Čo sa stalo Billovi Nyeovi? Zatknutý? Drogy, čistá hodnota, bio

Nedávno sa hovorilo, že vedec, inžinier a televízny moderátor Bill Nye bol zatknutý za výrobu a distribúciu drog. Tieto špekulácie vyvolala satirová webová stránka Huzlers , na ktorom bol uverejnený článok rozprávajúci o zatknutí Nye za „údajný predaj a výrobu nelegálnych drog, ako je marihuana, kyselina a pervitín“. V článku bol tiež obvinený zo zodpovednosti za väčšinu trhu s drogami v Los Angeles.

Napriek tomu, že Huzlers bol vždy úprimný o jeho satirickej a komickej povahe, niektorí ľudia na internete vytrhli článok Billa Nyea z kontextu a rozšírili ho ako pravdivý. Bill Nye však nebol zatknutý ani obvinený z takýchto zločinov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Billom Nye (@billnye)

ObsahKto je Bill Nye?

William Sanford ‚Bill‘ Nye je americký komunikátor, strojný inžinier a televízna osobnosť, narodený 27. novembra 1955 vo Washingtone, DC USA. Je všeobecne známy svojou šou Bill Nye the Science Guy na PBS.

Skorý život

Bill Nye je synom Jacqueline Jenkinsovej a Edwina Darbyho Nyea – má sestru Susan a brata Darbyho. Williamova matka bola matematička a psychologička, ktorá pracovala ako lámač kódov pre vládu USA počas druhej svetovej vojny, v ktorej jeho otec Edwin tiež slúžil ako dodávateľ pre americké ozbrojené sily.

Počas detstva vo Washingtone DC navštevoval William základnú školu Lafayette a potom začal študovať na Alice Deal Junior High, až kým nezískal štipendium na Sidwell Friends, odkiaľ v roku 1973 imatrikuloval.

William Nye sa potom zapísal na Sibley School of Cornell University v New Yorku, kde promoval so zameraním na strojné inžinierstvo. Počas svojho pôsobenia na univerzite sa William zúčastnil hodiny s Carlom Saganom: „Jeho hodiny boli jednoducho fantastické,“ povedal Nye v rozhovore – „Ak ste videli seriál Cosmos, jeho prednášky boli ako tie televízne programy.

Kariéra

Prvé kroky

Nyeho prvá práca vo vedeckej oblasti bola práca pre Boeing Corporation, kde vynašiel supresorovú trubicu pre lietadlá. Pracoval tiež pre Sundstrand Data Control v Seattli a pokúsil sa vstúpiť do školiaceho programu Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA), ale neúspešne. Nye bol mentorom Big Brothers Big Sisters of America a bol dobrovoľníkom v neziskovej organizácii Pacific Science Center.

Počas svojho pobytu v Seattli objavil Nye svoju lásku ku komédii tým, že sa napodobňoval herca Steva Martina, dokonca vyhral súťaž s podobnými postavami. Vtedy sa rozhodol vytvoriť si vlastnú stand-up komédiu, pričom stále pracoval ako inžinier. V roku 1986 sa však rozhodol opustiť svoju prácu v Sundstrande, aby mohol pracovať na plný úväzok ako komik.

Takmer naživo! a ďalšie

V roku 1986 Nye začal pracovať ako spisovateľ a herec pre show Takmer naživo! a prijal meno Bill Nye. Hoci na začiatku nemal v relácii sekciu, začal tým, že sa v programe objavil na vedeckej demonštrácii po tom, čo jeden z hostí zrušil svoju prezentáciu. Nyeho segment sa ukázal ako veľmi úspešný a viedol ho k tomu, že zaň získal cenu Emmy.

V roku 1989 začal hosťovať svoj vlastný program Fabulous Wetlands, čo bola vzdelávacia séria zameraná na zobrazenie mokradí a ekosystémov vo Washingtone.

Okrem toho Bill Nye ponúkol informácie o ekológii a ochrane životného prostredia, pričom témy vysvetlil so zmyslom pre humor, čím sa show okamžite odlíšila od iných vzdelávacích a vedeckých sérií tej doby. Vďaka úspechu ako hostiteľ bol Bill Nye pozvaný, aby sa objavil v Disneyho úplne novom klube Mickey Mouse.

Ešte predtým, ako sa Bill Nye objavil na Disney, vždy chcel vytvoriť šou pre deti, túto myšlienku posilnilo stretnutie s Carlom Saganom v roku 1987. Sagan, ktorý hosťoval veľmi úspešnú sériu Cosmos, mu povedal o seriáli. Koncept by nemal byť o technológii a inžinierstve, ako Nye si predtým myslel Povedal: „Zamerajte sa na čistú vedu. Deti rezonujú skôr na čistú vedu ako na technológiu.‘, a to sa ukázalo ako skvelá rada‘.

V roku 1991 sa Bill Nye objavil v skutočnej časti filmu Návrat do budúcnosti: Animovaný seriál. Séria bola krátkodobá, pretože skončila v roku 1993.

