Čo sa stalo Elliottovi Neeseovi z filmu „Deadliest Catch“?

Kráľ morí a kontroverzií Elliott Neese je známy svojím vystúpením v najsmrteľnejšom úlovku Discovery Channel. Aj keď sa všeobecne uznáva, že veľa z toho, čo sa v šou deje, je zdramatizované a zmanipulované, správanie Elliotta Neese ho zobrazuje ako toho istého muža, ktorého predstavenie predstavuje. Hlavný antagonista show, kým nakoniec v roku 2015 neodišiel, bol Neese známy svojím búrlivým manželstvom a nestálym temperamentom. Napriek tomu, že vyjadril nespokojnosť s vyobrazením svojej postavy v Najsmrtelnejšom úlovku, jeho činy mimo obrazovky len upevnili mienku verejnosti o ňom. V roku 2015 sa stal medzi fanúšikmi seriálu taký nepopulárny, čo len zhoršil jeho agresívny postoj k nim na Twitteri, že vznikla petícia fanúšikov, aby ho vystrihli z obrazovky.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

⚓️

Príspevok zdieľaný používateľom Elliott Neese (@captainelliott4) 5. júna 2020 o 19:36 PDT

ObsahRaný život a rodina

Elliott Nicodemus Neese čo narodený 26. januára 1982 na Aljaške v USA nie je známe, či má nejakých súrodencov. Neeseho rodina bola hlboko zakorenená v rybárskom priemysle a čoskoro zistil, že zdieľa túto vášeň. Neese nie je mimoriadne hviezdny študent, ale už vo veku 12 rokov chytal ryby.

Vzdelávanie

Neese začal svoju rybársku kariéru v mladom veku a vo veku 19 rokov ukončil štúdium rybolovu. Elliott Neese študoval u niektorých z najlepších kapitánov na Beringovom mori, vrátane niektorých, ktorí sa objavia na Deadliest Catch. Neese sa skutočne ukázal ako výnimočný rybár a teraz je licencovaným rybárom a kapitánom.

Kariéra

Skorá rybárska kariéra

Elliott Neese už vo veku 19 rokov v roku 2001 ovládal svoje vlastné rybárske plavidlo a čoskoro sa stal kapitánom rybárskej lode The Ramblin’ Rose. Elliott bol počas tejto éry svojej kariéry veľmi úspešný a stal sa vysoko kvalifikovaným. Ukázalo sa, že jeho pádom bolo jeho správanie, spoločná téma počas celého jeho života. Keď Neese odmietol ísť von počas búrky na pokyn majiteľa The Ramblin’ Rose, bol nútený opustiť plavidlo.

Do roku 2013 však Neese našiel zainteresovaného investora a obaja kúpili novú rybársku loď, ktorú nazvali Saga. Veci opäť nešli celkom podľa plánu a investor odkúpil Elliottovu polovicu v roku 2015. To sa zhodovalo s vrcholom Elliottových problémov s drogami a bol odvolaný z funkcie kapitána a nahradený kolegom z filmu Deadliest Catch Jakeom Andersonom.

Keď sa Andersona v roku 2016 spýtali na Neese, bol úplne úprimný a povedal Inqisitr že Neese obsluhuje novú loď a používa rozhlasové programy, aby ho osočoval.

Neese nebol vždy na správnej strane zákona ani pri rybolove. Po vytiahnutí pôsobivého úlovku sa na jeho lodi našlo 13 krabov poddimenzovaných. Aj keď sa môže zdať, že ide o zanedbateľný význam, je to v rozpore s reguláciou a zákonom o rybolove. Pôvodne dostal pokutu 6000 dolárov, no keď sa priznal, pokuta bola znížená na polovicu na 3000 dolárov.

Najsmrteľnejší úlovok

Najsmrteľnejší úlovok je dokumentárny film Discovery Channel ocenený cenou Emmy, ktorý sleduje rybárov krabov pri pobreží Aljašky v Beringovom mori. The šou mala premiéru 12. apríla 2005 a ako pri mnohých sériách Discovery, aj táto relácia mala svoj spravodlivý podiel na kontroverzii. Prvým je často počúvaný nesúhlas v Discovery, ktorý dramatizuje skutočné udalosti.

V jednom prípade sa ukázalo, že na zobrazenie búrky v štvrtej sezóne relácie boli zábery zmiešané so zábermi z povodne v predchádzajúcej sezóne, vďaka čomu sa búrka javila oveľa smutnejšia, než bola v skutočnosti. Prehliadka bola tiež kritizovaná za vplyv, ktorý mala na aljašský rybársky priemysel krabov – viac ako 70 plavidiel prechádza cez Beringovo more a tvrdo pracuje na získaní financií, ktoré potrebujú na uskutočnenie svojich expedícií. Keďže Discovery Channel financuje všetky expedície lodí na výstave, miestni rybári sa snažia konkurovať.

Elliott Neese bol relatívnym oneskorencom v šou, prvýkrát sa objavil v roku 2011. Verejnosť ho prvýkrát spoznala, keď bol ešte kapitánom The Ramblin’ Rose, a okamžite bol označený za antagonistu šou. Aj keď je dobre známou skutočnosťou, že dokumentárne filmy manipulujú so záznamom a situáciami, aby vytvorili postavy, ktoré možno vnímať ako „zlých ľudí“, aby zvýšili dramatické napätie, Neeseho správanie na veci nepomohlo.

