Čo sa stalo Cam Newtonovi? Zranenie, Čistá hodnota, Manželka, Bio

ObsahKto je Cam Newton?

Cameron Jerrell Newton sa narodil v Atlante v štáte Georgia USA 11. mája 1989 – jeho znamenie zverokruhu je Býk a má americkú národnosť. Je rozohrávačom amerického futbalu teraz hrá za New England Patriots a súťaží v Národnej futbalovej lige (NFL), pričom deväť rokov predtým hral za Carolinu Panthers.

Raný život a vzdelanie

Cam bol vychovaný spolu so svojimi dvoma mladšími bratmi Cecila a Caylin, obaja futbalisti, ich otcom Cecilom Newtonom starším, ktorý hral za futbalové tímy Dallas Cowboys a Buffalo Bills v rokoch 1983 a 1984, a ich matkou Jackie, ktorá bola v domácnosti. .

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Cam Newton (@cameron1newton)

Cam sa začal zaujímať o bejzbal aj basketbal vo veľmi ranom veku, ale nemohol hrať bejzbal, pretože sa bál, že ho zasiahne ihrisko. Mal 14 rokov, keď sa vzdal bejzbalu, a keď začal hrať futbal, nakoniec sa vzdal aj basketbalu. Študoval na Westlake High School a hral za ich futbalový tím a po imatrikulácii v roku 2007 dostal od mnohých vysokých škôl futbalové štipendiá vrátane štátu Mississippi, Virginia Tech a Marylandu. Nakoniec si vybral University of Florida a začal hrať za ich futbalový tím.

Dňa 21. novembra 2008 bol Cam zatknutý za krádež notebooku od spolužiaka, a preto bol vylúčený zo svojho tímu, čo ho viedlo k tomu, aby sa v januári 2009 presťahoval na Blinn College, potom v roku 2010 na Auburn University, aby hral za ich Auburn Tigers. V roku 2011 oznámil, že vstupuje do draftu NFL, pričom sa rozhodol nenavštevovať posledný ročník vysokej školy, no neskôr v roku 2015 získa vysokoškolský titul.

Kariéra futbalistu a zranenia

Cam bol prvou celkovou voľbou v drafte, vybrala si ho Carolina Panthers a podpísal štvorročný kontrakt v hodnote 22 miliónov dolárov.

Počas hry za Panthers ukázal úžasné schopnosti a čoskoro sa stal jedným z najžiadanejších futbalistov v USA. Problémy sa však pre Cama začali v roku 2014, keď musel podstúpiť operáciu väzov členka a štyri mesiace sa zotavoval – krátko po tom, čo sa vrátil k futbalu, utrpel ďalšie zranenie po tom, čo si Jamie Collins zlomil rebrá. V decembri 2014 mal autonehodu a zlomil si chrbát na dvoch miestach.

Bez ohľadu na to, 2. júna 2015 Cam obnovil zmluvu s Panthers , a tentoraz podpísal na päť rokov a 103,8 milióna dolárov, no jeho smola pokračovala – 2. októbra 2016 počas zápasu proti Atlanta Falcons utrpel otras mozgu a musel vynechať druhú polovicu zápasu, ako aj ďalší zápas proti tím Tampa Bay Buccaneers. V marci 2017 podstúpil ďalšiu operáciu na opravu čiastočne roztrhanej rotátorovej manžety, čo ovplyvnilo jeho sezónu 2018, pretože hral zle a Panthers prehrali šesť zápasov v rade. Cam sa rozhodol podstúpiť ďalšiu operáciu ramena 25. januára 2019 a po návrate do hry utrpel Lisfrancovú zlomeninu chodidla.

Dňa 8. júla 2020 podpísal ročný kontrakt s New England Patriots, ktorý mu zabezpečil 1,05 milióna dolárov a až 6 miliónov dolárov v bonusoch, avšak 3. októbra bol pozitívne testovaný na koronavírus a bol umiestnený do rezervy.

Milujte život a manželku

V roku 2013 začala Cam chodiť s americkou striptérkou Kia Proctor a v decembri 2015 porodila ich prvého syna. Vo februári 2017 sa páru narodila dcéra a v júli 2018 nasledoval ich druhý syn. Štvrté dieťa páru sa narodilo koncom roka 2019, mesiace pred tým však instagramová modelka porodila svojho a Camovho syna, čo dokázalo, že má pomer.

Krátko po tom, čo Kia porodila ich štvrté dieťa, sa s Camom rozišli pre jeho neveru. Mnohí veria, že Kia bola Camovou manželkou, že sa vzali tajne a neskôr sa rozviedli, ale to sa nepotvrdilo.

Cam chodil s niekoľkými ďalšími ženami. V roku 2011 ho bol vo vzťahu s Angelou Simmonsovou , americký návrhár topánok a osobnosť sociálnych médií, no boli spolu len pár mesiacov, kým začal chodiť so slávnou americkou speváčkou Ciarou. V roku 2017 mal románik s Rubi Rose, modelkou a hviezdou Instagramu.

Od novembra 2020 je Cam slobodná, nevydala sa a má päť detí.

Záľuby a iné záujmy

Cam je fyzicky veľmi aktívny a každý týždeň má päť až šesť tréningov v posilňovni, pretože pre jeho kariéru je dôležité, aby zostal fit. V minulosti bol však pescatarián a v marci 2019 sa stal vegánom, čo malo vplyv na jeho zotavenie zo zranení, keďže podľa lekárov ho tento režim výrazne spomalil.

Je veľmi nábožensky založený a je oddaným kresťanom, ktorý chodí do kostola aspoň raz týždenne, a po víťazstve v jednej zo svojich hier v roku 2011 Cam pokračoval: „Je to len vec Boha. Ďakujem Bohu každý jeden deň. Som len Jeho nástrojom a On ma neustále používa každý deň.‘

Zaujíma sa o navrhovanie odevov a je majiteľom vlastnej odevnej línie s názvom MADE. Má aj inú firmu, pretože v máji 2019 otvoril svoju reštauráciu a cigarový bar v Atlante.

Je motivačným rečníkom a prevádzkuje vlastnú charitatívnu nadáciu.

Vek, výška a čistý majetok

Cam má 31 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, jeho výška je 6 stôp 5 palcov (1,96 m) a váži približne 111 kg.

Od novembra 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 75 miliónov dolárov.