• Hlavná
  • Herci
  • Čo robí Rory Cochrane teraz? Čistá hodnota. Je ženatý?

Čo robí Rory Cochrane teraz? Čistá hodnota. Je ženatý?

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

americký herec Rory Cochrane sa narodil 28. februára 1972 v Syracuse, štát New York, USA. Jeho matka Nicki Cochrane pochádza z Indie a jeho otec – meno nie je známe – je Ír. Má brata Brendana Cochrana a sestru Siobhan Cochrane. Vyrastali hlavne v Anglicku, neskôr sa presťahovali späť do USA, kde Rory študovala drámu na Fiorello H. LaGuardia High School of Performing Arts v New Yorku.

Kariéra

Televízia

V roku 1989 sa objavil v Saturday Night s Connie Chung v dokudráme o drogách a v roku 1990 si zahral Second Kid v epizóde Fire Down Below v H.E.L.P., no po zvyšok dekády sa venoval prevažne filmom.

160218236LOS ANGELES, CA – 27. JANUÁRA: Herec Rory Cochrane prichádza na 19. výročné udeľovanie cien Screen Actors Guild Awards...

pridané Rory Cochrane na Piatok 1. februára 2013

Predstavený v Cross Jurisdictions, pilotnej epizóde backdoor, v rokoch 2002 až 2004 v prvej až tretej sérii CSI: Miami, hral Tima Speedla a svoju rolu si zopakoval ako halucináciu v roku 2007 v epizóde s názvom Bang, Bang, Your Debt. Jeho postava bola napísaná ako energický a šťastný chlapík v pilotnej epizóde, rozpráva Ericovi Delkovi o baktériách v jazere blízko miesta, kde Delko žil. Epizódou s názvom Zlatý padák sa však jeho osobnosť úplne zmenila na nevrlého, prchkého muža so sarkastickým zmyslom pre humor. Vyjadruje znechutenie k svojej práci, hovorí, že je to len „výplata“ a na rozdiel od členov svojho tímu nemá vášeň pre spravodlivosť a kriminológiu.

Tim bol zabitý v prvej epizóde tretej série, keď bol v službe, keďže v roku 2004 Rory požiadal o uvoľnenie zo zmluvy, pretože „už naozaj nezvládal tú drinu.“ V rozhovore vysvetlil, že nechcel odísť. len preto, že sa zdalo, že šou nemá konca, ale aj preto, že mal pocit, že scenáristom chýba kreativita. Následne vyjadril Tima vo videohre seriálu.

V roku 2007 on hral Jevgenij Tsipin vo filme The Company, Greg Seaton vo veku 24 rokov v roku 2009 a Burt v Reprisal v roku 2019.

Film

Roryin filmový debut bol ako Chico vo filme A Kiss Before Dying z roku 1991, ktorý trval asi 15 sekúnd.

Hral Eda, syna Jeffa Goldbluma vo filme Fathers & Sons z roku 1992, americkej kriminálnej dráme, v ktorej si zahrali aj Natasha Gregson Wagner, Kamke Janssen a Rosanna Arquette v réžii Paula Monesa. Film sleduje vzťah otca a syna, komplikovaný psychikou a sériovým vrahom. V roku 1994 bol film vybraný na premietanie na filmovom festivale Sundance a bol zaradený do 18.thMedzinárodný filmový festival v Moskve. Na filmovom festivale v Deauville získal cenu divákov.

V roku 1993 hral stonera Rona Slatera vo filme Dazed and Confused, ktorý sa umiestnil na treťom mieste v zozname 50 najlepších stredoškolských filmov časopisu Entertainment Weekly.

Nasledujúci rok hral Billyho Macka Blacka, psychopata v akčnej komédii Love and 45 po boku Renée Zellwegerovej, av roku 1995 hral Lucasa v Empire Record, ktorý však mal slabý ohlas.

V roku 2000 bol depresívnym skladateľom Felixom v komediálnej dráme Sunset Strip – jeho postava bola ochotná zomrieť na predávkovanie alkoholom a drogami. Objavil sa po boku Adama Goldberga, priateľa a herca z Dazed and Confused.

Bol obsadený ako seržant Carl S. Webb vo filme Hart's War z roku 2002, v ktorom hrali Colin Farrell a Bruce Willis. V roku 2006 hral Charlesa Frecka vo filme Richarda Linklatera A Scanner Darkly.