Bol obzvlášť agresívny voči fanúšikovskej základni show, bránil sa proti tým, ktorí ho kritizovali, ale tiež zaujal obrannú pozíciu proti tým, ktorí ho podporovali. Jeho agresívna dyha bola rozbitá v 10thv sezóne, keď riskoval svoj život na mori s ďalšou rybárskou loďou, Artic Hunter vybehol na ľad a potápal sa. Neese riskoval svoj život tým, že sa priblížil k člnu a zachránil posádku pred utopením alebo zamrznutím.

Aj keď táto dramatická udalosť zmenila niektoré názory na Elliotta, v roku 2015 si získala väčšinu fanúšikovskej základne len veľmi málo, preto bola podaná petícia za jeho odstránenie zo show. Zatiaľ čo Discovery Channel odmietla pokračovať v tomto, Elliott bol nútený opustiť show v každom prípade kvôli jeho osobným problémom, ktoré sa dostali do popredia.

Počas svojho pôsobenia na Deadliest Catch, Neese hral vo viacerých ďalších vedľajších produktoch vrátane Deadliest Catch: The Bait (2013 – 2014), Deadliest Catch: After the Catch (2011 – 2012) a Deadliest Catch: Greenhorns (2011). Odkedy odišiel zo šou, neuskutočnil žiadne ďalšie televízne ani filmové vystúpenia.

Teraz

Neese sa z väčšej časti stiahol z médií. Stále trávi čas rybolovom, ale nie nevyhnutne kraby. Precestoval oveľa tropickejšie podnebie a moria a často zverejňuje fotografie, na ktorých drží obrovské ryby.

Osobný život

Manželstvo

Rovnako ako väčšina jeho života, aj Neeseove romantické vzťahy boli búrlivé aj v tom najlepšom živote. Elliot Neese bol ženatý s Valerie Gunderson, s ktorou má dve deti, syna narodeného v roku 2006 a jeho druhým dieťaťom je dcéra Shannon. Elliott je v šou známy pre svoj prchký temperament a temperament, ktorý sa objavil aj v jeho manželstve. .

Keď sa pár rozviedol, Valerie Gunderson požiadala o dočasný súdny príkaz na Neese s tvrdením, že sa bojí o svoju bezpečnosť. Valerie prezradila, že Neese na ňu zaútočil v roku 2006 a hovorila o ďalšom incidente, ktorý sa odohral v roku 2010. Tvrdila, že bol uvrhnutý do zúrivosti a rozbil im televízor a časť jej oblečenia hodil do krbu. Obvinenia boli odvtedy zrušené a obaja majú spoločnú starostlivosť o svoje deti.

Závislosť

Aj keď sa fanúšikom nepodarilo v roku 2015 dostať Neeseho zo show, jeho odchod videlo oveľa viac pálčivých problémov. Po tom, čo ho kolegovia z posádky a rodinní príslušníci naliehali, aby vyhľadal pomoc, sa konečne rozhodol riešiť svoje problémy s alkoholom a drogami. Elliott Neese sa zapísal do zariadenia Passages Rehab v Malibu na 60-dňový program.

Akonáhle bol prepustený, priebežne informoval verejnosť o svojom pokroku a hrdo oznámil 90-dňovú hranicu zachovania čistoty v roku 2017. Odvtedy veľa zo svojej cesty nezdieľal. Pozoruhodné však je, že Neese zaútočil Nick McGlashan na Twitteri a obvinili ho, že stále užíva drogy. Toto nie je jeho jediné faux pas na sociálnych sieťach, keďže v roku 2017 si vyskúšal aj Sportsman’s Warehouse na Facebooku.

Zoznamka

Od rozvodu bol Neese veľmi zdržanlivý v odhaľovaní osobných údajov o svojich vzťahoch, jeho zmysel pre súkromie sa zvýšil až po tom, čo odišiel z Najsmrteľnejšieho úlovku a navštevoval rehabilitáciu. Napriek tomu je všeobecne známe, že chodí so ženou Erikou Friedenbergovou z Chicaga. Obaja sa stretli, keď sídlili v rovnakom rehabilitačnom zariadení, a spoločné črty v ich minulosti im umožnili vytvoriť silné puto.

pridané Kapitán Elliott na štvrtok 2. januára 2014

Vzhľad

Elliott Neese vyzerá podľa všeobecnej mienky dobre, s vrodenou charizmou, ktorá k sebe ľudí priťahuje. Nosí relatívne krátke vlasy a často športové strnisko. Jeho vlasy sú červeno-hnedé a jeho oči sú modro-zelené. V pravom uchu má náušnicu. Elliott Neese je vysoký 5 stôp 6 palcov (1,68 m) a váži cez 150 libier (70 kg).

Čistá hodnota a plat

Veľká časť príjmov Neese pochádza z jeho rybárskych podnikov – napriek tomu, čo väčšina ľudí očakáva, rybári krabov zarábajú značné príjmy. Aj keď už neloví v Beringovom mori, túto vášeň úplne neopustil. Presná suma, ktorú zarobil vďaka svojmu vystúpeniu na najsmrteľnejšom úlovku, nebola verejnosti odhalená. Od roku 2020 má Neese podľa renomovaných zdrojov odhadovanú čistú hodnotu viac ako 500 000 dolárov.