• Hlavná
  • Herci
  • Čo sa stalo Barretovi Oliverovi? Kde je teraz Barret Oliver?

Čo sa stalo Barretovi Oliverovi? Kde je teraz Barret Oliver?

ObsahČo sa stalo Barretovi Oliverovi a kde je teraz? Wiki Bio

Barret Spencer Oliver sa narodil v Los Angeles v Kalifornii v USA 24. augusta 1973, takže jeho znamenie zverokruhu je Panna a má americkú národnosť. Je fotograf a bývalý herec , známy najmä stvárnením hlavnej postavy Bastiana Balthazara Buxa v dobrodružnom dramatickom rodinnom filme Nekonečný príbeh podľa rovnomenného románu nemeckého spisovateľa Michaela Endeho. Film vyšiel v roku 1984 a hrali v ňom aj Noah Hathaway a Tami Stronach, pričom sleduje chlapca, ktorý si vďaka knihe, ktorú číta, predstavuje celý svet fantázie.

pridané Barret Oliver na Sobota 10. novembra 2012

Film získal päť ocenení a bol nominovaný na ďalších sedem, zatiaľ čo Barret bol v roku 1985 nominovaný na cenu pre mladého umelca za najlepšieho mladého herca vo filme – muzikáli, komédii, dobrodružstve alebo dráme.

Barret v súčasnosti pracuje ako fotograf a vyučuje fotografiu v Los Angeles.

Raný život a vzdelanie

Barret vyrastal v Los Angeles po boku svojho staršieho brata Kylea Olivera, ktorý sa narodil v roku 1970 a ktorý je okrem iného aj hercom známym pre svoje úlohy vo filmoch Knight Rider a House Calls. Ich otec Kent bol interiérový dizajnér, zatiaľ čo ich matka Kathy bola manažérkou a neskôr slúžila ako Barretova manažérka. V rodine bol aj pudlík Rita.

Barret navštevoval základnú školu Los Feliz (Apple) v Los Angeles, kde začal hrať a vystupoval vo väčšine školských hier. Zapísal sa na verejnú strednú školu, kde hral rôzne športy, ako je futbal a tenis, a po imatrikulácii v roku 199 sa rozhodol zamerať sa radšej na svoju kariéru ako na vysokoškolské vzdelanie.

Úlohy vo filmoch

Barret debutoval vo filme ako Child in Supermarket v komediálnom filme Jekyll and Hyde… Together Again v roku 1982, po ktorom nasledovalo účinkovanie v romantickej komédii Kiss Me Goodbye a dráme The Circle Family v roku 1982, za ktorú bol nominovaný. cenu pre mladého umelca pre najlepšieho mladého herca v televíznom seriáli.

V roku 1993 sa opäť objavil vo filme Uncommon Valor a potom hral vo filme Never Ending Story.

V roku 1984 bol Barret obsadený ako Robbie Winslow v nadprirodzenom horore Invitation to Hell a v tom istom roku stvárnil Victora Frankesteina v krátkom filme Frankenweenie, predtým ako bol obsadený do hlavnej postavy Daryla vo filme. sci-fi film D.A.R.Y.L. v roku 1985. Hrali v ňom aj Mary Beth Hurt, Michael McKean a Kathryn Walker a sledovali mladého chlapca, ktorý je vlastne robot vytvorený armádou.

Za svoj výkon Barret získal cenu Saturn za najlepší herecký výkon mladšieho herca a bol nominovaný na cenu Young Artist Award za najlepšieho mladého herca vo filme. Niektoré z jeho úloh, ktoré nasledovali, boli v sci-fi komediálnom filme Cocoon v roku 1985, Disneyho filme Spot Marks the X v roku 1986 a dráme The Secret Garden v roku 1987.

Barretove posledné úlohy vo filmoch pred odchodom z filmového priemyslu boli v sci-fi komédii Cocoon: The Return v roku 1988 a v čiernej komédii Scény z triedneho boja v Beverly Hills v roku 1989.

Úlohy v televíznych seriáloch

Barret debutoval v televíznom seriáli v epizóde Veterán superhrdinského seriálu The Incredible Hulk.

