• Hlavná
  • Herci
  • Čo sa stalo Eriqovi La Sallemu? Manželka, čistá hodnota – biografia

Čo sa stalo Eriqovi La Sallemu? Manželka, čistá hodnota – biografia

ObsahÚvod

Niektorí ľudia majú viac ako jeden talent, a to je aj prípad Eriqa La Sallea, ktorý je známy nielen tým, že stvárnil Petra Brentona v známom televíznom seriáli ER, ale aj tým, že je považovaný za veľkolepého režiséra, producenta a spisovateľ. Kde sa naučil svoje herecké umenie? Má manželku?

Raný život a vzdelanie

Erik Ki La Salle sa narodil 23. júla 1962 v Hartforde v štáte Connecticut v USA, kde ho a jeho troch súrodencov po rozvode rodičov vychovávala ich matka Ada Haynes. Navštevoval Weaver High School a po imatrikulácii sa stal súčasťou interdisciplinárnej kultúrnej inštitúcie v Hartforde s názvom Artists Collective, Inc, v ktorej študoval umenie a kultúru africkej diaspóry.

pridané Izba Eriq na štvrtok 5. januára 2012

V roku 1980 nastúpil do dramatickej divízie prestížnej Juilliard School v New Yorku a zostal dva roky členom skupiny 13 – bol predpokladaný zostať štyri roky, ale inštruktori si nemysleli, že by La Salle dokázal prekonať svoj mestský rečový vzor, ​​a tak ho požiadali, aby odišiel.

Eriq sa potom zapísal na Tisch School of the Arts na New York University a v roku 1984 získal titul bakalára výtvarných umení na postgraduálnom hereckom programe. Počas tejto doby sa rozhodol urobiť si z Eriq La Salle svoje profesionálne meno.

Kariéra

La Salle začínal ako divadelný herec v New Yorku – jeho prvá významná rola bola vo verzii Henryho V. od Josepha Pappa, ktorú hral na festivale Shakespeare in the Park. To viedlo k tomu, že bol obsadený do rôznych hier mimo Broadway a Broadway.

V roku 1985 debutoval v celovečernom filme, keď sa objavil vo filmoch Rappin’ a Cut and Run. Len o rok neskôr bol obsadený ako hosť v niekoľkých televíznych seriáloch, ako napríklad Spenser: For Hire, ABC Afterschool Specials a One Life to Live. V dramatickom thrilleri Where Are the Children stvárnil aj zástupcu Bernieho Milesa.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ôsma séria, Tretia epizóda, Krv, cukor, sex a mágia Weaver podnikne hrozné kroky po tom, čo prichytí Malucciho so stiahnutými nohavicami. Greenova tínedžerská dcéra príde do okresu s nejakými nečakanými správami, zdá sa, že opustené dieťa v Chenovej starostlivosti má liečivé schopnosti a Abby prinúti Cartera, aby jej pomohol napraviť rybiu chybu, ktorú urobila, keď odpratala svoje veci z Kovačovho bytu. *Posledná celá epizóda pre Erika Palladina *Hallee Hirsh preberá úlohu Rachel pre zvyšok série #er #ertv #warnerbrothersstudio #eriqlasalle #khandialexander #erikpalladino #anthonyedwards #hallehirsh #mauratierney #mingnawen #noahwyle #laurainnes #goranvis

Príspevok zdieľaný používateľom erfanpagetribute (@erfanpagetribute) 27. apríla 2020 o 20:45 PDT

To isté sa stalo v roku 1987, keď hosťoval vo filmoch Another World, Vietnam War Story, Mariah and Leg Work a objavil sa v kriminálnom filme Five Corners po boku Jodie Foster a Todda Graffa.

V roku 1988 si zahral ako Darryl Jenks vo filme Coming to America, kde si zahral spolu s Eddiem Murphym. Pred začiatkom 90-tych rokov bol La Salle tiež v televíznom seriáli Knightwatch a Gideon Oliver, ako aj v televíznych filmoch Keď sme boli mladí a Magic Moments.

Začiatkom deväťdesiatych rokov bol obsadený do filmov ako Jacob’s Ladder a Colour of Night, kde účinkoval po boku Brucea Willisa, Jane March a Rubena Bladesa a objavil sa v niekoľkých televíznych seriáloch, ako napríklad L.A. Law, Quantum Leap, Under Suspicion a Scenár. Počas tejto doby tiež stvárnil opakujúcu sa postavu Michaela Stovena v televíznom dramatickom seriáli The Human Factor, ktorý bol však po prvej sezóne zrušený.

V roku 1994 urobil svoj prelom, keď sa pripojil k hlavnému obsadeniu najslávnejšieho medicínskeho televízneho seriálu ER, jeho stvárnenie Petra Bentona mu prinieslo celosvetovú slávu, objavil sa vo viac ako 170 epizódach a zostal v šou až do konca v roku 2009.