Rory Cochrane

V roku 2012 ho mohli vidieť ako Lee Schatza vo filme Argo, historickom dramatickom thrilleri, ktorý režíroval Ben Affleck, scenárista Chris Terrio adaptoval scenár z knihy Tonyho Mendeza, Majster prestrojenia, pracovníka americkej Ústrednej spravodajskej služby, ktorý vydal svoju knihu v roku 1999. Okrem knihy bol aj scenár adaptovaný z článku Joshuaha Bearmana z roku 2007 v časopise Wired s názvom Veľký útek: Ako CIA použila falošný sci-fi film na záchranu Američanov z Teheránu. Článok bol o filme Kanadský Caper, v ktorom Tony Mendez viedol záchranu šiestich amerických diplomatov z iránskeho Teheránu. Počas iránskej rukojemníckej krízy v rokoch 1979 až 1981 zamaskoval záchranu ako natáčanie sci-fi filmu.

Argo tiež hrali Bryan Cranston, Ben Affleck, John Goodman a Alan Arkin a premiéru malo 12. októbra 2012 v USA a produkovali ho George Clooney, Ben Affleck a Grant Heslov. Film získal chválu za scenár Chrisa Terria, réžiu Bena Afflecka, Desplatovu hudbu a strih a bol nominovaný na cenu San Diego Film Critics Society Award a Phoenix Film Critics Society Award za najlepšie obsadenie. Film získal cenu Screen Actors Guild Award za vynikajúci herecký výkon vo filme a cenu Hollywood Film Festival za súbor roka.

V roku 2015 si Rory zahral Stephena ‘The Rifleman’ Flemmi, bostonského mafiána v skutočne zločineckej Black Mass, ktorú režíroval a produkoval Scott Cooper.

Jez Butterworth a Mark Mallouk napísali scenár podľa knihy Black Mass: The True Story of an Unholy Alliance between FBI a Irish Mob od Gerarda O'Neilla a Dicka Lehra, vydanej v roku 2001. Vo filme hrá Johnny Depp. neslávne známy americký mafián James 'Whitey' Bulger. a vo vedľajšom obsadení boli Benedict Cumberbatch, Peter Sarsgaard, Adam Scott, Kevin Bacon a Joel Edgerton. Black Mass zarobil 99 miliónov dolárov a získal pozitívne recenzie od kritikov a divákov.

Rory hrala Anthonyho Panettiho v japonsko-americkom kriminálnom thrilleri The Outsider z roku 2018, ktorý napísal Andrew Baldwin a režíroval Martin Zandvliet a v hlavných úlohách s Jaredom Letom, Kippei Shiinou, Emile Hirschom, Tadanobu Asano a Shiori Kutsuna. Príbeh sa odohráva v povojnovom Japonsku a je o Američanovi, ktorý sa pripojí k japonskej yakuze. Premiéru mal 9. marca 2018 na Netflixe, no od kritikov získal väčšinou negatívne recenzie.

Osobný život

V roku 1988 sa Rory údajne oženil s Rebeccou Columbusovou, no fáma bola nepravdivá – Rory tvrdil, že o nej nikdy ani nepočul. Krátko chodil s Joey Lauren Adamsovou, predstaviteľkou vo filme Dazed and Confused.

Rory a herečka Renée Zellweger začali spolu chodiť v roku 1993. Pracovali spolu v štyroch filmoch The Low Life, Empire Records, Dazed and Confused a Love a 45. Nikdy sa neoženili a rozišli sa po dvoch rokoch chodenia, mnohí špekulovali, že ich vzťah zlyhala, pretože bola veľmi medializovaná.

V roku 2013 ho videli nakupovať potraviny s Tracy Zahoryinovou. Ich vzťah nikdy nepotvrdil, no obaja sú aktívni na sociálnych sieťach a uverejňujú spoločné fotky na Instagrame a ukazujú svoje hudobné rande. Jeden taký prípad bol 8. apríla 2018, keď sa zúčastnili koncertu vo Victorii v Texase.

V apríli 2019 sa objavil hoax s tvrdením, že Rory zomrela.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Bolo to dlhé leto #Reprisal #wilmington #northcarolina

Príspevok zdieľaný používateľom Rory Cochrane (@rorykevincochrane_) 31. októbra 2019 o 13:14 PDT

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

  • Rory má rada šach, kluby, párty a cestovanie.
  • Svoje dialógy často improvizoval, najmä v Dazed and Confused.
  • Roryho hviezdy vo filme Dazed and Confused ho opísali ako ‚hlasného, ​​bľačivého írskeho pijana‘.
  • Svoje repliky si väčšinou nacvičuje s kamarátmi.
  • Vlastní motocykel „Ducati“.

Vzhľad

Má čierne vlasy, hnedé oči a je vysoký 1,83 m.

Čistý majetok a plat

Čistý majetok Rory sa odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov od polovice roku 2020.