V roku 1982 stvárnil Buddyho v epizóde akčného kriminálneho seriálu Knight Rider a potom hosťoval vo filmoch Love, Sidney v roku 1983 a Lottery! v roku 1984. V tom istom roku stvárnil Arthura Nealyho v epizóde To Touch the Moon of the fantasy dramatický seriál Highway to Heaven a za svoj výkon bol nominovaný na cenu Young Artist Award za najlepšieho mladého hosťujúceho herca v televíznom seriáli.

Niektoré z Barretových posledných rolí v televíznych seriáloch pred odchodom z herectva boli v epizóde dramatického seriálu The Twilight Zone v roku 1986, v sérii folklórnych antológií Tall Tales & Legends v roku 1987 a v komediálnom dramatickom seriáli Hooperman v roku 1988.

Kariéra fotografa a iné aktivity

Začiatkom 90. rokov si Barret kúpil svoj prvý fotoaparát a čoskoro sa zamiloval do fotografie. Pokračoval v štúdiu u niektorých z najznámejších fotografov v USA, ako sú George Tice a Cole Weston, pričom pracoval so Stephenom Berkmanom a naučil sa techniku ​​západnej dosky z 19. storočia od neho. Barret sa odvtedy stal uznávaným fotografom a jeho fotografie bolo možné vidieť v mnohých galériách a múzeách po USA, ako aj v galériách v Írsku a Rumunsku.

Barret je tiež spisovateľ, pretože jeho kniha A History of the Woodburytype vyšla v roku 2007, pričom napísal aj mnoho článkov týkajúcich sa fotografie.

Milujte život a vzťahy

Barret bol veľmi tajný, pokiaľ ide o svoj milostný život a nezdieľal žiadne podrobnosti o svojich minulých alebo súčasných vzťahoch s verejnosťou, čo vyvolalo klebety, ktoré kolovali po internete o tom, že bývalý herec je gay. Niektorí dokonca uviedli, že videli herca v spoločnosti iného muža, ale to sa nepotvrdilo a Barret tieto fámy nekomentoval.

Naopak, ďalšia fáma hovorí, že Barret je ženatý muž a že svoju polovičku stretol niekedy v druhej polovici 90-tych rokov. Podľa klebiet sa obaja vzali niekedy v roku 2003 a odvtedy sú spolu.

Záhadná žena je údajne sama fotografkou a predtým, ako sa s ním stretla a zamilovala, bola Barretovou veľkou fanúšičkou. Pokiaľ ide o povesti, obaja v súčasnosti žijú spolu v New Yorku - nemajú žiadne deti.

Záľuby a iné záujmy

Barret sa zaujímal o všetky druhy umenia a okrem iného vyskúšal aj písanie básní, sochárstvo a maľovanie. Cestoval po USA, aby hľadal inšpiráciu pre svoje fotografie, zatiaľ čo bol na všetkých ostatných kontinentoch, pričom niektoré z jeho obľúbených krajín medzi tie, ktoré navštívil, boli Anglicko a Japonsko. Barret je milovník zvierat a mal niekoľko domácich miláčikov psov a mačiek.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Nekonečný príbeh 1984. . . . . . . . . . . . . #neverendingstory #1984 #barretoliver #tamistronach #atreyu #80s #80snostalgia #spomienky na detstvo #80sfilmy #80sforever #80syd #80sids #80sstyle #nostalgia #nostalgic #memories #80seradec #80s

Príspevok zdieľaný používateľom VCR Cestovanie v čase (@vcr.time.travel) 27. decembra 2019 o 17:42 PST

Je filantropom a spolupracoval s niekoľkými charitatívnymi organizáciami, ktorých cieľom je priblížiť deťom umenie a prebudiť v nich túžbu a fantáziu, pričom viedol aj kurzy fotografie pre deti na základných školách.

Vo svojom voľnom čase rád sleduje komediálne filmy a niektorí z jeho obľúbených hercov sú Eddie Murphy, Jim Carrey a Robin Williams, zatiaľ čo niektoré z Barretových obľúbených filmov sú Coming to America, The Nutty Professor a Bruce Almighty.

Vzhľad a čistý majetok

Barret má 46 rokov. Má dlhé hnedé vlasy s dlhou čiernou bradou a hnedé oči. Je vysoký 5 stôp 8 palcov (1,72 m) a váži okolo 152 libier (69 kg). Od mája 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 400 000 dolárov.