Za svoj prínos získal niekoľko ocenení, predovšetkým Magnolia Stage Award v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej úlohe v roku 1996 a (spoločne) Cenu Screen Actors Guild Award za vynikajúci výkon súboru v činohernom seriáli v rokoch 1996-1999 a NAACP Image Awards za vynikajúceho herca v dramatickom seriáli v rokoch 1999, 2000 a 2002.

V roku 1996 sa objavil s Jamesom Earlom Jonesom a Donom Cheadle v životopisnom filme Rebound: The Legend of Earl 'The Goat' Manigault a v roku 1999 hral vo filme Mind Prey, televíznej adaptácii rovnomenného románu Johna Sandforda o detektívovi. snaží vyriešiť prípad únosu.

La Salle účinkoval po boku Robina Williamsa v dramatickom filme One Hour Photo, v ktorom stvárnil detektíva Jamesa Van Der Zeeho. V tom istom roku režíroval Crazy as Hell s Michaelom Beachom a Ronnym Coxom v hlavných úlohách a za svoju menšiu hereckú rolu v tomto filme získal v roku 2003 cenu Black Reel za výnimočného nezávislého herca.

V roku 2003 sa objavil aj v kriminálnom televíznom seriáli The System, v ktorom stvárnil Andrewa Evansa, av tom istom roku sa objavil v epizóde Twilight Zone. O dva roky neskôr, v roku 2005, si zahral v trileri Davida Ogdena Inside Out a nasledujúci rok vo filme Johnny Was, kde stvárnil Juliusa a v hlavnej úlohe s Vinniem Jonesom, Patrickom Berginom a Laurenceom Kinlanom.

V roku 2010 sa La Salle krátko objavila v dvoch epizódach z 24, kde stvárnila generálneho tajomníka OSN. Nasledujúci rok bol obsadený ako Evan ‚E-Mo‘ Morris v televíznom seriáli A Gifted Man, ktorý sa objavil v piatich epizódach počas dvoch rokov. Tiež stvárnil Evertona Thompsona v televíznom seriáli How to Make It in America.

La Salle sa objavil v televíznom seriáli Blackout v roku 2012, v ktorom stvárnil Georgea Lumasa. V roku 2015 stvárnil postavu Hektora Martina v niekoľkých epizódach sci-fi seriálu Under the Dome a nasledujúci rok hosťoval ako Dr. Brainerd v televíznom seriáli Angie Tribeca. Jeho posledný celovečerný film sa objavil v roku 2017, keď stvárnil Willa Munsona vo filme Logan, po boku Hugha Jackmana, Patricka Stewarta a Dafne Keen.

Ďalšie kariérne snahy

Okrem herca je La Salle aj režisérom a producentom, režíroval epizódy niekoľkých televíznych seriálov, vrátane Showtime's Soul Food: The Series, The Twilight Zone, Law and Order: Special Victims Unit – za ktoré bol nominovaný v r. ceny NAACP Image Awards za vynikajúcu réžiu v dramatickom seriáli – a CSI: NY. Režíroval tiež epizódu slávneho televízneho seriálu Lucifer s názvom Wingman. Bol autorom a režisérom krátkeho filmu Žalmy z podzemia v roku 1996, ale Mel Gibson neskôr kúpil práva.

La Salle je tiež publikovaný spisovateľ – jeho prvý román Zákony skazy vyšiel v roku 2012.

Osobný život

La Salle je zakladateľom produkčnej spoločnosti Humble Journey Films v roku 1997.

Medzi jeho záľuby patrí hra biliardu, stolný tenis a vzpieranie.

La Salle si svoj osobný život rád uchováva v súkromí – na rozdiel od svojich obchodných snáh. Nie je známe, či chodil s niekým z hollywoodskej scény. Avšak, niektoré fámy uviedol, že bol vo vzťahu so ženou menom Angela Johnson a že obaja boli dokonca zasnúbení, ale po niekoľkých rokoch sa rozišli. Od mája 2020 sa predpokladá, že je slobodný.

Je skôr aktívny na rôznych platformách sociálnych médií, vrátane Twitteru, na ktorom má viac ako 40 000 sledovateľov.

Čistá hodnota

Eriq La Salle zarába veľa peňazí zo svojich iných kariérnych snáh, no väčšinu svojho bohatstva získal hraním v televíznych seriáloch, ako je ER – jeho trojsezónny plat za túto prácu. zarobené mu pôsobivých 27 miliónov dolárov! Z tohto dôvodu sa jeho čisté imanie od mája 2020 odhaduje na približne 25 miliónov dolárov. Vlastnil kaštieľ v Beverly Hills v Kalifornii v USA, ktorý bol uvedený na predaj v roku 2019 za cenu 7,9 milióna dolárov!

Fyzicka charakteristika

La Salle má afroamerický pôvod. Je vysoký 1,87 m a váži okolo 90 kg – má atletickú postavu a o svoje telo sa dobre stará. Vlasy má krátke a čierne a oči tmavohnedé.