Bill Nye The Science Guy

Ďalší Bill Nye spolu s Rossom Shaferom, National Science Foundation, Rabbit Ears Productions a Disney Television vytvorili show Bill Nye The Science Guy, v ktorej sa Nye predstavil v laboratórnom plášti, predvádzal experimenty a ponúkal vedecké informácie a postrehy v jednoduchom , zábavným spôsobom pre deti.

Séria mala za následok obrovský úspech, lámala rekordy tým, že sa stala jedným z najsledovanejších programov vo svojej kategórii a počas piatich rokov vysielania získala 19 cien Emmy. Séria sa stala nielen odkazom pre deti, ale zaujala aj dospelých.

Bill Nye The Science Guy bol využívaný v školách ako vzdelávací zdroj a viedol Nye k tomu, aby na jeho základe vydal niekoľko kníh. Pozoruhodné boli aj jeho vystúpenia v parkoch Walta Disneyho a Ellen's Energy Adventure.

V roku 1998 sa relácia skončila, no hlboko zasiahla nielen do histórie televízie, ale zmenila aj ľudové vnímanie vedy. V rozhovore pre Seattle Met v roku 2013 Bill Nye povedal, že úspech programu považuje za výsledok jeho priekopníckeho a originálneho konceptu: „Školské osnovy nás nasledujú. Stiahli sme to. To je dôvod, prečo šou obstála v skúške časom, ak sa pýtate na teóriu.

The Eyes of Nye & More

Po úspechu The Science Guy chcel Bill Nye hovoriť o hlbších témach.

Napriek tomu, že vytvoril koncept The Eyes of Nye, KCTS odložil jeho výrobu a premiéru o roky, pretože spoločnosť si nebola istá pravdepodobným úspechom. Projekt kúpila americká verejnoprávna televízia neskôr v roku 2005, kedy bola relácia konečne premiérovaná. Séria však nebola veľmi úspešná a vo vysielaní trvala iba jednu sezónu.

V nasledujúcich rokoch Nye hostil predstavenia 100 najväčších objavov a najväčších vynálezov s Billom Nyem a krátko sa objavil vo filmoch Kto chce byť milionárom a The Climate Code. V roku 2008 moderoval Stuff Happens of Planet Green a pracoval po boku svojho kolegu z vedeckého komunikátora Neila deGrasse Tysona v epizóde Brain Storm.

V roku 2016 mal Netflix premiéru Bill Nye Saves the World, seriál, v ktorom skúma rôzne vedecké témy a ich vplyv na každodenný život ľudí. Séria bola obnovená na tri sezóny až do jej konca v roku 2018.

Osobný život

Romantický život

Bill Nye sa oženil s Blair Tindallovou v roku 2006, hoci o niekoľko týždňov neskôr manželstvo anuloval kvôli údajnému neúctivému a urážlivému správaniu Tindall voči nemu, pretože údajne ukradla veci z jeho domu, poškodila jeho majetok a pokúsila sa ho očierniť prostredníctvom e-mailov. Nakoniec proti nej dostal obmedzujúci príkaz. Neexistujú žiadne verejné podrobnosti o tom, že by mal Bill nejaké iné romantické vzťahy.

Politické názory a advokácia

Bill Nye otvorene prejavil svoj súhlas s Demokratickou stranou, keďže bol blízkym konzultantom Obamovej administratívy a otvorene podporoval Joea Bidena počas jeho prezidentskej kampane v roku 2020.

Počas epizódy podcastu Getting Curious of Jonathan Van Ness Nye tiež vyjadril svoje znepokojenie nad administratívou Donalda Trumpa a jej negatívnym ekologickým dopadom.

Čistá hodnota

Koncom roku 2020 má Bill Nye odhadovanú čistú hodnotu 8 miliónov dolárov, čo je z veľkej časti výsledkom jeho práce ako hostiteľa televíznej show a iných mediálnych vystúpení.

Fyzický vzhľad

Bill Nye je muž bieleho etnika – má hnedočervené vlasy a jantárové oči. Je vysoký 1,85 m, ale jeho aktuálna hmotnosť nie je známa.

Bill Nye The Science Guy nie je nič proti vtipu!

pridané DJBooth na Piatok 5. júna 2015

Zaujímavosti

Bill Nye sa dvakrát objavil v populárnom sitcome Teória veľkého tresku.

V roku 2018 hral bejzbal na podujatí All-Star Legends, ktoré organizuje Národná liga.

On súhlasí s trestným stíhaním ľudí, ktorí by spochybnili medzinárodný konsenzus o zmene klímy: „ako daňový poplatník a volič, zavedenie týchto extrémnych pochybností o zmene klímy ovplyvňuje kvalitu môjho života ako verejného občana“.

Hoci netrpí ataxiou, jeho dvaja súrodenci boli postihnutí touto chorobou nervového systému, zdedenou po otcovej rodine. To je dôvod, prečo Bill Nye nikdy nemal deti, pretože sa bojí, že by ich to ovplyvnilo.