu film zarobil 16 miliónov dolárov.

Zahrala si hlavnú úlohu Sunny Justice vo filme Sweet Justice z roku 1992, ktorý je známy aj ako Killer Instincts, a v roku 1996 si zahrala vedľajšiu úlohu Cynthie Speetgens v dráme Roba Reinera Ghosts of Mississippi, ktorá je známa aj ako Ghost z filmu Minulosť.

Vo filme sa naposledy objavila v roku 2005 ako Bonnie vo filme Halfway Decent, kde si v nezávislom filme zahrala po boku Ernieho Hudsona.

Maľovanie

Po odchode z Hollywoodu sa začala venovať maľbe a kresbe. Rok študovala v Prahe a jej práca sa stala uznávanou a oceňovanou. Keď sa vrátila do Los Angeles, 22. júla 2017 predviedla svoje umelecké dielo v galérii, pričom výstavnú skriňu nazvala „stojaci na rybách“. V súčasnosti stále maľuje a predáva svoje umelecké diela.

Osobný život

14. novembra 1985 sa vydala za herca, režiséra, spisovateľa a producenta Stevena Webbera. Dvojica sa stretla na natáčaní, keď Steven hral Kevina Gibsona vo filme Ako sa svet otáča. 1. septembra 1994 sa však rozviedli.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Všetko najlepšie k 60. narodeninám herečke Finn Carterovej, ktorej zásluhy zahŕňajú How I Got Into College a Ghosts of Mississippi. Tu je zobrazená ako postgraduálna študentka a seizmologička Rhonda LeBeck na snímkach z kultového filmu otrasov. Je tu celkom dobrá herečka a želám si, aby urobila viac. Všetko najlepšie jej prajeme. #finncarter #dobré herečky #krásneženy

Príspevok zdieľaný používateľom Vyslovuje sa ako „dye ren“ (@dyron_rises) 9. marca 2020 o 15:53 ​​PDT

24. mája 1997 sa vydala za právnika Jamesa Woodruffa, ale 27. júla 2007 sa rozviedli. Majú spolu dve dcéry, Carter, ktorá sa narodila v roku 1997, a Josephine v roku 2000. Keď sa vzali, Finn sa stala nevlastnou matkou Jamesovej dcéry. predchádzajúci vzťah.

Finn bol zatknutý 30. júla 2019 v Las Vegas v Nevade a zaúčtovaný v 14 prípadoch držby kreditnej karty bez súhlasu jej držiteľa a v jednom prípade držby ukradnutého vozidla. Bola stíhaná a dostala deväťdesiat dní na podanie trestného oznámenia za zločiny, z ktorých bola obvinená. Pokojný sudca ju prepustil z väzby pod podmienkou, že sa dostaví na súd v októbri.

Vzhľad

Finn má hnedé vlasy a modré oči. Je vysoká 5 stôp 8 palcov (1,73 m).

Čistý majetok a plat

Jej čistý majetok sa od polovice roku 2020 odhaduje na 1 milión dolárov.

Osobný život rodiny

Jej otec, William Hodding Carter, sa narodil 7. apríla 1935 v New Orleans. Jeho matka, Betty Werlein, sa narodila v roku 1910 a zomrela v roku 2000, a jeho otec, William Hodding Carter II, bol vydavateľ a novinár narodený v roku 1907 a zomrel v roku 1972.

William vyrastal v Greenville, Mississippi, a navštevoval Princeton University, New Jersey. V roku 1957 absolvoval summa cum laude a potom sa oženil s Margaret Ainsworthovou. Spolu mali syna Hoddinga Cartera IV a tri dcéry Catherine, Margaret a Elizabeth – „Finn“.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#tremors #finncarter #kevinbacon #scifi #scififilm #bluray

Príspevok zdieľaný používateľom Steven malý (@stevenklein5) 8. februára 2020 o 13:45 PST

Rozviedli sa v roku 1978 a neskôr v tom roku sa William oženil s autorkou a úradníčkou pre ľudské práva Patriciou M. Derian, ktorá písala o občianskych právach, zahraničnej politike a Novom Juhu a bola úradníčkou v administratíve Jimmyho Cartera.

Dva roky po ukončení štúdia na Princetone slúžil William v americkej námornej pechote. V roku 1959 začal pracovať ako reportér pre Delta Democrat-Times a potom sa stal pridruženým vydavateľom a vedúcim redaktorom novín.

V roku 1959 napísal The South Strikes Back, potom v roku 1961 vyhral cenu Sigma Delta Chi National Profession Journalism Society Award za redakčné písanie.

Počas 60. rokov bol politicky a redakčne aktívny v hnutích za občianske práva. V roku 1968 spolupredsedal lojálnym demokratom z Mississippi, ktorí nahradili čistobielu delegáciu na Národnom zhromaždení demokratov v Mississippi. Vo svojich úvodníkoch však neskôr kritizoval ministerstvo Delta.

Pracoval na prezidentskej kampani Lyndona B. Johnsona v roku 1964 a kampani Jimmyho Cartera v roku 1976. Keď bol druhý uvedený za prezidenta, vymenoval Williama za hovorcu ministerstva zahraničia a zástupcu ministra zahraničných vecí pre verejné záležitosti. Stal sa známejším ako jeho nástupcovia a predchodcovia v dôsledku iránskej rukojemníckej krízy.

V roku 1980 bol zvolený Ronald W. Reagan a William opustil svoju kariéru vo vláde a presťahoval sa do televízie, nakoniec v roku 1994 odišiel do dôchodku, pričom okrem iných televíznych kanálov pracoval pre BBC, CNN, ABC a NBC.